Skocz do zawartości

aligatorps

Forumowicze
  • Postów

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez aligatorps

  1. Jeśli ktos jest zainteresowany koszulką z własnym projektem, moge zaoferować koszulki wysokiej jakości z nadrukiem za 60-70zł w zalezności od projektu. Np. jakieś logo lub grafika z indywidualnym nickiem lub imieniem. Oprócz tego jeśli ktoś preferuje zimowe popijanie herbaty lub kawy przy kominku, mogę zaoferować kubki z nadrukami w cenie ok 15-20zł.
  2. Podzielę się moimi obserwacjami. Wyciągnąłem akumulator z szafy, odwinąłem z kocyka. Ostatnio był używany na początku stycznia - zrobiłem sobie przejażdżkę ok 40km. Zmierzyłem napięcie na klemach - 12,53V Podłączyłem go do prostownika samochodowego 20-60Ah (mój akumulator ma 12Ah) amperomierz wskazał następujący prąd. Zmierzyłem go jeszcze multimetrem aby poznać dokładną wartość, wyszło 0,6A. Po około 15-20minutach drugi pomiar i jest 0,4A
  3. http://allegro.pl/avon-venom-x-130-90-16-rok-2007-i2097222424.html up
  4. Czy jest szansa, że kiedyś będę mógł pomyśleć o takim wyświetlaczu w mojej Hondzie?
  5. Witam Na sprzedaż opona: http://allegro.pl/avon-venom-x-130-90-16-rok-2007-i2068093689.html cena 200zł ale jak widać można będzie kupić taniej
  6. wygląda profi - ale jak dla mnie i chyba wielu motocykli za duży dopiero od 15Ah - czyli przynajmniej 1000ccm
  7. http://moto.allegro.pl/sm-prostownik-motocyklowy-oxford-oximiser-600-cbr-i2001620176.html jest jeszcze taki, ale ten samochodowego nie naładuje bo jest do 30 Ah a niby wyglądają podobnie. Czy, któryś z producentów kłamie?
  8. Na rynku jest obecnie mnóstwo prostowników, ale który z nich jest najlepszy? Z czego korzystacie - jakie macie zdanie http://moto.allegro.pl/ladowarka-prostownik-impulsowy-6v-12v-3-8a-germany-i2027207536.html ja np. znalazłem ten: ładuje od 1,2Ah - 120Ah
  9. A ja bym powiedział układ paliwowy - drożność W samochodzie gdzie jest pompa zbyt duże ciśnienie powoduje problemy z zapalaniem na ciepłym silniku Ciekawe czy gaźniki nie przelewają???
  10. Prawdziwa szkoła mówi, że motocykla się nie zimuje :icon_mrgreen: tylko jeździ cały rok
  11. Są dwie szkoły jedni wymieniają latem inni zimą. Ale jeśli mamy taka zimę jak ta to czasem kusi wyprowadzić motocykl na spacer. Ja raczej wymieniam przed nowym sezonem, bo nigdy nie wiem kiedy skończę stary
  12. Chyba kolega josha ma rację. Wczoraj wykręciłem śruby regulacyjne o 1/4 obrotu,(czyli 2 i 1/4) motor gorzej zapalił i później jego praca również nie była najlepsza. Zatkałem dolot i ku mojemu zdziwieniu obroty gwałtownie zaczęły się podnosić. Później popsikałem dezodorantem (dokładnie plakiem do tapicerek samochodowych) - obroty zaczęły się podnosić, co prawda nie tak szybko i nie tak wysoko jak po zatkaniu dolotu. Dzisiaj chyba spróbuję sprawdzić po kolei każdy gaźnik (resztę odizoluję owijając w coś). Dziwi mnie to lewe powietrze, bo nigdzie nie słyszałem żadnego świszczenia.
  13. Motorek chodzi bardzo ładnie. Wyczyściłem gaźniki, ustawiłem wstępnie skład mieszanki na 2 wykręcone obroty. Muszę je wykręcić jeszcze trochę, bo mieszanka jest zbyt uboga - widać to na świecach. Obroty jeszcze zbyt wolno spadają, szczególnie w okolicach 3 tys (tak jakby lekko się przywieszają). Już teraz synchronizacja pomogła wyrównać bieg silnika.
  14. Będzie weekend, będę walczył - jak nic nie wyskoczy :)
  15. Jedyna szansa jest taka jak piszesz. Trzeba przejść tą drogę przez piekło. Wydaje mi się, że przed rozebraniem gaźników śruby były wykręcone, aż o 4 obroty. To dość dużo w stosunku do nominalnych dwóch. Dla dwóch motocykl nie odpala. Czy mogę każdy z gaźników regulować osobno. Tzn. najpierw ustawić skład (obroty) na pierwszym, kolejno na drugim itd., za każdym razem korygując obroty na biegu jałowym? Czy ten sposób wypali w 4 cylindrowcu?
  16. Czyli muszę za wszystko zabrać się jeszcze raz. Najpierw ustawić wszystko jak w manualu, zobaczyć jak chodzi (czy chodzi) - jesli źle to zdjąć gaźniki i wykręcić w kazdym śrubę składu miesznki o kolejne pół obrotu. Znów założyć i tak w kółko.... Mam tylko sportowy wydech remusa. Synchronizację planowałem przeprowadzić dopiero po ustaleniu właściwego składu paliwa. A jak to wyglada z doświadczenia u was? Czy dane z manuala sprawdzaja się w rzeczywistości? P.S Jak powinna być prawidłowo podłączona bateria gaźników z kranikiem? Manual akurat skromnie to pokazuje. (może tu coś jest nie tak?)
  17. Cześć Wszędzie jest mowa o regulowaniu gaźników, ilości obrotów wykręcenia śrub ale mało osób dzieli się informacjami jakich metod używają aby się do nich dostać. Jeżdżę Kawasaki GPX 600 z 89roku i na ten sezon postanowiłem wyczyścić, wyregulować i zsynchronizować gaźniki. Robię to co prawda pierwszy raz i po woli mam coraz więcej siwych włosów z tego powodu. W moim moto dostęp do śrub został tak rozwiązany, że go praktycznie nie ma. Mogę jedynie regulować zewnętrzne gaźniki, do środkowych nie dojdę ponieważ skutecznie utrudnia to kolektor wodny. Rezultaty są takie, że za pierwszym podejściem ustawiłem gaźniki w ten sposób, że motocykl pracował tylko na biegu jałowym i najchętniej z dodatkiem ssania. Każda próba dodania gazu kończyła się gaśnięciem silnika. Przy okazji poparzyłem sobie ręce. Za drugim razem gaźniki ustawiłem tak, że moto nie odpala. :mellow: :mellow: Jakie macie sposoby na swoje gaźniki? czy mam je za każdym razem ściągać, żeby zmienić ustawienie wkrętu regulacyjnego? Słyszałem, że ten problem dotyczy szczególnie Kawasaki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...