Skocz do zawartości

Problem z hamulcami u Horneta 600 '01


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy w mieście gdzie hamulce są używane intensywniej dwa razy zdarzyło mi się coś takiego że w momencie naciśnięcia hamulca czułem jakby tarcze lub zaciski z klockami chciały mi wypaść z moto. W manetce odczułem jakby coś w rodzaju luzu. Zahamowałem mocniej około trzech razy i problem zniknął. Próbowałem później na siłę doprowadzić do takiego zjawiska ale już mi sie nie udało. Zdarzyło mi się to jeżdżąc po Wrocławiu i bardzo mnie to niepokoi. Klocki i tarcze wyglądają ok i zatrzymują motocykl prawie w miejscu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki. Pozdrawiam, Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie maja twoje przewody hamulcowe? Jesli nie byly wymieniane od nowosci to maja prawo juz peczniec.

Przewody prawdopodobnie nie były wymieniane od nowości tylko czy to one rzeczywiście są przyczyną dziwnego zachowania się motocykla. Już wcześniej myślałem żeby zainwestować w przewody w oplocie ale teraz będę chyba do tego zmuszony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje maja 8 lat i jak tylko je**na poczta polska przestanie strajkowac to dotra do mnie przewody w oplocie. Tez nie ufam swoim hamulcom, poniewaz jeden z przewodow odchodzacych z trojnika pecznieje, ale takich akcji jak ty nie mialem...

 

Chyba najlepiej, zeby obejrzal to szpec-mechanik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej, zeby obejrzal to szpec-mechanik;)

Jakoś nie wierzę w szpec-machaników. Oddałem moto przed rozpoczęciem sezonu na wymianę uszczelniaczy, skasowali swoje a już zaczynają puszczać. Mam nadzieję że sam się z tym uporam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzę w szpec-machaników. Oddałem moto przed rozpoczęciem sezonu na wymianę uszczelniaczy, skasowali swoje a już zaczynają puszczać. Mam nadzieję że sam się z tym uporam.

 

Aby się z tym uporać najpierw musisz znaleźć przyczynę zapadania się klamki hamulca.

Może zacznij od odpowietrzenia przedniego hamulca.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw bboolleekk, gdzie serwisujesz swojego horneta?

Jestem ze świdnicy i najbliżej mam do słotwiny do centrum motocyklowego. Zawsze tam oddawałem swoje moto i bylem zadowolony aż do teraz... Mam tez kumpla który jest mechanikiem ale on nie zawsze ma czas. Od teraz będę próbował radzić sobie sam.

 

Za hamulce zabiorę sie na weekend kiedy będę miał więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...