Skocz do zawartości

sianko

Forumowicze
  • Postów

    44
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sianko

  1. Witam, Aktualnie posiadam ten sprzęt i użytkuje go piąty sezon. Przejechałem nim około 35000 km. Z racji tego, że wcześniej jeździłem singlami, bokserami nie mam odniesienia co do motocykli z rzędowymi czwórkami więc moja opinia może być nieco nie obiektywna. Masz konkretne pytania? chętnie odpowiem.
  2. Jeżeli czujnik jest dobry i dobrze zamontowany to może brakuje rotora na wałku zdawczym.
  3. Ciężko to będzie dostać jako nową część. Można pytać w suzuki, ale paczyłem w katalogu i ta tuleja jest niedostępna. Pewnie trzeba będzie dorobić albo szukać używki.
  4. Ta tuleja to część nr. 1 tak ? tu masz nr. katalogowy: 41101-02820
  5. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chodzi Ci o zużyte łożysko główki ramy, czy rozbitą, rozciągniętą (kształt jakby fasolka) główkę. Przyczyną wyczuwalnego luzu na główce pewnie jest zużyte łożysko, które po prostu się wymienia, a można je kupić w praktycznie w każdym sklepie który handluje częściami i akcesoriami do motocykla. Gorzej jak główka jest rozbita, bo wtedy raczej nic z tym nie zrobisz. ja osobiście obstawiam łożyska - pierwszy lepszy link gdzie można kupić:http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTE1NzA4OQ==&bid=110444 http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTEwMDE1Ng==&bid=110444
  6. Wystarczy przesmarować goleń amortyzatora i przestanie piszczeć. Poluzuj tylne zawieszenie (stawiając na stopce bocznej przechylając moto na siebie) tak, żeby goleń był jak najbardziej wysunięty, przesmaruj go jak najbliżej tulejki uszczelniającej i tulejkę też. Do smarowania możesz zastosować smar do łańcucha. Ja stosowałem ten zabieg parokrotnie i zawsze pomagało. Jak chcesz to możesz zrobić kompleksowy serwis zawieszenia, ale jeżeli chcesz wyeliminować samo skrzypienie to to działanie spokojnie wystarcza.
  7. Witam Panowie, przymierzam się do wymiany filtra paliwa w układzie wtryskowym w moim moto. Chciałbym też przy okazji wymiany filtra przeczyścić wtryskiwacze za pomocą preparatu typu STP. Zastanawiam się nad tym, czy w miejsce starego filtra założyć rurkę, zalać dwa baki z STP przejechać na wysokich obrotach i założyć nowy filtr na stare miejsce. Czy opłaca się kombinować z rurka, czy założyć nowy filtr i wtedy przeprowadzić czyszczenie za pomocą STP.
  8. Ja jestem już po serwisie zacisków hamulcowych jeszcze nie sprawdziłem podczas jazdy, ale na sucho wydaje mi się, ze jest zdecydowanie lepiej. Co do kolejności składania zacisków to raczej nie ma znaczenia, ważne jest żeby je włożyć prawidłowo tzn. żeby dobrze uszczelki siedziały w rowkach. Jak masz serwisówkę to tam jest wszystko pokazane.
  9. Na podnóżku centralnym da rade :biggrin:
  10. Odkręcasz dwie śruby po bokach siedzenia i ściągasz.
  11. Panowie, zmieniał ktoś z Was łożyska w przednim kole ? Interesuje mnie czy podejdą jakieś zamienniki czy tylko seria? Przy okazji chciałbym zmienić olej w przednim zawieszeniu, co polecacie, jaka gęstość, ewentualnie jak marka.
