Skocz do zawartości

Stunt, Warszawa, miejscówki


sebularasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Lime82, dzięki za namiar. Na mapie faktycznie wygląda nieźle.

Jak wrócę z "nad morza" to pojadę obejrzec. No chyba, że od razu mi powiesz, że na zakrętach są górki, wyboje, śliski asfalt, dziury i/lub inne podobne :)

 

Tylik, gdzie jest Modlin? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lime82, dzięki za namiar. Na mapie faktycznie wygląda nieźle.

Jak wrócę z "nad morza" to pojadę obejrzec. No chyba, że od razu mi powiesz, że na zakrętach są górki, wyboje, śliski asfalt, dziury i/lub inne podobne :clap:

 

Tylik, gdzie jest Modlin? :bigrazz:

 

Latam często na tej trasie - kilka słów komentarza:

- 3-ci zakręt od Rembelszczyzny w strone Legionowa (Kąty Węgierskie) - na zakręcie wyjazd w ulicę Kościelną i często piasek na asfalcie, poza tym to jest teren zabudowany.

- zakręt z wlotem ulicy Głównej - dość ostry i profilowany, ale na asfalcie często piasek/kamienie i znów teren zabudowany

- zakręty w lesie ślepe i zdarza się, że kierowcy jadący od strony Legionowa odrobinę je ścinają (szczególnie prawe zkręty w lesie).

 

Ale z odrobiną wyobraźni trasa jest naprawdę ciekawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem amatorem, ale moze daloby sie pojsc z wladzami miasta na uklad jakis...

Znalezc jakas miejscowka ktora spelnia te "4" punkty, napisac stosowne pismo do wladz miasta, moze cos by z tego wyszlo pozytywnego.

Pamietam, ze kiedys byly organizowane nielegalne wyscigi samochodowe w wiekszych miastach, Łódź, Poznan itp. i wlasnie Lodzianie napisali pismo o udostepnienie w okreslonym czasie/miejscu odcinka jezdni i wszystko odbywala sie legalnie w srodku miasta, wszyscy byli zadowoleni.

Sadze, ze mozna nawet publicznosc skolowac na takie treningi. Zawsze to by podnioslo nasze morale i poziom adrenaliny...

Nie zbesztajcie mnie jesli to zly pomysl... :bigrazz:

pozdrawiam.

Edytowane przez Dav!doV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam tuż obok więc dorzucę swoje trzy grosze.

Generalnie trasa dość ruchliwa w godzinach popołudniowych. Dużo samochodów jadących do Legionowa wybiera tą drogę zamiast obwodnicą Jabłonny.

 

Latam często na tej trasie - kilka słów komentarza:

- 3-ci zakręt od Rembelszczyzny w strone Legionowa (Kąty Węgierskie) - na zakręcie wyjazd w ulicę Kościelną i często piasek na asfalcie, poza tym to jest teren zabudowany.

Zakręt jest profilowany więc trzeba uważać. Poza tym ostatnio często na zewnętrznej stoi Policja. Uważać trzeba też na pojazdy skręcające od Legionowa w kościelną (w lewo), często w oczekiwaniu na możliwość skrętu aby przepuścić puszki z tyłu przekraczają środek ulicy. Jadąc od strony Legionowa nieprzyjemną niespodziankę może nam zrobić puszka wytaczająca sie z parkingu pod sklepem który jest wewnątrz zakrętu. Wyjazd jest tuż za zakrętem.

 

- zakręt z wlotem ulicy Głównej - dość ostry i profilowany, ale na asfalcie często piasek/kamienie i znów teren zabudowany

Przed tym zakrętem jest przystanek autobusowy i kilka razy musiałem ostro hamować (poprzedni zakręt jest dość łagodny więc można pałować) szczególnie gdy za autobusem stoją samochody. Poza tym na wyjściu na asfalcie jest namalowany zygzak oznaczający przystanek jakąś ciemną farbą (albo czymś tam podobnym) i słabo go widać, koła trochę się ślizgają ale bez przesady, takie faje uczucie :eek:

 

- zakręty w lesie ślepe i zdarza się, że kierowcy jadący od strony Legionowa odrobinę je ścinają (szczególnie prawe zkręty w lesie).

