Skocz do zawartości

shl


Toczy23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cos mi sie tu niewidzi, płacisz od moentu jak zawierasz umowe kupna-sporzedarzy tak? zglaszasz do rejestracji i nie musisz ubioezpieczac, wystarczy ze masz głoszone, w przypadku opłacanego pojazdu muszi bycv ciagłosc do wygasniecia umowy tak? czyli jak ci umowa wygasnie i jej nie przedłuzysz to nikomu nic do tego, i jeszcze jedno, zawsze mozna sie odwoływac od decyzji, taka wojna podjazdowa trwa w nieskonczonosc ale w koncu ktos pomoze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bigrazz: witam wszystkich:więc tak:z chwilą nabycia pojazdu masz obowiązek opłacenia ubezpieczenia,ponieważ obowiązek ubezpieczenia jest od posiadania pojazdu i nie ważne czy jest zarejestrowany czy nie,z chwilą rejestracji organ rejestrujący może powiadomić fundusz gwarancyjny i niepłaceniu ubezpieczenia,nawet jak kupisz motór w kartonie lub sam papier to już musisz go ubezpieczyć,głupota nie?ale niestety prawda,to samo miałem z moją zjawą,postraszyli mnie funduszem to si e wycofałem z rejestracji i jeżdże sobie na dziko do dziś pozdrawiam :D

 

postraszyli ale nie mieli racji (chyba że załatwiałeś to przed 2003 rokiem), pojazd historyczny (to taki który ma 40 lat) musi być ubezpieczony jedynie w chwili wprowadzenia go do ruchu drogowego, nie musi mieć ciągłości ubezpieczenia :!: w przypadku pozostałych pojazdów w chwili rejestracji pojazd musi mieć ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z podobnej branży. Ale u mnie jest tak:

W styczniu kupiłem moto WFM , zarejestrowana i opłacone PZU na cały rok bo poprzedni własciciel w grudniu płacił za cały rok. Oboje mamy umowę K-S ale bez daty, taki prezent od sprzedającego co bym nie musiał spieszyć się z rejestracją. Nie rejestrowałem bo dnia następnego po zakupie leciałem do UK więc moto nadal mam z jego OC. Zbliża się koniec roku i dziadek dostanie kwitek o opłacenie OC na kolejny rok a ja nie mam z nim kontaktu. Co z tym zrobić? Czy on może zgłosić że pojazd sprzedał mi a ja od razu muszę zapłacic OC czy jak wróce mogę kupić OC na mnie gdy pojazd jest zarejestrowany na niego? Moto chyba 64 rok jest.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chce zgłosić sprzedaż pojazdu to musi pokazać umowe sprzedaży ubezpieczycielowi lub po prostu nie płacić, jeśli motocykl ma ponad 40 lat nie musi mieć ciągłości ubezpieczenia, nawet podczas rejestracji nie trzeba mieć ubezpieczenia ale o tym mało który urzędnik wie

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 22 maja 2003 Dz.U.03.124.1152

 

Art. 29. 1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:

1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych

 

Art.2.1.11 pojazd historyczny:

a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym,

b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,

c) pojazd mający co najmniej 40 lat,

d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git. Dzięki za info. Teraz muszę znaleźć sposób żeby się skontaktować z tym dziadkiem i uzgodnić datę na umowie. :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...