Skocz do zawartości

jaki płyn hamulcowy???


czarekmbx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ej sory bo ja nie na temat ale podepne sie z pytaniem czym wlasnie sie rozni np DOT3 od DOT4??

 

Sory ale to krotkie pytanko a nie che mi sie zakladac nowego tematu :) :)

 

 

A co do tematu to chyba mozesz tylko najpierw musisz wyciagnac strzykawka ze zbiorniczka ten stary plyn, zalc nowy i pozniej jak przy odpowietrzniu

Edytowane przez KUBAS007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"organika R-3 lub DOT3" ??

To jest to samo. Wymianę płynu hamulcowego w układzie opisywałem w jakimś temacie, poszukaj w moich postach.

czym wlasnie sie rozni np DOT3 od DOT4??

Temperaturą wrzenia. Im wyższa tym lepiej. DOT-4 ma bodajże 30 stopni wyższą temp wrzenia od DOT-3. Do takich motocykli jak NS-1 można lać śmiało DOT-3, bo wątpię, żeby się zagotował.

 

Edit: Tu jest link: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...8entry1199008

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do tematu to chyba mozesz tylko najpierw musisz wyciagnac strzykawka ze zbiorniczka ten stary plyn, zalc nowy i pozniej jak przy odpowietrzniu

 

Jesli wlewasz taki sam plyn jak był to nie musisz. DOT 3 do DOT 3 ,a DOT 4 do DOT 4 . jesli zmieniasz DOT 3 na DOT 4 lub odwrotnie to musisz wyczyscic calutki uklad. Nic Ci nie da ze wyssiesz plyn z pompki , a plyn w przewodzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wlewasz taki sam plyn jak był to nie musisz. DOT 3 do DOT 3 ,a DOT 4 do DOT 4 . jesli zmieniasz DOT 3 na DOT 4 lub odwrotnie to musisz wyczyscic calutki uklad. Nic Ci nie da ze wyssiesz plyn z pompki , a plyn w przewodzie??

pewnie ze nie msiusz ale chodizlo mi o to jak np zmieniasz plyn to chyba nie dolewasz czystego i swiezego do tego strego co??No chyba ze tak robisz to luz, ale ja najpeirw wyciagam stary plyn i dolewam nowego, a na marginesie co sie stanie jak zmieszamy plyny znaczy bedzie zalany ten i ten??np DOT 4 z DOT 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...