Skocz do zawartości

kupowanie części w USA,


bzq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Remontuje mojego VN15 i potrzebuje troche części:

uszczelki głowicy, cylindrów,łańcuchy rozrządu, pierścienie...itp.

Zastanawiam się nad kupieniem części w USA bo szczerze mówić jak napisałem do kawasaki.pl z pytaniem o części i mi odpisali że durny dekompesator kosztuje 560 zł a w USA niecałe 100 $ to ja dziekuje...oczywiści dochodzi transport i opłaty

dla przykładu www.cycle-parts.com napisali mi że za moje części policzą mi 45 dolców shipingu, oczywiście jest to kwota szacunkowa i dochodzi cło i VAT, bo nie zgodzą się wysłać tego jako "gift", moga tylko obniżyć mi rachunek o jakies 100 dolców

znowu jak napisałem do http://www.bikebandit.com/ to mi odpisali ze trzeba doliczyc 195 dolców...i to jest wszystko transport i wszystkie podatki.

 

Trochę jestem juz z tego głupi.

Co polecacie?

Edytowane przez bzq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że praktycznie nie będziesz miał gwarancji na to co kupisz. Po pierwsze dlatego że w razie czego dochodzić praw zza oceanem będzie trudniej i drożej choćby na wysyłki uszkodzonych części powroty itp. a po drugie gwarancje dzielą się - te na rynek Europy oraz na stany i nie będą respektowane w Polsce. Warto o tym pamiętać. Kolega kupił komputer kiedyś w stanach i...oczywiście spierdzielił się.

Edytowane przez thobeta

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrcycles.com + polonezparcelservice.com .

Kiedyś kupiłem duży bok do cebry na ebaju . Polonezem , drogą morska (ok. 3 tygodnie) do drzwi w Polsce 22USD , polecam .

 

Za 195USD to przywożę 35kg pudło z Chin w serwisie 5dni D2D .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ztą gwarancją roznie jest jak miałem czytnik e-book i mi sie rozwalił( wypadek samochodowy,uszkodzony ekran)to po kontakcie z Amazonem wymienili go na nowy,a co najciekawsze to ze jak im opowiedziałem moją historie to najbardziej ich ciekawiło czy ja jestem cały i zdrowy a nie jakis czytnik.Więc uwarzam ze Amazon jest wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dekompesator kosztuje 560 zł

znowu jak napisałem do http://www.bikebandit.com/ to mi odpisali ze trzeba doliczyc 195 dolców...i to jest wszystko transport i wszystkie podatki.

 

 

195 dolców = około 575zł :icon_question:

 

Niektórzy chyba przesadzają z tymi próbami "zaoszczędzenia"... Rozumiem zaoszczędzić na czymś 5000 zł, można szukać za granicą.... no ale w niektórych przypadkach mija się to z celem. Jeśli Ci szkoda dać na część 500zł to może pora zmienić hobby? Kolega ostatnio wywalił horneta 2010r, panowie z hondy w PL zaśpiewali za nowy bak 4600zł brutto... myślisz że szukał w Chinach?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 dolców = około 575zł :icon_question:

 

Niektórzy chyba przesadzają z tymi próbami "zaoszczędzenia"... Rozumiem zaoszczędzić na czymś 5000 zł, można szukać za granicą.... no ale w niektórych przypadkach mija się to z celem. Jeśli Ci szkoda dać na część 500zł to może pora zmienić hobby? Kolega ostatnio wywalił horneta 2010r, panowie z hondy w PL zaśpiewali za nowy bak 4600zł brutto... myślisz że szukał w Chinach?

 

 

popieram w 100%.

 

Lepiej kupić nowy kask w sklepie na gwarancji 15-20% drożej, niż niewiadomo gdzie..

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...