Skocz do zawartości

Ucieka płyn z chłodnicy


wiew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, ucieka mi płyn z chłodnicy i muszę robić codziennie małe dolweki ;/ zauwzałem że przu szczelce korka wycieka płyn i są małe kropelki czasami do okoła korka. Płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest i cos go tam dużo strasznie, na pewno powyżej kreski UPPER. Czym to może być spowodowane? Tymi małymi nieszczelnościami koło korka? uszczelka głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu za duzo dolewasz i nadmiar plynu musi wyrzucic. Moze byc tak ze nie odpowietrzasz ukladu przy wlewaniu cieczy. Jezeli plyn przedostaje Ci sie do silnika, napewno on bedzie w oleju, wiec kiedy spuscisz olej, plyn niebieski czy tam inny kolor powinnien byc albo nad olejem albo pod. Jezeli zamiast plynu bedziesz mial wode, to wtedy kawe z mlekiem spuscisz z silnika. Ciecz moze tez uciekac przez uszczelke pod glowica, i w malych ilosciach spalac sie z benzyna. Jezeli bedzie taki objaw, napewno to bedzie widac w postaci nadmiernego dymowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom płynu na zimnym silniku ma być 1cm pod korkiem ,

jak będzie zadużo to przeleje do zbiorniczka wyrównawczego a następnie jeśli ciśnienie będzie dalej wysokie wywali przez korek

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za tak późną odp ale maiłem problemy techniczne;/

Ostanio wymieniałem olej silnikowy i był taki czarny i gęsty normalny po zużyciu.

Nie przecze dymi mi mocno na biało jak jest zimny i go przydusze, a tak to normalnie dymi jak każdy :buttrock:

 

Jeśli chodzi o wlewanie płyny to odkręcam korek wlewam i zakręcam go i cuż to odpowietrzać?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...