Skocz do zawartości

WFM S34


dankowal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd takie pytanie i na cholerę Ci to :icon_mrgreen: . To tak jabyś do marynarki założył dres. Z tego co wiem i głowica i cyliner są różne odtego z WSK 125.

 

 

 

bo oryginalny jest skopany, albo jak wolisz porąbany młotkiem przy wybijaniu zapieczonego tłoka. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo oryginalny jest skopany, albo jak wolisz porąbany młotkiem przy wybijaniu zapieczonego tłoka.

 

 

W mordę misia to niezle musiał byc szurnięty ten kolo co wybijał młotkiem zapieczony tłok. Kurde to jak zapiecze sie tłok to powinno sie go drewnianym kołkiem wybijać wpierw mocząc go długo w ropie by zmiękczał i nie narobił szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordę misia to niezle musiał byc szurnięty ten kolo co wybijał młotkiem zapieczony tłok. Kurde to jak zapiecze sie tłok to powinno sie go drewnianym kołkiem wybijać wpierw mocząc go długo w ropie by zmiękczał i nie narobił szkód.

 

Były i takie próby z kołkiem i ropą. Jak się jednak ropa zebrała pod oczami to i drobne uszkodzenia sie pojawiły. :icon_mrgreen:

 

Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko było by dobrze cos poradzic. Pytam, wiec specjalistów co można by "zamiast". Znalazłem na allegro cos takiego. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie do tego mojego. Poprosiłem wystawiającego by dosłał kilka fotek, bym miał pewność.

http://www.allegro.pl/item118736821_glowic...m_shl_wsk_.html

 

Ciekawe czy to jest to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak sam widzisz ten cylinder z Allegro jest pojemnosci 150ccm, a ty chcesz załozyc od 125? Nie da rady! CYlinder od WSK bedzie miał zapewne pare mm mniejsza srednice cylindra, zupelnie naczej rozstawione kanały przepłukujace, no i możliwe że twoja WFM 150 ma inny skok tłoka niz WSK 125, ale nie gwarantuje bo nie miałem tego w reku.

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wszystkie dane np. na ramie wskazują, że to jest 125cm. Po zmierzeniu z grubsza starego cylindra wychodziło 52mm, czyli tak jakby to była pojemność 125, przynajmniej w/g instrukcji.

Może sie za słabo wgryzłem w temat? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK. Tylko pytanie mam takie jak to pogodzić z cylindrem:

http://www.allegro.pl/item118736821_glowic...m_shl_wsk_.html

który ponoć jest 150cm. Gdyby sie jednak okazało, ze ma 52mm średnicy to pewnie można by bylo załadowac do niego pospolity tłok od WSK-i. Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Były WFM-ki z silnikami S34 o pojemności 125 ccm. Mozna to rozpoznac po strasznie grubej ściance cylindra. O ile się nie mylę nawet takowy posiadam., tyle że muszę dokładnie pogrzebać. Nie ma probleu z zastosowaniem tłoka od WSK. Sam na takowym jeździłem w dawnych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja tez na takim jezdzilem, ale jak dankowal wspominal to ten cylinder jest od WSK 150 wiec tlok jest wiekszej srednicy. Poza tym cylinder jest taki sam jak w silniku S-34 o pojemnosci 125 ccm. A wiec jak pisalem wczesniej - nalezy poszukac tloka od WSK 150. Moze AL-mot? a moze Wilmat w Toruniu (plac św Katarzyny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspominal to ten cylinder jest od WSK 150 wiec tlok jest wiekszej srednicy.

 

 

Ten cylinder nie jest od -W-F-M-ki 150 tylko to jest zwykła pojemność 125!!!

 

http://www.allegro.pl/item118737509_glowica_shl_wfm_wsk.html

To jest gówca od -W-F-M-ki 150. Była montowana również w innych polskich motorach (WSK, SHL)

 

http://www.allegro.pl/item119720032_wfm_15...a_konesera.html

A tu masz cały silnik 150ccm. WIęc możesz cobie porównać.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...