Skocz do zawartości

Aprilia problem


piotrek2345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odkreceniem sprzegla w aprili af1 futurze z 90 roku (silnik z 93 roku) rotax 123

Posypało sie łozysko na rownowazniku i skosiło pare trybow . Zeby do tego dojsc trzeba sciagnac calae sprzeglo i jest problem jak to zrobic, jak przyblokowac ten caly kosz bo biegiem to bole sie zeby trybow nei polamalo

http://img78.imageshack.us/my.php?image=ko...rzeglowyfd1.jpg

Edytowane przez piotrek2345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no blokowanie kosza sprzegłowego raczej nic tu nie da (troche jest zle pomyslne to sprzegło nie to co w DT,KMX czy NSRce :icon_mrgreen: ),ale proponowałbym ci tak jak kolega powyzej puki jeszcze w ramie :icon_mrgreen: , mozna zrobic przyrząd do blokowania sprzegła ale to juz troche zejdzie. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał problem z poskładaniem, ustawieniem rownoważnika to wal na pw, przerobiłem w swoim łożysko w skrzyni i jako tako wiem na czym rzecz polega.

 

Sprzęgło przyblokuj tak jak podpowiedzieli koledzy, weź dobry długi klucz i z czuciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj wlozyc srubokret, miedzy kosz sprzeglowy a zebatke na wale, nie najlepszy pomysl, ale mozna sprobowac, tylko nie skrzyw czegos.

 

no własnie w tym przypadku akurat tak nie mozna postąpic (choc byłby to najlepszy sposób)

Za pewne jak zauwazyłes spreżyny dociskowe są zdjete i tarczki nie sa docisniete przez co teraz nie trzymają

Tak wiec srodek kosza i tak nie unieruchomisz (jedynie kosz sprzegłowy) popatrz sobie dokładniej . :D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blokowaniem hamulcem i beigami troche sie bałem bo moglo cos sie stac w skrzyni . Wyjscie bylo zeby kluczem pneumatycznym to zrobci ale takiego klucza nei posiadalem :)

?Ojcu jakso udalo sie to odkrecic zrobil jakies sciagacze nei sciagacze i to odkrecil nawet nie wiem jak bo nei bylo mnei przy tym . W rotaxie 122 jest juz calkie minaczje bo sprzeglo nei jest wogle zakrecone :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...