Skocz do zawartości

Hornet ,temperatura


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mechanikiem motocyklowym nie jestem, ale z własnych doświadczeń o hornecie coś mogę podpowiedzieć.

 

Jeżeli chodzi o temperaturę to faktycznie wskaźnik potrafi przestraszyć. Wentylator uruchamia się (przynajmniej u mnie i mojego przyjaciela, który też posiada Horneta) w momencie kiedy wskazówka temp. znajduje się dość wysoko (ok. 80-85 % zakresu). Wydaje mi się, że nie należy się tym przejmować, ponieważ nigdy nie miałem problemu z zagrzaniem się silnika. Nawet stojąc w korku w bardzo ciepły dzień. Po włączeniu się wentylatora, bardzo skutecznie chłodzi się moto i dość szybko opada wskaźnik.

Edytowane przez capon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podlacze sie , u mnie problem jest tego typu ze przy jezdzie po miescie i czestych postojach na swiatlach , moj hornet grzeje sie dosc szybko i zaczyna wypluwac z siebie plyn chlodniczy , z tego co slysze wentylator powinien temu skutecznie zapobiegac... wiec nie wiem co u mnie moze nie grac w sumie to moze on sie nie wlacza? i dlatego...bo teoretycznie po mocnym zagrzaniu nawet po zgaszeniu moto , wentylator powinien chodzic przez chwile?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypluwa płyn chłodniczy, ale przez co? przez korek, przez zbiornik wyrownawczy??

Motocykl może się grzac szybko, dlatego że przez te wypluwanie masz mało płynu i szybciej się grzeje, sprawa prosta. Płynu wtedy jest za mało i czujnik nie łapie i nie załacza wentylatora. Nie wiem jak jest w innych motocyklach, ale u siebie gdy zgasze motocykl, gdy wentylator jest właczony to jeszcze przez jakis czas wentylator działa dopoki nie spadnie temperatura. Dopiero gdy przekręce kluczyk, kontrolki gasną to wentylator też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie , u mnie problem jest tego typu ze przy jezdzie po miescie i czestych postojach na swiatlach , moj hornet grzeje sie dosc szybko i zaczyna wypluwac z siebie plyn chlodniczy , z tego co slysze wentylator powinien temu skutecznie zapobiegac... wiec nie wiem co u mnie moze nie grac w sumie to moze on sie nie wlacza? i dlatego...bo teoretycznie po mocnym zagrzaniu nawet po zgaszeniu moto , wentylator powinien chodzic przez chwile?

Pozdrawiam

 

spawdź termostat, może nie otwiera sie całkowicie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię zawsze to samo jak coś nie tak z wentylatorem... To zapodaj awaryjny włącznik na kierownicy :icon_question:

 

A ja Ci powiem, że patenty to można stosować w wskach..... Jeśli fabrycznie jest dobrze to po co przerabiać..

 

 

A tak przy okazji.... jak ma ktoś chłodnice do horneta to może sie do mnie odezwać bo szukam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, że patenty to można stosować w wskach..... Jeśli fabrycznie jest dobrze to po co przerabiać..

A tak przy okazji.... jak ma ktoś chłodnice do horneta to może sie do mnie odezwać bo szukam..

Przecież bedzie działało tak jak do tej pory... Tylko można jeszcze włączyć ręcznie...

Zadam ci pytanie?

Jeździsz z wszystkim do mechanika czy sam naprawiasz? Bo jak to pierwsze to współczuje...

Edytowane przez pit

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam ci pytanie?

Jeździsz z wszystkim do mechanika czy sam naprawiasz? Bo jak to pierwsze to współczuje...

 

Tak się składa, że prowadze mały warsztat.. Tak chcesz używać moto do stuntu to spoko.. ale jak jeździsz normalnie to po co sobie życie komplikować jakimiś przyciskami.. pomysl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. wiec nie wiem co u mnie moze nie grac w sumie to moze on sie nie wlacza?

 

To nie słyszysz jak wentylator się włącza ?? Sprawdź najpierw to, jeśli rzeczywiście się nie włącza to masz przyczynę wypluwania płynu chłodniczego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bedzie działało tak jak do tej pory... Tylko można jeszcze włączyć ręcznie...

Zadam ci pytanie?

Jeździsz z wszystkim do mechanika czy sam naprawiasz? Bo jak to pierwsze to współczuje...

 

Współczuje temu który kupi od Ciebie moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...