Skocz do zawartości

Wypatrzyłem, kupiłem, polecam: Laptimer GPS!! 2100 zł!


CBRedzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podrzucam Wam link do tego genialnego urządzenia, bo sam jestem nim zachwycony, a wcześniej nie wiedziałem, że istnieje tak ekonomiczna alternatywa do konwencjonalnych Laptimerów:

 

opis producenta

test

tu kupiłem

 

plusy:

- sterowanie przez GPS (żadnej podczerwieni, nadajników ustawianych na torze, lewych pomiarów, niezłapanych okrążeń)

- 3 międzyczasy

- rejestracja, wyświetlanie obrotów, flash na zmianę biegów (podłączenie w banalny sposób: indukcja, owinięcie kabelka wokół wysokiego napięcia biegnącego do świecy, 2 opcja: bezpośrednie wpiecie w sygnał obrotów w moto z elektronicznym budzikiem)

- rzeczywista prędkość mierzona przez GPS - koniec z przekłamaniami (zmiana przełożeń), koniec z milami (moto USA) :icon_mrgreen:

- zasilanie baterie/12V - moża szybko przerzucić na moto kolegi (choć ta opcja mnie trochę rozczarowała, żeby przełączyć pracę na baterie trzeba otworzyć urządzenie i przestawić zworkę... :flesje: nie rozumiem skąd taka wtopa...)

- ściąganie danych z okrążen przez Bluetootha

- zajefajny soft do analizy okrążeń, punktów hamowań, przyspieszeń, optymalnej ścieżki przejazdu... szacunek

- chyba akceptowalna cena nieco ponad 600E!!

 

Nie mam nic wspólnego z producentem, dystrybutorem itd., choć zdaję sobie sprawę, że to wygląda na reklamę, to chce Wam tylko przedstawić tą zabawkę!

 

do admina: proszę o nie przerzucanie tego posta przez kilka dni

Edytowane przez CBRedzio

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czemu nie kupiłeś z USA za 600-700 $???

Na początku taki właśnie miałem pomysł, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że się.... nie opłaca. Nie mam znajomego w USA a korzystając z oficjalnej ścieżki dystrybucji nigdy nie możesz być pewny, czy Ci nie dołożą cła. Do zyskania jest jakieś 400zł, po ocleniu już pewnie dokładasz. Coby sie jednak nie stało masz sprzęt bez gwarancji i jakby co... to jesteś 2 tysiaki do tyłu - a tu już dla mnie za duża kasa. Wolałem dołożyć te 400zł, dostać ładną paczuszkę do rąk własnych w terminie 2 dni (mieszkam obecnie w Niemczech) i cieszyc się przez jakiś czas gwarancją.

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to kompensuje 5cio metrowa dokladnosc gps? (szczegolnie jak nie zlapie stada satelit)

Z tego co wiem, to od 2000r. mamy "gwarantowaną" dokadność na poziomie jeszcze gorszym, tj. 10-20m. To dawałoby na start-mecie możliwość przekłamania na poziomie pi razy oko 0,2s. Dla zawodników na pewno duże, dla mnie to nic. W praktyce jednak rozbieżności są niezauważalne, szczególnie, że podczerwień też techniką idealną nie jest (stożek promieniowania). Na pewno polatam "na dwa laptimery" i zobacze czy uda mi się te informacje potwierdzić. Nie widze jednak teoretycznych podstaw, żeby miałobyć inaczej.

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.de/AIM-Laptimer-MyChron-li...Q2em118Q2el1247

 

ja miałem zamiar coś takiego kupić połowa niemców na torze w poznaniu na takich jeździłą i nie narzekali

 

o czym Ty w ogole mowisz - to co podeslales to zwykly laptimer, wymagana baza i mierzy czasy, wszystko; tamten rejestruje trasy, strefy hamowania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym Ty w ogole mowisz - to co podeslales to zwykly laptimer, wymagana baza i mierzy czasy, wszystko; tamten rejestruje trasy, strefy hamowania itp

i na dodatek takie laptimer kupuje sie za 120EUR a nie za 200

 

 

a ten wynalazek za 2tys to chyba lekkie przegięcie dokladnośc do 5-10m to jak ci wyznaczy niby najszybsza trase??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, jestem w stanie opracować numeryczny rzut nitki Toru Poznań do zaimplementowania np do AutoCad-a. Pozostaje tylko kwestia dokładności, a raczej szybkości odbiornika GPS, przy ustaleniu pozycji motocykla przy np 200km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...