Skocz do zawartości

Chopper na A2


micogo5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jako że po 3 latach jazdy na chopperze 125 stwierdziłem, że jest d\to dla mnie trochę za słabe to w obecnym wieku lat 19 zrobiłem prawo jazdy kat A2
Targany młodzieńczymi wyznacznikami fajności motocykla wybrałem Intrudera M1500
Jednak po pierwszej jeździe stwierdziłem że to jednak chyba trochę za mocne jak na drugi sprzęt. A jako, że posiadam trochę wyobraźni mimo młodego wieku, pomimo dobrej oferty nie kupiłem tego Intrudera.
A więc do sedna sprawy
Poszukuję choppera:

- moc powyżej 40 KM może być nawet więcej bo mogę go zablokować gdyż jak zrobię pełne A to nie chcę zmieniać motocykla

-wygodny

- spalanie < 9 litrów

- dobrze by było gdyby to nie było coś co będzie chciało mnie zabić (czyli ma mieć dobre hamulce i jako tako się prowadzić)

- możliwość customizacji

- i oczywiście dużo powierzchni chromowanych

- nie starszy jak 1995

- cena tak do 15-20 tyś strój już mam

Moje gabaryt jakby były potrzebne : Waga 80 kg Wzrost 1,70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

http://www.scigacz.pl/Harley-Davidson,Street,750,tylko,dla,mlodych,22971.html

Chyba jeden z nielicznych sprzętów spełniajacych podane przez Ciebie kryterium mocy i umiarkowanej pojemności. Nie wiem tylko, jak z dostępnością używek.

Mam wrażenie, że motocykle z interesujacego Cię gatunku idą w kierunku unifikacji podzespołów z ciągnikami rolniczymi i pojemności w nich zaczynają być takie mało motocyklowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to jest dokładnie to czego szukam
Może dodam, że bardziej chciałbym iść w styl na przykład Intrudera M800 czy Shadow 750 tylko, że z minimalnie większą mocą
Druga sprawa czy to jest w ogóle dobry pomysł jak na drugi motocykl taki chopper z nisko położonym wysokim momentem obrotowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to jest dokładnie to czego szukam

Może dodam, że bardziej chciałbym iść w styl na przykład Intrudera M800 czy Shadow 750 tylko, że z minimalnie większą mocą

Druga sprawa czy to jest w ogóle dobry pomysł jak na drugi motocykl taki chopper z nisko położonym wysokim momentem obrotowym?

Zawsze jak widzę obwieszoną Hondę 750 z jego plastikiem chromowanym, to mi się żal na sercu robi.

 

http://www.scigacz.pl/Harley-Davidson,Street,750,tylko,dla,mlodych,22971.html

Chyba jeden z nielicznych sprzętów spełniajacych podane przez Ciebie kryterium mocy i umiarkowanej pojemności. Nie wiem tylko, jak z dostępnością używek.

Mam wrażenie, że motocykle z interesujacego Cię gatunku idą w kierunku unifikacji podzespołów z ciągnikami rolniczymi i pojemności w nich zaczynają być takie mało motocyklowe.

Nie będzie jeszcze używek, co najwyżej rozbite z US .

No i nie sądzę aby dał za niego 20-30 tyś .

 

Witam

 

Poszukuję choppera:

- moc powyżej 40 KM może być nawet więcej bo mogę go zablokować gdyż jak zrobię pełne A to nie chcę zmieniać motocykla

-wygodny

- spalanie < 9 litrów

- dobrze by było gdyby to nie było coś co będzie chciało mnie zabić (czyli ma mieć dobre hamulce i jako tako się prowadzić)

- możliwość customizacji

- i oczywiście dużo powierzchni chromowanych

- nie starszy jak 1995

- cena tak do 15-20 tyś strój już mam

Moje gabaryt jakby były potrzebne : Waga 80 kg Wzrost 1,70

Kup VTX-a 1300 jak widać kochasz lub masz gen na "chromowane kredensy" .

Edytowane przez lysy79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że i kocham te kredensy i mam je w genach gdyż mój tata jeździł takim starym kredensem ;) A co do chromowanego plastiku to kto powiedział że nie chcę iść w metal?

Wracając do tematu czy ten vtx nie będzie mimo posiadanego rozsądku za mocny? A co z jego hamulcami bo chodzą głosy że są nie najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak go rozpedzisz do 140 km/h i bedziesz chcial nagle zatrzymac to .... mozesz miec problem ...

Ale z cruiserow to nowsze maja porzadne heble

Np. Yamaha Road Star ma juz heble od R1 i daja rade przy masie motocykla

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruder za mocny. Kolega też tak miał (1400), ale go okiełznał. To ty trzymasz manetkę. Patrz na masę motocykla i wysokość siedzenia. Problemem będzie manewrowanie na parkingu a nie w trasie. Moc - w VTX- sie 1300 jej nie uświadczysz na tyle, aby jej nie okiełznać. Możesz popatrzeć jeszcze na VT - 1300. Ten sam moto w innej stylistyce. Proponuję jeszcze VT-1100 Shadow. Mniejszej Shadowki nie bierz. Osobiście jeżdżę VT 800, ale nie podpasi Ci rocznikowo. No chyba że moja. Ktoś ją w papierach odmłodził ;). Zalet tych Hond nie będę wymieniał. Wadą są hamulce. Nie są złe, ale nie powalają. Prawdopodobnie Yamaha będzie miała lepsze. Ja osobiście zasadziłbym się na VT- 1300 (np. CX). Piękny chopper z C-ABSem. Moc mniejsza niż moja osiemsetka, ale ten moment obrotowy... Banan nie będzie schodził z gęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisałem też że nie będzie źle jak będzie miał więcej bo go i tak ogranicze a później jak zrobię A to nie będe nowego kupował :)
Najpoważniej jednak chyba myślę o:

Intruder 1500(może dam jakoś rade)

VT 1100 lub 1300(chyba też dam radę)

VTX 1300 (podobnie jak wyżej)

A jak bym jednak miał nie dać rady

VT 750

Intruder 800

VN 800

Co będzie lepsze i dlaczego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych powyżej litra strasznie się umęczysz , VT750 podobnie jak 600 nie jedzie w tej klasie , zostaje VN lub VZ albo VS . Kawa nie zrobiła odpowiednika VS , także pytanie czy lubisz czopki czy cruisery

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...