Skocz do zawartości

pomocy brak prądu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem. Odpaliłem motor (suzuki gs 500) na ssaniu chodził normalnie po zpuszeczeniu ssania zaczoł dziwnie pracować, nie chciał wejść na obroty i zgasł. po tym już nie było prądu w ogóle nawet się kontrolki nie palą. sprawdzałem bezpiecznik jest cały. akumulator jest dbry bo przecież odpaliłem go bez problemu. wcześniej nic się nie działo chodził normalnie. nie mam pojęcia co mogło się stać. prosze o pomoc. z góry dzięki pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie wywróżymy...

Musisz wsiąść woltomierz na prąd stały i na zakresie 20 V lub więcej zmierzyć napięcie na akumulatorze.

Jeśli silnik nie chodzi powinno być ok. 12,6 V

Po zapaleniu silnika i na podwyższonych obrotach powinno być ok. 13,5 do 14,0 Volt..

Jeśli tak nie masz to nie masz ładowania..

A wtedy regulator prądu lub coś gorszego - np.: prądnica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem. Odpaliłem motor (suzuki gs 500) na ssaniu chodził normalnie po zpuszeczeniu ssania zaczoł dziwnie pracować, nie chciał wejść na obroty i zgasł. po tym już nie było prądu w ogóle nawet się kontrolki nie palą. sprawdzałem bezpiecznik jest cały. akumulator jest dbry bo przecież odpaliłem go bez problemu. wcześniej nic się nie działo chodził normalnie. nie mam pojęcia co mogło się stać. prosze o pomoc. z góry dzięki pozdrawiam Tomek

 

Bezpiecznik ktory siedzi w gumie jest zapasowym i nie jest nigdzie podłaczony. Natomiast bezpiecznik w głównym obwodzie instalacji znajduje sie wewnatrz przekaznika rozrusznika pod czerwona wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie podpowiedzi :biggrin: rozebrałem cały motor prześledziłem całą instalację, wyczyściłem wszystkie styki wtyczki no i działa. pewnie gdzieś zaśniedziały styki. dobrze że to nie było nic poważnego. jeszcze raz dzięki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...