Skocz do zawartości

KLX vs. KDX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam sie nad tymi dwoma 250tkami.

Który wybrać, do amatorskiej jazdy po różnym terenie i w różych warunkach? KLX to 4suw i to mnie do niego przekonuje, ale za to moc KDXa jest bardzo duża, co też mnie do niego ciągnie. Jednak jak jest z eksploatacją obu motycykli? Wiadomo, że KLX powinien mniej palić, mniej sie zużwać, ale czy to jest oplacalne(tzn. czy bedzie duza roznica między kosztami eksploatacji klxa, a kdxa) w skali roku przy częstej jeździe? Poprosze o Wasze opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.php?t=35117

toche tutaj poczytaj i poszukaj

 

ogólnie wiadomo każdy silnik mocniej wysilony niesie za sobą koszty, a jak piszesz

w skali roku przy częstej jeździe?

 

to będzie znacząca różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja waham się nad kupnem akurat tych dwóch' date=' dlatego chciałem się poradzić co wybrać.[/quote']

No to zalezy od twoich umiejetnosci :)

na klx bedzie ci sie na prawde fajnie jezdzilo i nie bedzie to trudne

a na kdx'ie ktory ma ponad 50 KM to juz gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociac jezdzilem na kdx'ie i tez fajnie

Kiedy??? 8O

Wiram' date=' że to motycykle z troche innej bajki' date=' ale ja waham się nad kupnem akurat tych dwóch, dlatego chciałem się poradzić co wybrać. Będę jeździć dość często, po lasach, po tocze motocrossowym, ale też trochę po ulicy.[/quote'']

Jak masz ochote na wscieklizne (52km przy chyba 7500obr/min) i "troche" kasy na paliwo to bierz KDX250 :) . Marek_Sosnowski z forum (pozdrawiam ;) ) ma taki sprzet i mowi ze przy jego stylu jazdy pali tyle co KDX125 jego syna. W 94' roku ten motocykl byl uwazany za najlepsze enduro w klasie i zdobyl nawet mistrzostwo swiata :mrgreen:

 

KLX bedzie spokojniejszy i prawie 2 razy slabszy, no ale eksploatacja bedzie duzo tansza no i spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki KLS to jaką ma moc? Mam nadzieję, że nie ma problemów z podjechaniem pod większą górkę i nie będę zbytnio odstawał jeżdząc z surim, który ma DRZ 400 z Yoshimurą? (wiadomo, że moc mniejsza w KLX).

Do tej pory jeździłem 50tkami i od czasu do czasu DRZ o której mówiłem wyżej, jednak moc drz jest dla mnie troche za duża (oczywiście mocy nigdy nie za mało:D), ale narazie chcę ten sezon przeżyć "w całości". Strzałek Ty jako zaawansowany endurowiec (w moich oczach) jeździsz KLXem i jak wrażenia? Odczówasz brak mocy? Czy radzisz sobie równie dobrze jak na KTMie?

 

Dokładnie chodzi mi o tego KDXa: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M140710

 

Jak jest z zawieszeniem w tych modelach? Nie jest to wersja R i jak widać mnie na zawieszenia z przodu typu upside-down, ale pomijając to jest w moare OK?

 

P.S: Strzałek może byłbyś zainteresowany sprzedażą klxa na wiosne:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki KLS to jaką ma moc? Mam nadzieję' date=' że nie ma problemów z podjechaniem pod większą górkę i nie będę zbytnio odstawał jeżdząc z surim, który ma DRZ 400 z Yoshimurą? (wiadomo, że moc mniejsza). [/quote']

 

Co Wy wszytcy z ta mocą. Słyszeliście kiedys o takim czyms jak moment obrotowy??

Mocy ma wystarczająco

. Strzałek Ty jako zaawansowany endurowiec (w moich oczach) jeździsz KLXem i jak wrażenia? Odczówasz brak mocy? Czy radzisz sobie równie dobrze jak na KTMie?

W terenie KLxem za dużo nie pojeździłem ale on ciągnie już od średnich i w terene to sie bardziej przydaje. SX byl fanatastyczny na tor i mial spora moc bo co podpinałem bieg to koło samo szło w góre. W KLXie z 2 biegu bez sprzegła tez da sie podniesc przed przeszkodą.

Dominik tez miał KLXa i jest kilka jego psotów o jego własciwościach terenowych. Jedyne czego mu brakuje to takiego brutalnego pie***lnięcia

 

 

Jak jest z zawieszeniem w tych modelach? Nie jest to wersja R i jak widać mnie na zawieszenia z przodu typu upside-down' date=' ale pomijając to jest w moare OK?[/quote']

Miedzy zwykłą wersja a wersją R jest taaaaaaka róznica. Przedewszytkim zawieszenie i waga. R jest sporo lżejsza, bo to kiedyś był praktycznie wyczyn. Podobno róznia sie jescze gażnikiem ale niestety nie wiem czy to na 100% pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S: Strzałek może chcesz sprzedać KLXa na wiosnę?

 

Niestety' date=' nie bo jest naprawde fajny a i trafił mi sie egzeplarz w bardzo dobrym stanie. Pozatym trcohe kasy juz w niego włożyłem( zamówiłem oponki, klocki i teraz zbieram na wydech) i chcem sie nacieszyć.

Moc wystarczająca- dzięki' date=' tyle mi wystarczy. [/quote']

Teoretycznie ma 24KM ale to chyba ta zwykła wersja nie R, bo ta po kliku zabiegach z amerykańskich for idzie jak dr 350 w wersji 33KM, tylko dół ma nieo gorszy ale juz przymierzam sie do tuningowego gaźnika z pompką przyspeiszającą, któy doda mu żwawości i elastyczności.

Co do wybory 2T czy 4T to w terenie ma ta przewage, że wspaniale hamuje slnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: Czemu ludzie sobie az tak cenia KLX'y? Ceny jak na moj gust sa bardzo wysokie (roczniki 2000 stoja drozej od Yamahy WR250f 8O ). Moze tak jest tylko w Polsce ( jak z DR350 :buttrock: )' date=' czy za granica to samo?[/quote']

 

z tego wzgledu ze sa to maszynki dlugo wieczne i wytrzymujace trudy naszego terenu. nie trza sie "az tak piescic" z nimi jak z KTMem czy WRka, chodzi mi tu o wymiany oleju itp. Co prawda nie ma takich mocy jak nowe sprzety 4t ale w zamian mamy tansza eksploatacje.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...