Skocz do zawartości

podgrzewane gazniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio przyjrzalem sie swojemu gaznikowi, i pod spodem do kazdego z nich dochodzi pojedynczy kabelek.Wlasciwie zwrocilem na to uwage,bo jeden z kabelkow sie odczepil(byl dosc luzny chyba,bo go troche scisnalem kombinerkami,zalozylem i juz sie nie odlacza jak lekko pociagne go w dol).Co to jest ? Czy sa to podgrzewane gazniki czy cos innego ? Jesli to podgrzewane gazniki, to czy jest to w kazdym bandicie ? A jesli to nie podgrzewanie to co innego to moze byc ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ostatnio przyjrzalem sie swojemu gaznikowi, i pod spodem do kazdego z nich dochodzi pojedynczy kabelek.Wlasciwie zwrocilem na to uwage,bo jeden z kabelkow sie odczepil(byl dosc luzny chyba,bo go troche scisnalem kombinerkami,zalozylem i juz sie nie odlacza jak lekko pociagne go w dol).Co to jest ? Czy sa to podgrzewane gazniki czy cos innego ? Jesli to podgrzewane gazniki, to czy jest to w kazdym bandicie ? A jesli to nie podgrzewanie to co innego to moze byc ?

 

pozdro

 

walnij swoje pytanie w dziale banditowcy, też jestem ciekaw :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pojade wymienic akumulator za pare dni, to zrobie fote, sami ocenicie.Raczej jest to podgrzewanie gaznikow,a moto faktycznie mam z anglii, a jak ktos napisal na rynek UK byly podgrzewane.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to jest podgrzewanie gaźników. Też miałem to w RF-ce, a gaźniki są inne niż w Bandicie ze względu na proste kanały dolotowe. Nie wiem po co na rynek angielski podgrzewanie gaźników skoro tam temperatury zimą rzadko spadaja poniżej +5 stopni.ehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to jest podgrzewanie gaźników. Też miałem to w RF-ce, a gaźniki są inne niż w Bandicie ze względu na proste kanały dolotowe. Nie wiem po co na rynek angielski podgrzewanie gaźników skoro tam temperatury zimą rzadko spadaja poniżej +5 stopni.ehehe.

Ale duża wilgotność. Przynajmniej tak tłumaczyli w Suzuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to teraz mam pytanie jak to dziala? po przekreceniu kluczyka w stacyjce same sie podgrzewaja ? czy jakies inne zabiegi trzeba wykonac? Czy jak przekrece kluczyk , poczekam chwile i poloze reke na gaznikach to czy powinny byc one cieple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według książki od RF 600 to wynika że;

Po przekręceniu klucyzka w stacyjce oraz właczeniu zapłonu w pozycje ON na kierownicy (tak jak z odczekiwaniem na pompe paliwa) należy odczekac jakiś czas, nieokreślony (!?) podejrzewam że klikanaście sekund, 1 minuta itp. wtedy powinny się nagrzać tak jak powinny i moto powinno spoko odpalić. jak nie jestes pewien czy to działa u Ciebie to weź miernik elektroniczny i sprawdź kiedy i gdzie jest napiecie a kiedy nie ma itd. Nie wiem cyz one sie nagrzeją tak żebyś czuł reką, bo paliwo jak jest zbyt ciepłe to szybko odparowuje a tego nie chcemy przeciez. wydaje mi sie że to się nagrzewa lekko tylko tyle żeby ewentualny lód (?!) sie 'zutylizował" w gaźnikach. Ogólnie to jak Twoje moto pali bez problemów to nie ma co sie bawić w 'działa czy nie'. wiem że fajnie meić wszystko OK w moto nawet jak sie nie przyda ale nie ma co panikowac jakby ci nie działało.

 

PS. Widziałem fotki, fajny Bandziorek. wydaje mi sie że tył masz chyba podniesiony, czy tylko tak fotka zrobiona? Jesli podniesiony to lepiej sie prowadzi? Podniesiony za pomocą dodatkowego elementu w zawieszeniu czy tylko dłuższy amorek? Ja do RF 600R włożyłem ok.1cm dłuższy bo nie mogłem dostać orygninalnego RF i było lepiej, moto tylko trochę wyższe co w RF znacznie poprawiło sylwetkę ale był za miekki w 2 osoby i bujał strasznie. Ale solo było lepiej niż na oryginalnym zanim wysiadł. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Widziałem fotki, fajny Bandziorek. wydaje mi sie że tył masz chyba podniesiony, czy tylko tak fotka zrobiona? Jesli podniesiony to lepiej sie prowadzi? Podniesiony za pomocą dodatkowego elementu w zawieszeniu czy tylko dłuższy amorek? Ja do RF 600R włożyłem ok.1cm dłuższy bo nie mogłem dostać orygninalnego RF i było lepiej, moto tylko trochę wyższe co w RF znacznie poprawiło sylwetkę ale był za miekki w 2 osoby i bujał strasznie. Ale solo było lepiej niż na oryginalnym zanim wysiadł. pzdr.

 

w sumie to az wstyd, ale nie wiem.podniesiony chyba jest,bo raz ze ja jestem wysoki a musze sie troche wysilic zeby wsiasc, oraz jak zatrzymuje maszyne i postawiam nogi na podlozu, to kolana mam wyprostowane; dwa : angol od ktorego kupilem tez byl wysoki wiec pewnie sobie podniosl.Poza tym w zestawie dostalem takie plaskowniki do obnizenia tyłu.Czy sie prowadzi lepiej czy gorzej tez nie powiem bo to moje pierwsze moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ja bym ci radził doprowadzić do normalnej wysokości. Lepiej by wyglądał bo jest dość wąskim motocyklem a podwyżsozny wygląda jak wychudzony koń. Bez obrazy. Takie porównanie tylko. Zalezy od gustu. Ale po co płaskowniki? Może to części zawieszenia miedzy wahaczem a amorkiem? Masz jakieś fotki tych części? Dziwne bynajmniej.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ja bym ci radził doprowadzić do normalnej wysokości. Lepiej by wyglądał bo jest dość wąskim motocyklem a podwyżsozny wygląda jak wychudzony koń. Bez obrazy. Takie porównanie tylko. Zalezy od gustu. Ale po co płaskowniki? Może to części zawieszenia miedzy wahaczem a amorkiem? Masz jakieś fotki tych części? Dziwne bynajmniej.Pozdro.

 

ee nie wybrzydzaj :)

 

a te plaskowniki to takie oto cos :

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....9cb2e98cdc19d01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee nie wybrzydzaj :)

 

a te plaskowniki to takie oto cos :

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....9cb2e98cdc19d01

 

 

spoko. juz wiem co to.Dźwignie łączące wahacz z elementem pośredim zawieszenia. Wygląda tak samo jak te co masz załozone ale ma inna długość czyli inną wysokość moto. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...