Skocz do zawartości

shl


Toczy23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest rok produkcji tego motocykla ?? Jeśli ma 40 lub więcej lat (a prawie wszystkie SHL juz tyle maja oprócz 2 ostatnich roczników Gazel) to NIE musi posiadać ciągłości ubezpieczenia OC i nikt nie może ci naliczyć za to żadnej kary, wszystko jest napisane w ustawie o ubezpieczeniach, jeśli w ubezpieczalni twierdzą inaczej to są niekompetentni i wal z tym do naczelnika, najlepiej z wydrukowaną treścią ustawy, po więcej info zapraszam tutaj http://www.shlka.prv.pl/rejestracja.php

 

Wynikł nowy problem ale to juz szkoda sie rozpisywac, po prostu spytam: Czy da sie tak zarejestrowac ze dowod jest na pana X ktory ma umowe z panem Y a ja mam ten dowod, umowe pana X z panem Y i umowe pana Y ze mna...?

 

Jak najbardziej można !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barteq, a żeby spełniać te warunki motocykl nie musi byc zarejestrowany jako zabytkowy?

 

 

W poniedziałek postaram sie wszystko pozałatwiać i w nagrode za pomoc porobie i wstawie zdjęcia mojego cudeńka z nową tablicą i postawie browar na zlocie w Jedwabnym :D

Edytowane przez Lukasz89

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz89 a poczytałeś to co pisze w linku co ci posłałem :bigrazz: :crossy:

starczy że motocykl ma 40 lub więcej lat ! nie musi to być zabytek na żółtych tablicach, nie musi być opinii rzeczoznawcy, nie trzeba być w żadnym stowarzyszeniu ani nic podobnego !!!

Edytowane przez barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz89 a poczytałeś to co pisze w linku co ci posłałem icon_question.gif icon_exclaim.gif

starczy że motocykl ma 40 lub więcej lat ! nie musi to być zabytek na żółtych tablicach, nie musi być opinii rzeczoznawcy, nie trzeba być w żadnym stowarzyszeniu ani nic podobnego !!!

Mogę poprosić tego linka ? też bardzo by mi się przydała tak rejestracja 40 latka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Jedwabne sie wybierasz? Jak coś to i jakąś fljaszke sie da skombinowac ;)

 

Gdzieś tam w okolicy mieszkasz? Mam HD z Jedwabnego i jestem happy. Wczoraj własnie Rysiek przysłał mi maila z zaproszeniem ale siedzę w UK więc lipa.

 

A pokaż tą swoją SHL-kę. Jestem wielkim fanem SHL, mam 4 sztuki + kilka w częsciach. ;)

 

No i nie zapomnij dołączyć do Naszego forum SHL jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. :buttrock:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cos mi tu nie pasuje z tym 40-letnim pojazdem, z tego co wiem to zeby nie było ciagłosci OC to pojazd musi byc uznany za zabytkowy a z tym sa korowody, mozliwe ze sa jakies anexy doprzepisów lub cos takiego, musze sprawdzic "na gorąco"zeby nie było lipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zarejestrowalem shl bo wynikly rozne finansowe problemy, zmienilem japończyka i narazie po prostu nie mam za co :)

Szukałem jakiegos kontaktu do Funduszu Gwarancyjnego ktory to wlasnie moze sie przywalic o brak ciągłości OC ale takowego kontaktu nie ma :/

Edytowane przez Lukasz89

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje które podałem w linku są wzięte z ustawy o ubezpieczeniach, wszystko podane jest na stronie, ale jak ktoś woli rozmawiać ze sprzątaczką zamiast z kierownikiem to już jego sprawa :buttrock: niedowiarki :wink:

 

granat ja to już sprawdziłem dawno :biggrin: ,

Lukasz89 po co szukasz kontaktu do funduszu jak masz to zagwarantowane w ustawie :biggrin: jak chcesz to potwierdzic to idź do ubezpieczyciela, tylko weź ze sobą treść tej ustawy i numer, bo ze swojej niewiedzy mogą ci wmówić że jest inaczej, mi ostatnio nie chcieli ubezpieczyć weterana na białych blachach na 1 m-c, poprosiłem więc kierownika pokazałem ustawe i przyznał mi racje, panie w okienku sie zdziwiły, spotkały sie z tym pierwszy raz, pewnie dlatego że nikt nie czytał ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie byłem z ustawą u ubezpieczyciela i pani powiedziała ze skoro tak jest w ustawie to prawdopodobnie takie prawo istnieje więc można ubezpieczyć i po prostu czekać czy fundusz gwarancyjny sie przyczepi czy nie... i ja sie boje ze sie przyczepi i przywala mi jakas gruba kare :icon_mrgreen:

Tak czy siak motocykl bede rejestrowal- ryzyk fizyk, ale narazie nie mam na to kasy, moze w zimie...

Pozdro

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:lapad: witam wszystkich:więc tak:z chwilą nabycia pojazdu masz obowiązek opłacenia ubezpieczenia,ponieważ obowiązek ubezpieczenia jest od posiadania pojazdu i nie ważne czy jest zarejestrowany czy nie,z chwilą rejestracji organ rejestrujący może powiadomić fundusz gwarancyjny i niepłaceniu ubezpieczenia,nawet jak kupisz motór w kartonie lub sam papier to już musisz go ubezpieczyć,głupota nie?ale niestety prawda,to samo miałem z moją zjawą,postraszyli mnie funduszem to si e wycofałem z rejestracji i jeżdże sobie na dziko do dziś pozdrawiam :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...