Skocz do zawartości

Kolejność kompletowania ubioru


Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

 

Moi drodzy, mam od niedawna GS500E w Warszawie (wczesniej jakies szroty na dzialce), niestety nie mam jeszcze ubioru, bo nie wystarczylo pieniazkow na wszystko od razu.

 

Powiedzcie, prosze w jakiej kolejnosci kupowac stroj, bo ja zaczalem od kasku a teraz przymierzam sie do kurtki skorzanej. Czy dobrze bedzie jak po kurtce kupie buty, pozniej rekawiczki a na koncu spodnie?

 

Chce jezdzic jak najszybciej, ale teraz to sie boje w samym kasku i jak juz mnie baardzo cisnie to wsiadam na moto poznym wieczorem i robie mala rundke po okolicy. Wiem, ze to mimo wszystko niebezpieczne, ale co zrobic :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO:

kask

kurtka

rekawice

portki

buty

 

Ale tak jak mowie to IMHO.

 

Buty mozesz z powodzeniem zakladac jakies wojskowe albo glanowate (opinacze, desanty itp) na poczatek wystarcza. Ale kurteczke zakup jak najszybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co w hipotetycznym wypadku miało by Ci urwać - jak dłoń to wolałbym rękawiczki, jak stopę to buty.

 

Jak jeździsz w samym kasku to lepiej odstaw jeżdżenie i $ z paliwa przeznacz na rękawiczki - za 100pln kupisz już takie, że szlifowanie dłońmi asfaltu może stać się przyjemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kask i rękawice, potem spodnie i buty, a na końcu kurtkę. Teraz jak jeżdżę to zawsze w takim stroju. Czasami widzę (nawet wczoraj) na ścigach gości w krótkich spodenkach i podkoszulku, to patrzę z podziwem, ale bez chęci naśladowania. I wcale nie chodzi o wywrotkę, ale szkoda stawów - na stare lata reumatyzm murowany. Przynajmniej tak sobie to tłumaczę, kiedy zakładam komplet nawet, gdy jest 30 stopni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdziłem na początku na Jawie w tym czym miałem, czyli było słabo, zakupiłem obecnie wszystko, buty nieco gorzej - glany, no i motor lepszy nieco, a kolejnosc mialem taką: kask i kurtka w tym samym dniu, krotko poyem rekawice i spodnie, buty chyba niebawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, ale zastanawia mnie dlaczego wiekszosc z Was na drugim miejscu stawia rekawiczki :roll: Przeciez to kask i kurtka chronia najwazniejsze czesci ciala, a ze mozna sobie troche rece poscierac to chyba nie jest az takie straszne w porownaniu np ze zlamanymi zebrami czy rozbita glowa :? Zauwazylem (nie wiem jak to sie ma w przypadku wywrotki na moto, bo nie mialem nic poza parkingowymi), ze jak gram np. w pilke nozna i sie wywracem to zawsze sie przetaczam. Nigdy nie zapieram sie rekami i nogami. Wydaje mi sie, ze w ten sposob lepiej wytracam energie bez wiekszego uszczerbku na skorze niz mialbym szorowac po asfalcie dlonmi zeby wyhamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, ale zastanawia mnie dlaczego wiekszosc z Was na drugim miejscu stawia rekawiczki :roll: Przeciez to kask i kurtka chronia najwazniejsze czesci ciala, a ze mozna sobie troche rece poscierac to chyba nie jest az takie straszne w porownaniu np ze zlamanymi zebrami czy rozbita glowa :? Zauwazylem (nie wiem jak to sie ma w przypadku wywrotki na moto, bo nie mialem nic poza parkingowymi), ze jak gram np. w pilke nozna i sie wywracem to zawsze sie przetaczam. Nigdy nie zapieram sie rekami i nogami. Wydaje mi sie, ze w ten sposob lepiej wytracam energie bez wiekszego uszczerbku na skorze niz mialbym szorowac po asfalcie dlonmi zeby wyhamowac.