 

Ostatni zakręt na tej trasie jest fajny ale trzeba uważać szczególnie jadąc od strony Legionowa (lewy zakręt) aby nie przepałować, na poboczu jest piach a kawałek dalej ściana drzew.

Poza tym wieczorem lub w nocy na leśnych zakrętach jest naprawdę ciemno.

 

Ale ogólnie traska bardzo fajna, kiedyś za jednym podejściem wyjeździłem tam cały bak a na zakręcie przy kościelnej miałem wiernych kibiców wśród miejscowych pijących piwko pod sklepem ;)

Edytowane przez Corben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

raVVVen i Corben, dzięki za cenne uwagi o trasie :icon_mrgreen: Wielu z tych rzeczy mógłbym nie dojrzeć przy rekonesansie, a tak to tyko wystarczy zapamiętać.

 

Zakręt jest profilowany więc trzeba uważać. Poza tym ostatnio często na zewnętrznej stoi Policja. Uważać trzeba też na pojazdy skręcające od Legionowa w kościelną (w lewo), często w oczekiwaniu na możliwość skrętu aby przepuścić puszki z tyłu przekraczają środek ulicy. Jadąc od strony Legionowa nieprzyjemną niespodziankę może nam zrobić puszka wytaczająca sie z parkingu pod sklepem który jest wewnątrz zakrętu. Wyjazd jest tuż za zakrętem.

 

Byłem tam w czwartek. Parkingu nie zauważyłem, ale też się za nim nie rozglądałem (nie pamiętałem tej części opisu trasy). Na szczęście na tym zakręcie w kierunku Rembelszczyzny nie za bardzo jest jak pałować, bo nawierzchnia jest moim zdaniem troszkę za bardzo pagórkowata. W drugą stronę jest znacznie lepiej.

 

 

Ostatni zakręt na tej trasie jest fajny ale trzeba uważać szczególnie jadąc od strony Legionowa (lewy zakręt) aby nie przepałować, na poboczu jest piach a kawałek dalej ściana drzew.

Poza tym wieczorem lub w nocy na leśnych zakrętach jest naprawdę ciemno.

 

He he, faktycznie. Jak jechałem w tą stronę to drzewa stały na baczność tuż przy drodze czekając na jej opuszczenie. Sciana drzew to dobre określenie :buttrock:

 

Ogólnie trasa jest OK. Nawierzchnia od ronda do Legionowa znacznie lepsza. Od ronda do Rembelszczyzny troszkę gorsza. Parę łuków może się podobać.

Jechałem na zwiad tak mięszy 18 a 19. Samochody psuły niektóre zakręty, kiedy za wolno się toczyły, ale myślę, że wystarczy wybrać lepszy termin i będzie Ok. Ogólnie nie szalałem, czekam na lepsze gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem tam w czwartek. Parkingu nie zauważyłem, ale też się za nim nie rozglądałem (nie pamiętałem tej części opisu trasy). Na szczęście na tym zakręcie w kierunku Rembelszczyzny nie za bardzo jest jak pałować, bo nawierzchnia jest moim zdaniem troszkę za bardzo pagórkowata. W drugą stronę jest znacznie lepiej.

 

Parking to taki placyk z kostki przed sklepem, dokładnie wewnętrzna zakrętu. Jadąc lewy, wjazd i wyjazd z tego "prakingu" są zarówno na wejściu jak i wyjściu z zakrętu. Co do pagórkowatości to masz rację, jest tam taki odcinek po mojemu gdzieś w połowie zakrętu z jekko "zwichrowaną" :icon_rolleyes: nawierzchnią ... gdybyś chciał tam polatac w towarzystwie to daj cyne :rolleyes:

Edytowane przez Corben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking przed cmentarzem komunalnym północnym (od strony ul. Wólczyńskiej) - jest naprawdę spory i zawsze pusty. Moim zdaniem idealne - czyt. bezpieczne miejsce do ćwiczeń. Czasami wpadam tam i robię sobie "trening japońskich policjantów" (filmiki pewnie znacie z youtube) - szybkie zawracanie z zatrzymania, slalom między butelkami itd. Jeżeli ktoś chciałby tam polatać dajcie znać. Fajna miejscówka na wprawki dla początkujących, wyczucie moto podczas manewrów z niewielkimi prędkościami a dużymi przechyłami :icon_rolleyes:

Co ważne takie ćwiczenia w tym miejscu nie są łamaniem przepisów, nikomu nie zagrażają. Jedyny problem to, jakby to ująć... dosyć sztywna widownia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że jest tam ładny także winkielek do poćwiczenia prócz samej prostej ?

