Skocz do zawartości

Czy wypada jeździć na enduro w skórze?


Rekomendowane odpowiedzi

Już niech tak jedzie i jak twierdzisz "szkodzi motocyklowi" niż zap****ala ile wlezie bez doświadczenia i umiejętności. Tym mógłby zaszkodzić duuuużo bardziej i to nie tylko sobie...

No dobra ale jeśli chce se pojeździć to nie ma co palić głupa po mieście tylko sie wyjeżdża w jakąś traske. Słyszałem o przypadku że kolo jakiś na litrze też tak wolno jeździł a potem połowa cześci do wymiany z silnika.Do latania szybko jest niedaleko mnie awaryjny pas lotniczy w Puchałowie tak więc jest gdzie sie przejechać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jeśli chce se pojeździć to nie ma co palić głupa po mieście tylko sie wyjeżdża w jakąś traske. Słyszałem o przypadku że kolo jakiś na litrze też tak wolno jeździł a potem połowa cześci do wymiany z silnika.Do latania szybko jest niedaleko mnie awaryjny pas lotniczy w Puchałowie tak więc jest gdzie sie przejechać:icon_mrgreen:

Do latania szybko sa tory wyscigowe. Masz enduro, wiec naucz sie lepiej jezdzic tym motocyklem w terenie. Pozniej bedzi Ci to procentowac na szosie. Naucz sie robic stojke, pokonywac zakrety w uslizgu, przejezdzac grzaski lub piaszczysty teren, hamowac awarujnie na granicy przyczepnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stójke po co? Jazda ma być efektywna a nie efektowna. No chyba że kręci cie takie coś jak "stójka" czy jezda na "kole".

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśi teren macie na myśli jakich hardcore czy tylko szutrową droge.Moim zdaniem teren i szosa to dwa przeciwstawne bieguny, no i na przypałowanie maszyny w terenie szkoda mi troche maszyny;/ Takie ćwiczenia na szutrze w moim przypadku mogą w 50% skńczyć sie uślizgiem no i glebą;( (Raz już leżałem i nie chce tego powtarzać;/ )

P.S. Prosze o wyjeśnienie terminu "stójka"(mój stat na forum mówi sam za siebie- jestem zielony w temacie;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że teren jest bardziej wymagający, ale jeźdząć w nim możesz bardziej wyczuć moto i nauczyć się właśnie techniki co zaprocentuje na asfalcie a jak boisz sie moto zarysać lub się przewalić to wiesz raczej sie nic nie nauczysz ;) po za tym to nie odchodźmy od tematu. Jest tematy poświęcony temu "Podstawy jezdy enduro"

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro miałeś glebe na szutrze to powinieneś z tego wyciągnąć wnioski i nastepnym razem takiego błędu nie popełnić. Po szutrze jak dla mnie to jazda jest najprzyjemniejsza i najłatwiejsza jeśli chodzi o nauke jazdy bokiem itd.

Stójke to sobie można odpuśić, mój motocykl np nie zrobi ;) za słaby przedni hebel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stójke po co? Jazda ma być efektywna a nie efektowna. No chyba że kręci cie takie coś jak "stójka" czy jezda na "kole".

 

Po szutrze jak dla mnie to jazda jest najprzyjemniejsza i najłatwiejsza jeśli chodzi o nauke jazdy bokiem itd.

Stójke to sobie można odpuśić, mój motocykl np nie zrobi ;) za słaby przedni hebel :icon_mrgreen:

 

Piszac stojke nie mam na mysli "stoppi" a zatrzymanie sie motocyklem w miejscu bez podpierania balansujac cialem. Moze jest to juz z pogranicza trialu ale jezdzac rekreacyjnie w terenie czasami sie przydaje i uczy opanowania sprzetu.

 

Mając na myśi teren macie na myśli jakich hardcore czy tylko szutrową droge.Moim zdaniem teren i szosa to dwa przeciwstawne bieguny, no i na przypałowanie maszyny w terenie szkoda mi troche maszyny;/ Takie ćwiczenia na szutrze w moim przypadku mogą w 50% skńczyć sie uślizgiem no i glebą;( (Raz już leżałem i nie chce tego powtarzać;/ )

P.S. Prosze o wyjeśnienie terminu "stójka"(mój stat na forum mówi sam za siebie- jestem zielony w temacie;/)

Oczywiscie ze teren i szosa to dwie inne sprawy. Ale jesli opanujesz uslizgi i nauczysz sie kontrolowac maszyne w terenie to bedziesz wiedzial jak sie zachowac np na mokrym asfalcie gdy motocykl zacznie Ci uciekac. Tak samo z awaryjnym hamowaniem, trzeba tez nauczyc sie kontrolowac maszyne na granicy utraty przyczepnosci.