 

kasku w domu nie masz wiec trzeba kupic rekawiczek zapewno tez nie - czesto ludzie nawet w zime nie zakladaja wiec i takich nie maja. dlaczego rekawiczki ? bo jak sie wywalasz to czesto nie tylko rece sie scieraja ale trascisz wszytki palce od tego tarcia to jest delikatna skora z plecow czy z ramienia stracisz caly plat skory i bedziesz mial tylko szrame jak tyle strasisz z dloni to juz mozez nigdy nic nimi nie moc chwytac. Druga sprawa lepsza czy gorsza kurke jakas w domu zawsze sie ma ktora na poczatek moze sluzyc do jezdzenia - nawet jeansowa a na to np ortalionowka i jest OK

Nozkami niby tez nie szorujesz ale bez porzadnych butow czesto stopki sie urywaja bo rece inogi to delikatne czesci cziala znacznie delikatniejsze niz plecy, ramiona klatka piersowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze mozna sobie troche rece poscierac to chyba nie jest az takie straszne w porownaniu np ze zlamanymi zebrami czy rozbita glowa

 

 

No, jak ktoś podczas szlifu potrafi trzymać dłonie pod pachami to rękawiczki faktycznie nie są potrzebne. Wtedy przydałyby się tylko ochraniacze na łokcie... :lol:

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a!ntek, ale to nie chodzi o to, ze chowam dlonie tylko, ze nie uzywam ich do wytracania predkosci. Rece spinam tak zeby przylegaly do reszty ciala (chyba nawet dlonie trzymam w okolicach klatki piersiowej) i turlam sie, zeby nie trzec o podloze. Zadalem takie pytanie, bo nie wiem jak sie zachowuje cialo przy wywrotce z wiekszej predkosci, a wiadomo, ze jak biegne to max. nie wiem 20-25 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, ale zastanawia mnie dlaczego wiekszosc z Was na drugim miejscu stawia rekawiczki

Odruchowo pewnie większość w trakcie wypadku wyciąga łapy, także dłonie które często jako pierwsze mają kontakt z podłożem powinny być dobrze chronione. Ja sam najpierw kupiłem kask, potem rękawice + kurtka i na końcu spodnie + buty.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolejności to jak widzę wypowiadają się ludzie, którzy coś już przejechali, więc mnie również zaproponowane listy wydają się w porządku

 

natomiast jeśli mogę się wtrącić, to dodałbym na liście gdzieś pomiędzy kaskiem, rękawiczkami a resztą - przeciwdeszczówkę, znaną również pod malowniczą nazwą kondoma ;)

dlaczego tak? bo jeśli zamierzasz przejechać czasami w ciągu dnia więcej kaemów, albo przejechać się trochę dalej od domu niż 50-100km, to msisz liczyć się z deszczem. bez nieprzemakalnego stroju nie tylko przemokniesz, ale możesz dostać jakiegoś zapalenia płuc. niby można przeczekać pod wiatą przystanku, ale co jeśli silny letni deszcz dopadnie cię w szczerym polu? w drodze na zlot? wracać?

coś tego typu nie jest przesadą jeśli chodzi o cenę, a ile może ułatwić życie wiedzą ci, co dali się zlać na amen w trasie:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=51557676

 

...i krętej drogi :mrgreen:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tego typu nie jest przesadą jeśli chodzi o cenę, a ile może ułatwić życie wiedzą ci, co dali się zlać na amen w trasie:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=51557676

 

Jakies znajome te obrazki... Bo ceny juz nie ;) Louis? :mrgreen:

 

PS

Poprafnom ortografjom to ten kliijent nie gżeszy.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze bede musial przyspieszyc zakup rekawic, bo jednak prawie wszyscy mowicie to samo. Cos w tym musi byc. Kupie je jak radzicie, ale i tak wiem, ze umiem sie przewracac tak zeby to bylo jak najmniej szkodliwe dla mojego ciala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...