Skocz do zawartości

[yz 250] Luz cylinder -tłok


adoado0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Często czytam sprzeczne ze sobą informacje a jeszcze co innego słyszę więc zajrzałem do serwisówki :

CYLINDER:

Bore size 66.400~66.414 mm

Limit - 66.50 mm

 

PISTON:

Piston size/ 66.352~66.367 mm

Piston clearance 0.045~0.050 mm

Limit 0.1 mm (0.004 in)

 

No i mam luz tłoka od 0.045 do 0.050. Dopuszczalny 0,1mm. Wiec w zasadzie moge cały czas stosować tłoki nominalne ( ze wzgledu ze Wiseco nie robi innych a nominal to koszt ok 260 zł ) i je po prostu częściej zmieniać? Bo nawet jakbym miał wrzucic nominal na rozmiar cylka 66.43 ( a tłok 66.35 ) to i tak mam te 0.07 luzu ( < 0.1 mm).

Czy te 0.1 mm to jest granica przy ktorej juz nalezy wymienic tlok czy po prostu to jest trochę na wyrost i można dłużej go użytkować? I rozumiem ze dopuszczalne zuzycie to 66,50 bez zadnego ryzyka uszkodzenia cylindra? Wiec na moje mozna jeszcze wtedy wrzucic z 3 tłoki z selekcją np. 66,37 i wszystko powinno być dobrze bo i tak bedzie na cylku mniej niz 66,50 i roznica tłok -cyl ~0,1 mm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często czytam sprzeczne ze sobą informacje a jeszcze co innego słyszę więc zajrzałem do serwisówki :

CYLINDER:

Bore size 66.400~66.414 mm

Limit - 66.50 mm

 

PISTON:

Piston size/ 66.352~66.367 mm

Piston clearance 0.045~0.050 mm

Limit 0.1 mm (0.004 in)

 

No i mam luz tłoka od 0.045 do 0.050. Dopuszczalny 0,1mm. Wiec w zasadzie moge cały czas stosować tłoki nominalne ( ze wzgledu ze Wiseco nie robi innych a nominal to koszt ok 260 zł ) i je po prostu częściej zmieniać? Bo nawet jakbym miał wrzucic nominal na rozmiar cylka 66.43 ( a tłok 66.35 ) to i tak mam te 0.07 luzu ( < 0.1 mm).

Czy te 0.1 mm to jest granica przy ktorej juz nalezy wymienic tlok czy po prostu to jest trochę na wyrost i można dłużej go użytkować? I rozumiem ze dopuszczalne zuzycie to 66,50 bez zadnego ryzyka uszkodzenia cylindra? Wiec na moje mozna jeszcze wtedy wrzucic z 3 tłoki z selekcją np. 66,37 i wszystko powinno być dobrze bo i tak bedzie na cylku mniej niz 66,50 i roznica tłok -cyl ~0,1 mm..

Możesz tak robić, następna dobra wiadomość, że nominał Wiseco jest zwykle 0.01mm większy od nominałów innych tłoków. Ja Wiseco ładowałem do cylindra C i D i nigdy mnie nie zawiodły. Cylinder też jako tako się trzymał, może trochę szybciej się zużywa od kutych tłoków ale na każdym tłoku oszczędzam prawie 200zł w stosunku do Vertexa więc sprawa jest jasna.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wiseco aluminum forged pistons" - to nie są kute tłoki?

A może jeszcze powiesz mi jakiej twardości nity zastosować na znitowanie kosza sprzegłowego z trybem który przenosi z moment z wału na kosz? :] Nie wiem jakie zastosować a kosza nowego nie ma sensu kupować bo ten jest prawie bez rantów. A nitować ponownie muszę ponieważ się lekko już rusza na nitach. Zreszta nowy kosz i tak nie przychodzi z trybem więc może ktoś wie jakie nity?

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w am6 poluzowane nity mocniej sklepalem po prostu. Przeciez jak dasz nowe nity to i tak musisz je sklepac. Wiec podloz kowaldelko pod nita i sklep go mlotkiem z drugiej strony. I nie bedziesz juz mial luzow na koszu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to wywnioskowałeś ale jeśli z mojego posta, to przeczytaj go jeszcze raz.

Wszystkie Wiseco są kute.

 

Masz rację. Po prostu zdanie "(...)szybciej się zużywa od kutych tłoków" to w domysle potraktowalem odnosnie tłoka.. Sorki moj bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jestem w trakcie poszukiwań cr 250 jesli zmienie na początek tłok korbę płyny i zrobie zawieszenie jesli nie będzie odpowiednio trzymało... to czy przy takiej" rekreacyjnej jezdzie " jezdząc na 3/4 gazu czasami ale zadko jej odkręcając to co ile motogodzin musiałbym zmieniac tłok i olej w skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...