Skocz do zawartości

Yamaha FZ 750 1FN ('86) przetarta membrana w gaźniku


Maciora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jest odnośnie membrany podciśnieniowej w gaźniku, a w sumie to czterech membran.

Otworzyłem dziś gaźniki w motorze do czyszczenia i okazało się że wszystkie membrany mają już przetarcia i małe dziury powodujące nieszczelność. Koszt nowych membran 475PLN/sztukę ;)

Nie chcę eksperymentować z tym dlatego mam pytanie, czy zna ktoś jakiś w miarę skuteczny sposób na regenerację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby dało się coś z tym zrobić. Membrana to taki gadżet który ma określoną sprężystość i masę. Ingerencja w nie spowoduje że moto będzie świrowało na gaźnikach, będzie trudne w regulacji i może kiepsko jeździć. Jeśli w ogóle. To są elementy nienaprawialne.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą masą to myślę że nie ma to strasznie wielkiego znaczenia (przy jakimkolwiek łataniu całkowita masa nie zmieniła by sie pewnie nawet o 5%), a co do sprężystości to na bank się zdążyła zmienić przez te wszystkie lata pracy w benzynie. Tak czy tak... Lepsza połatana niż dziurawa :D a wiadomo najlepsza nowa :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mike51.de/ngummi.htm tu masz instrukcję klejenia membran po niemiecku. Można sie pobawić ale moim zdaniem lepiej kupić komplet używanych gaźników. Kombinowałem u siebie z podklejaniem ale zbrakło mi cierpliwości. Niestety ceny nowych powalaja na kolana i trzeba kombinować.

Masz jeszcze jedno wyjście kliknij na link http://www.motorradbay.de/main/yamaha.php?main=lib# membranka do twojego moto stoi 25 eurasów tylko jedno ale wymieniasz samą gumę także jak masz zużyte walce to nic nie da. Pozdro Bartek

Edytowane przez Bartek.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...