 

.. jakiś czas temu obiła mi się ta miejscówka o uszy ale nie wiedziałem jak tam dokładnie trafić i w którym miejscu się znajduje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że jest tam ładny także winkielek do poćwiczenia prócz samej prostej ?:

 

Winkielek to może zbyt dużo powiedziane, po prostu plac jest spory więc przy kilkudziesięciu km/h można się poskładać. Jak będziesz tam chciał wpaść, daj znać to może się ustawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking przed cmentarzem komunalnym północnym (od strony ul. Wólczyńskiej) - jest naprawdę spory i zawsze pusty. Moim zdaniem idealne - czyt. bezpieczne miejsce do ćwiczeń. Czasami wpadam tam i robię sobie "trening japońskich policjantów" (filmiki pewnie znacie z youtube) - szybkie zawracanie z zatrzymania, slalom między butelkami itd. Jeżeli ktoś chciałby tam polatać dajcie znać. Fajna miejscówka na wprawki dla początkujących, wyczucie moto podczas manewrów z niewielkimi prędkościami a dużymi przechyłami :bigrazz:

Co ważne takie ćwiczenia w tym miejscu nie są łamaniem przepisów, nikomu nie zagrażają. Jedyny problem to, jakby to ująć... dosyć sztywna widownia :)

 

Taaaaa, miejscówka naprawdę przednia. Posiada tylko trzy minusy, które nie są aż tak uciążliwe jak już się zna teren: dziury po środku pasów (nowy asfalt i dziury - normalka w Polsce), czasem na jeden z zakrętów nawiewa lekką warstwę piasku, może być zdradziecki oraz krawężniki. Można zejść na kolano, poćwiczyć czego dusza potrzebuje... można też przyszlifować :notworthy: , wiem coś o tym. W każdym bądź razie naprawdę git :icon_question:

 

Co do widowni to kierowcom ZTM chyba podoba się jak ktoś tam śmiga.. przynajmniej nie nudzą się podczas przerwy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Wirażowej ok godz 22. Pojechałem tam popatrzeć na samoloty bo przez dwa tygodnie sierpnia Okęcie ma tylko jeden czynny pas 11/29. Never mind...

 

Oprócz samolotów na Wirażowej było nie przesadzając ok 20 motocykli, które w jakiś chaotyczny sposób czwiczyły? A może jeździły na gumie. Poziom był średni bo opócz dwóch kolesi, którzy robili piony reszta katowała maszyny do odcięcia.

 

Ruch na Wirażowej był duży. Samochodów jak na tę godzinę bardzo dużo (później okazało się, że na Cargo była jeszcze jakaś ustawka tuningowych fur), a wśród nich banda debili, która popisywała się jeżdżąć w kółko na "gumie".

 

Zastanawiałem się tylko kiedy dojdzie do jakiegoś wypadku i jakie będą jego skutki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie tam w takim razie musi być :notworthy:

 

Lecisz KaZet ze mną i Matias'em tam w najbliższym czasie? :wink:

 

Wymieniłem wczoraj gumy w moto, chętnie się tam wybiorę. Tylko nie wiem, gdzie to jest, zresztą w grupie raźniej.

Mam czas dziś i jutro wieczorem oraz w weekend. Jak ktoś tam leci to niech da znać. Ustawimy się gdzieś :wink:

 

 

Corben, jak trochę napocznę gumy i je wyczuję, to możemy w weekend skoczyć na tą traskę.

Tylko trzeba wyberać jakąś sensowną porę, żeby nie było za dużego ruchu i dało się pośmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ktoś po ostatnich wydarzeniach nie spodziewał się nagonki policyjnej to znaczy, że chyba ma płytką wyobraźnie...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...