Skocz do zawartości

jawa 350 pytanie odnosnie malego tuningu


gorgo9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koniaczek co do dzika to dopiero najnowsze wersje są solidne, optyka na dobrym poziomie. Nazwa to bodajże dzik 7.

 

Co do Vape właśnie najlepiej kupić zestaw cały, tzn. zapłon kompletny plus alternator. Jest to nie zawodne tylko kosztuje w granicach 550zł.

 

Wiem, ze troche bez sensu ta polemika bo ja juz nie mam jawy a sadzac po Twoim opisie Ty tez nie, ale co tam :D Ja mialem jakiegos dzika sprzed 4 lat bo wtedy to instalowalem i przez 5000km pracowal bezblednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem juz wsk 4 , mz etz 250 :icon_eek: Wiec nie byloby zle ..

Jeszcze sie zastanowie co zrobic.. Bo motor moge miec wrecz za darmo ..(za kolumny za ktore dalem 180 zł) a motor jest zarejstrowany ..

Po remoncie ! Tylko plastiki polamane troche z tyłu .. tak to ok :bigrazz:

MAm cala rame od mz w garazu lezy bezuzyteczna to nawet mnoglbym wsadzic kolo z tarczą (wsadzajac amorki od mz , albo lekko przerobic i wsadzic kolo a mocowanie na tarczówke dospawac o lagi) :)

Co wy na to ma to jakis sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgo sens to ma skoro sprzęt za darmo.Z tą tarczówką się nie zastanawiaj wiele tylko zmieniaj bo daje naprawde dużo.Skoro masz całe zawieszenie od MZ to ładuj je do Jawy w całości.Da się to zrobić na bank zaraz znajdę opis jak to wykonać żeby wyglądało i jeździło.http://strony.aster.pl/semaj/

szukaj w dziale tuning.

Pozdro

Edytowane przez kuba3ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem wlasnie ten artykul i nie jest trudne zrobienie czegos takiego :)

Ale wciaz zastanawiam sie nad tym czy brac jawe czy jej nie brąc...

Dzis mam imieninki troche kasy dostalem to chyba ją wezme i sobie zrobie :D

 

 

A I MAM PYTANKO :D GDYBYM CHCIAL WSADZIC WYDECH OD SCIGACZA DO JAWY ? MA TO JAKIS SENS ? A JAK MA TO CZY LACZYC TE 2 KOLANKA W JEDNOSC CO IDZIE DO 1-GO WYDECHU ? NP WYDECH JAKIS OD GSX-R'A ?? :>

 

co takiego ->

Edytowane przez gorgo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2T mogą iść tylko wydechy od 2T najlepiej od Jawy typ 640 i pochodnych (Style) tam były wydechy z wydzielonymi komorami rezonansowymi.

 

Ja dasz tłumik od 4T najprościej mówiąc benzyna będzie nim wylatywać i moc spadnie nie mówiąc o braku rezonansu potrzebnego do prawidłowego działania silnika przy wysokich obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa polega na tym że gdy w jawie chodzą oba tłoki razem oddaje ona dwa razy więcej mocy w jednym obrocie, normalnie jest to podzielone .....

A mnie się wydaje,że właśnie jest odwrotnie. Gdy mamy 1 tłok na 1 obrót wału oddaje powiedzmy 1 wybuch cykl pracy. ale gdy mamy 2 cylindry na ten sam obrót wału mamy już 2 cykle pracy więc rozkład mocy i momentu jest korzystniejszy. Jak by tak było jak kolega chce zrobić nie byłoby silników wielocylindrowych tylko latałoby takie wiadro o pojemności 5l w te i wewte. Z resztą dobrze wyregulowana jawa lata całkiem znośnie a i tak wał nie jest w stanie przenieść nominalnej mocy i lubi się wy**ać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...