Skocz do zawartości

złożyłem ORD-IN


blue
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

właśnie mi potwierdzono, iż mój wniosek o wydanie interepretacji wpłynął do izby skarb. Wawa. w celu oceny co do ilości procent Vatu do odliczenia przy zakupie moto w leasingu.

 

Ciekawe, ile będę czekał na odpowiedź.

 

Zakres terenowy - woj. lubelskie. Czy ktoś z Was miał z tym jakieś doświadczenia?

 

Oczywista, napiszę jak będzie załatwiony.

 

Dodam na koniec, że temperatura mi rośnie, bo moto wybrane, salon czeka, tylko podkładkę chciałbym mieć. ;)

Edytowane przez blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci dużo cierpliwości. Ja na odpowiedź czekałem prawie trzy miesiące (w innej sprawie). Nie wiem czemu to tyle trwało. na pocieszenie interpretacja była na moją korzyść :)

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... dwie różne opinie urzędów skarbowych...

... i nie można się ... podeprzeć w sporze z organem podatkowym. :icon_twisted:

 

a dlaczego? te opinie dotyczą tej samej sprawy co interpretacja? Czy interpretacja dotyczy Ciebie, czy też innego przedsiębiorcy, a Ty chcesz jedynie się nią posilić na zasadzie wyroku NSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego? te opinie dotyczą tej samej sprawy co interpretacja? Czy interpretacja dotyczy Ciebie, czy też innego przedsiębiorcy, a Ty chcesz jedynie się nią posilić na zasadzie wyroku NSA?

Mam wypowiedź jakiegoś doradcy podatkowego z Gazety Prawnej, gdzie powołuje się na decyzje 2 urzędów skarbowych ( z podaniem dat i numerów ) z zaleceniem wystąpienia o indywidualną interpretację w sprawie klasyfikacji motocykla dla celów VAT (a teraz już i podatku dochodowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wypowiedź jakiegoś doradcy podatkowego z Gazety Prawnej, gdzie powołuje się na decyzje 2 urzędów skarbowych ...

 

aaaa, to za wiele nie pomoże. Najlepsza będzie interpretacja, która zapewni Ci niezmienność podanej decyzji (do zaminy przepisów, ustaw, klapy rządu, itp) w Twoim osobistym przypadku.

 

Ja właśnie wstrzymuję cały czas zakupy moto i gratów pobocznych - lepiej mieć podkładkę.

 

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wstrzymuję cały czas zakupy moto i gratów pobocznych - lepiej mieć podkładkę.

 

To w tej chwili jedyna "pewna podstawa prawna" :banghead:

A o opinii napisałem żeby pokazać że w takich samych sprawach różne urzędy orzekają inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...