  12. http://moto.allegro.pl/tl1000r-165km-z-opcja-do-200-i2509088625.html kup sobie tego, a nie będziesz narzekał na brak mocy chyba, że, to masz opcje zmiany na 200 KM :laugh:
  13. Panowie, bardzo proszę o konsultację w sprawie prawdopodobnie uszkodzonego immobiliser (datatool). Problem pojawił się podczas jazdy motocyklem. Nagle zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju wraz z komunikatem FI na wyświetlaczu. Zaniepokojony zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik. Po dłuższej chwili jakieś 30-40 s postanowiłem odpalić sprzęt wdrażając procedur, czyli: przystawienie dotykowego kluczyka do pinu włożenie kluczyka do stacyjki i przekręcenie na ON załączenie czerwonego włącznika bezpieczeństwa na kierownicy Rezultat taki, iż immo pracuje tak jak zwykle, a reszta tak jak wyżej. Zdziwiło mnie to, że pompa paliwa nie chcę się załączyć, a wyraźnie słyszałem kliknięcia przekaźnika pompy. Po kilkukrotnych próbach w końcu pompa się załączyła i znikły wszystkie symptomy awarii. Niestety nie na długo. Udało mi się zjechać z obwodnicy, a później to samo co wcześniej. Potem zauważyłem,że po próbie uruchomienia motocykla z immo pompa się nie załącza. ale mogę kręcić rozrusznikiem. Na wyświetlaczu Fi i mruga dioda po zwarci wtyczki diagnostycznej wyskakuje błąd C-41. Sprawdziłem i przeczyściłem wszystkie złączki, sprawdziłem również przekaźnik pompy zamieniając na inny. Podłączyłem pompę na krótko i działa, podłączyłem przewód od złączki za bezpiecznikami bezpośrednio do przekaźnika i też działa. Z tego co udało mi się ustalić immobiliser ma podpięte pętle do przekaźnika pompy paliwa oraz do przekaźnika rozrusznika. Dotarłem do pętli która została założona przed przekaźnikiem pompy. Po załączeniu immo prąd jest tylko przed pętla później nie wraca z immo i nie podaje prądu na przekaźnik - moto kręci i nie odpala. I jeszcze jedna sprawa jak zewrę kabel prądowy który był wcześniej zapętlony z immo to wszystko gra pompa się załącza moto pali tylko dalej jest komunikat Fi na przemian z temperatura cieczy na wyświetlaczu. Po zwarci styków na wtyczce diagnostycznej nie wyświetla się żaden błąd ale Fi jest i analogicznie w druga stronę pojawia się błąd C-41 pompa nie podaje rozrusznik kręci i nie odpala.Czy to możliwe, że immobiliser ma uszkodzoną tylko jedną pętle tą akurat od przekaźnika pompy i dlaczego po odcięci jednej pętli i pozostawieniu drugiej jest komunikat FI czyżby immo ma jeszcze jakieś połączenie z ECM. Z góry dziękuje za wszystkie konkretne odpowiedzi.
  14. Panowie, bardzo proszę o konsultację w sprawie prawdopodobnie uszkodzonego immobiliser (datatool). Problem pojawił się podczas jazdy motocyklem. Nagle zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju wraz z komunikatem FI na wyświetlaczu. Zaniepokojony zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik. Po dłuższej chwili jakieś 30-40 s postanowiłem odpalić sprzęt wdrażając procedur, czyli: przystawienie dotykowego kluczyka do pinu włożenie kluczyka do stacyjki i przekręcenie na ON załączenie czerwonego włącznika bezpieczeństwa na kierownicy Rezultat taki, iż immo pracuje tak jak zwykle, a reszta tak jak wyżej. Zdziwiło mnie to, że pompa paliwa nie chcę się załączyć, a wyraźnie słyszałem kliknięcia przekaźnika pompy. Po kilkukrotnych próbach w końcu pompa się załączyła i znikły wszystkie symptomy awarii. Niestety nie na długo. Udało mi się zjechać z obwodnicy, a później to samo co wcześniej. Potem zauważyłem,że po próbie uruchomienia motocykla z immo pompa się nie załącza. ale mogę kręcić rozrusznikiem. Na wyświetlaczu Fi i mruga dioda po zwarci wtyczki diagnostycznej wyskakuje błąd C-41. Sprawdziłem i przeczyściłem wszystkie złączki, sprawdziłem również przekaźnik pompy zamieniając na inny. Podłączyłem pompę na krótko i działa, podłączyłem przewód od złączki za bezpiecznikami bezpośrednio do przekaźnika i też działa. Z tego co udało mi się ustalić immobiliser ma podpięte pętle do przekaźnika pompy paliwa oraz do przekaźnika rozrusznika. Dotarłem do pętli która została założona przed przekaźnikiem pompy. Po załączeniu immo prąd jest tylko przed pętla później nie wraca z immo i nie podaje prądu na przekaźnik - moto kręci i nie odpala. I jeszcze jedna sprawa jak zewrę kabel prądowy który był wcześniej zapętlony z immo to wszystko gra pompa się załącza moto pali tylko dalej jest komunikat Fi na przemian z temperatura cieczy na wyświetlaczu. Po zwarci styków na wtyczce diagnostycznej nie wyświetla się żaden błąd ale Fi jest i analogicznie w druga stronę pojawia się błąd C-41 pompa nie podaje rozrusznik kręci i nie odpala.Czy to możliwe, że immobiliser ma uszkodzoną tylko jedną pętle tą akurat od przekaźnika pompy i dlaczego po odcięci jednej pętli i pozostawieniu drugiej jest komunikat FI czyżby immo ma jeszcze jakieś połączenie z ECM. Z góry dziękuje za wszystkie konkretne odpowiedzi.
