Skocz do zawartości

Pierwszy motor- mile widziana dobra rada i pomoc :)


Rekomendowane odpowiedzi

Otoz jestem swiezo po zdaniu prawka kat.A (kat. B mam juz ze 3 lata wiec troche obylem sie z Polskimi drogami :) ) i teraz zastanawiam sie nad zakupem pierwszego (uzywanego :) ) motocykla... Do dyspozycji ok. 7-8 tys. wiec skromnie ale moglo byc gorzej... Moze ktos moglby mi poradzic jakis motorek sportowy lub sportowo-turystyczny w tym przedziale cenowym?

Mi osobiscie zawsze bardzo podobalo sie Kawasaki ZXR 750, mozna powiedzec ze to taka milosc od pierwszego wejrzenia :P Ten motocykl urzekl mnie poprostu swoim wygladem, ale poza wygladem niewiele o nim wiem, wiec bylbym wdzieczny za jakies opinie na jego temat.

 

btw. martwi mnie jeszcze jego pojemnosc, to chyba troche duzo jak dla poczatkujacego ? z drugiej strony z moja waga 93 kg, wygladalbym dosc smiesznie na mniejszych maszynach :P

 

bylbym wdzieczny za pomoc w podjeciu decyzji, pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasny gwint stary ja tez jestem nowy na forum i przymierzam sie do kupna pierwszego motoru, ale przynajmniej widze raz w tygodniu taki temat, wiec stary zaatakuj najpierw archiwum :-) A jak juz piszę to proponuje jakąs 500: GS500, CB500, ER-5, GPZ500. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasny gwint stary ja tez jestem nowy na forum i przymierzam sie do kupna pierwszego motoru' date=' ale przynajmniej widze raz w tygodniu taki temat, wiec stary zaatakuj najpierw archiwum :-) A jak juz piszę to proponuje jakąs 500: GS500, CB500, ER-5, GPZ500. Pozdro.[/quote']

 

i we wszystkich tych tematach ludzie maja tyle samo kasy, sa poczatkujacy i mysla o tym samym motorze? :)

to chyba jednak jest problem indywidualny :P

 

btw. dzieki za sugestie.

uwazasz ze 750 cc to jednak za duzo na poczatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, najpierw rzeczywiście poszperaj w wyszukiwarce, temat był wałkowany setki razy i na pewno znajdziesz mnóstwo lepszych i gorszych rad na ten temat. W większości sprowadzających się do tego, żebyś kupił GS 500 - ale w końcu ostateczny wybór i tak należy do Ciebie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze kawasaki GPZ 600. Starczy ci na sprzeta jakis kombinezon' date=' kask itd. Kawa nie znudzi ci sie tak szybko jak GS. Ma dobre hamulce, dobrze sie prowadzi i nie jest awaryjna. W sumie polecam GPZta. :mrgreen:[/quote']

 

noo to jest walsnie konkretna odpowiedz :)

do tego jeszcze motocykl wydaje sie tez byc calkiem konkretny... chociaz juz staruszek,wiec obawiam sie ze sporo bedzie przy takim dlubania.

 

 

bylbym wdzieczny za inne propozycje :P

 

 

a propos przeszukiwania starych topikow... otoz przy moim laczu i tych 381419 postach na forum, to szukanie nie chce nawet wystartowac bo forum tak muli :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie racje... Obawiam sie ze po przesiadce ze szkoleniowej 250cc to Kawasaki ZXR 750 by mnie poprostu zabilo... Wiec zaczne moze faktycznie od jakiegos 500-600, to i tak bedzie spory kop w porownaniu do tego na czym sie uczylem...

 

Macie moze jakies ciekawe typy motorow 500-600, poza tymi ktore juz wymieniono? Szukam czegos mozliwie malo awaryjnego, dosc ekonomicznego w uzytkowaniu, no i prowadzacego sie dobrze. Cos co nie sprawiloby zbyt wiele klopotow nowicjuszowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak jak napisal vfts na poczatek idealne beda : gs500 er-5 lub cd500.

za niewielkie sianko masz dobry motocykl, a jeszcze wystarczy na kask, kombinezon i paliwo...

jak na poczatek to odradzam sprzet wiekszy niz 500 cm3, ale to Twoja decyzja!

ja osobiscie zaczynalem od cz350 ( zanim jeszcze zdalem na kat. A ) i w zupelnosci mi to starczalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...