  15. Czarnym dymem nie przejmuj się. Co do odmy to może masz za dużo oleju w silniku. I jeszcze jedna ważna sprawa, posiadanie service manual jest naprawdę pomocna.
  16. Jeżeli masz dobry piec to nie powinien w żadnym wypadku puszczać dyma (białego dyma) czy to na luzie czy na biegu. Co masz na myśli z ciśnieniem układu korbowego, czym to zmierzyłeś, gdzie konkretnie jest wyciek? Wentylator powinien się włączyć przy 105 C. Myślę, że jesteś trochę przewrażliwiony, problem z odpaleniem to pewnie nie naładowany akumulator,a dymy z z pieca to para z układu wydechowego z czarnym dymem (niedopalone paliwo) bo piec niedogrzany. Zagrzej do temperatury pracy, przejedź się daj mu kilka razy i wtedy zobaczysz co i jak. Temperatura podczas jazdy powinna być w granicach 82-86 C. Powodzenia.
  17. Konkretnie chodzi mi o to, czy podczas rozruchu, po naciśnięciu startera rozrusznik (zamontowany w motocyklu) kręci się bez obciążenia czyli nie obraca wałem. Dźwięk taki jakbyś załączał wiertarkę albo jakieś inne elektronarzędzie.
  18. Z tego co piszesz wnioskuje, ze to może być problem z sprzęgłem rozrusznika. Rozumiem, że jak przyciskasz starter to kręci się sam rozrusznik? Jaki jest odgłos podczas próby odpalenia silnika?
  19. Ja osobiście nie spotkałem się z taką czynnością jak synchronizacja rozrządu i szczerze wątpię żeby taka istniała. Jedynie czynności przy serwisie rozrządu to sprawdzenie jego stanu, lub wymiana poszczególnych podzespołów. Tak na prawdę stan rozrządu mogłeś sprawdzić przy kolei ustawiania, sprawdzania luzu zaworowego. Podzespoły do sprawdzenia to: 1. wałki rozrządu (czy krzywki na wałku nie są nadmiernie zużyte) 2. łańcuch rozrządu (czy nie jest wyciągnięty) 3. prowadnice łańcucha rozrządu (czy nie są nadmiernie zużyte) stan łańcucha i prowadnic można sprawdzić za pomocą napinacza łańcucha rozrządu poprzez wykręcenie go i sprawdzenia na ile trzpień napinacza cofa się po ponownym zamontowaniu. No ale to powinien wiedzieć każdy szanujący się mechanik.
  20. Też przerabiałem problem z piszczącym amortyzatorem. Zabawa z rozbieraniem całego tylnego zawieszenia owszem pomoże, ale główny problem tkwi głównie po stronie właśnie amortyzatora. Tak naprawdę wystarczy przesmarować goleń amortyzatora tuż przy tulejce uszczelniającej np. smarem do łańcucha.
  21. Panowie, jaki płyn stosujecie w swoich sprzętach? Chodzi mi o płyn do sprzęgła.
  22. http://video.google.com/videoplay?docid=-1058880512099685914 Zajebisty filmik w rolach głównych: VTR, TLR, 916.
  23. Witam, 1. To raczej modyfikacja poprzedniego właściciela która ma na celu otworzenie airboksa. Oryginalnie przychodzą tam plastykowe płytki sprzężone z zaworami podciśnienia poprzez tzw. haczyki. Cały układ ma za zadanie dozować dopływ powietrza względem obrotów silnika czy jakoś tak. 2. Miałem ten problem wystarczyło przeczyścić wtyczkę do czujnika temp. po prawej stronie moto.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...