Na poczatek w terenie nic forsownego pomalutku podwyzszac poprzeczke. I jak mawiaja starozytni goralale "jak sie nie przewrocisz to sie nie nauczysz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mało doświadczonego to w sensie że nigdy nie jeździłeś w terenie czy jak? Na necie też i chociażby znajdziesz dużo porad jak i podstawowych o mocnym trzymaniu kolanami , głowa nad poprzeczką, nogi lekko ugięte, ręce tak samo, współpraca z motocyklem, amortyzacja na tyle, dociązanie odpowiednie...ii wiele wiele więcej. dużo tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod pojęciem jazdy w terenie rozumiemy seryjne wypady żeby dopierdzielać jak dzik między drzewami w lesie to nie jeździłem w terenie;/ Jedyny teren jaki widziałem ja z moto to szutry i jakieś tam górki , a tak latam raczej po asfalcie;O)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, co tu wam napisać?;/ Poprostu jutro jade do roboty do Holandii i nie wiem czy bede miał tam neta i kompa;/ Sezon mi minie ale za to kasy wpadnie. Jeśli macie ochote to sie wypowiadajcie a jeśli nie to trudno.Ja wracam dopiero pod koniec września .Pozdro dla was.3majcie sie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm ciekawie sprecyzowane pytanie....gdybym ja miał się zastanawiać w czym wypada jeździć enduro i jak wypada jeździć itd to bym nie jeździł wcale :)

 

ja w rózowych okularach orzeszku zielonych szpilkach i niebieskich stringach dosiadam cr 500 i co to zmienia ?? co mnie obchodzi czy wypada czy nie wypada ?? mnie tak wygodnie i to sie liczy ........życie jest moje mama mnie nie kocha dziewczyna zdradza szef oszukuje chce sie zabić to tylko i wyłacznie mój interes ......

 

także nie przejmuj się....ja np na enduro jeźdze w integralu bo jest 1000x wygodniejszy od enduro i ma szybke (nie wieje w oczy ).....a że oba są tigery i bezpieczeństwa zero to jeźdze w tym w którym mi wygodnie :) i co mam założyć enduro bo 99% świata tak jeździ ?? i bede sie pocił jak szczur cisło mnie w uszy miał nieosłonięte oczy dlatego że wszyscy takie mają ??

 

najważniejsze to być sobą a nie patrzeć co inni i czy wypada czy nie.....

 

jeżeli ekipa z która jeździsz akceptuje twój ubiór lub jeździsz sam to nie ma znaczenia w czym jeździsz ważniejsze jest jak :flesje:

 

i tak jestem zszokowany przebiegiem dyskusji myślałem że wyniknie coś w stylu kask integral/enduro na ale widocznie czas sie zmienia :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm ciekawie sprecyzowane pytanie....gdybym ja miał się zastanawiać w czym wypada jeździć enduro i jak wypada jeździć itd to bym nie jeździł wcale :D

 

ja w rózowych okularach orzeszku zielonych szpilkach i niebieskich stringach dosiadam cr 500 i co to zmienia ?? co mnie obchodzi czy wypada czy nie wypada ?? mnie tak wygodnie i to sie liczy ........życie jest moje mama mnie nie kocha dziewczyna zdradza szef oszukuje chce sie zabić to tylko i wyłacznie mój interes ......

 

także nie przejmuj się....ja np na enduro jeźdze w integralu bo jest 1000x wygodniejszy od enduro i ma szybke (nie wieje w oczy ).....a że oba są tigery i bezpieczeństwa zero to jeźdze w tym w którym mi wygodnie :D i co mam założyć enduro bo 99% świata tak jeździ ?? i bede sie pocił jak szczur cisło mnie w uszy miał nieosłonięte oczy dlatego że wszyscy takie mają ??

 

najważniejsze to być sobą a nie patrzeć co inni i czy wypada czy nie.....

 

jeżeli ekipa z która jeździsz akceptuje twój ubiór lub jeździsz sam to nie ma znaczenia w czym jeździsz ważniejsze jest jak :D

 

i tak jestem zszokowany przebiegiem dyskusji myślałem że wyniknie coś w stylu kask integral/enduro na ale widocznie czas sie zmienia :D

 

 

Już dawno nie czytałem większych głupot. :buttrock:

Rozumiem. Można być tolerancyjnym, nawet trzeba, ale też trzeba być mądrym i z wyobraźnią.

 

Może należysz do tego 1% świata odmieńców.

 

Zacznij jeździć tyłem na moto, będziesz większym odmieńcem.

Edytowane przez RafRaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm ciekawie sprecyzowane pytanie....gdybym ja miał się zastanawiać w czym wypada jeździć enduro i jak wypada jeździć itd to bym nie jeździł wcale :D

 

ja w rózowych okularach orzeszku zielonych szpilkach i niebieskich stringach dosiadam cr 500 i co to zmienia ?? co mnie obchodzi czy wypada czy nie wypada ?? mnie tak wygodnie i to sie liczy ........życie jest moje mama mnie nie kocha dziewczyna zdradza szef oszukuje chce sie zabić to tylko i wyłacznie mój interes ......

 

także nie przejmuj się....ja np na enduro jeźdze w integralu bo jest 1000x wygodniejszy od enduro i ma szybke (nie wieje w oczy ).....a że oba są tigery i bezpieczeństwa zero to jeźdze w tym w którym mi wygodnie :D i co mam założyć enduro bo 99% świata tak jeździ ?? i bede sie pocił jak szczur cisło mnie w uszy miał nieosłonięte oczy dlatego że wszyscy takie mają ??

 

najważniejsze to być sobą a nie patrzeć co inni i czy wypada czy nie.....

 

jeżeli ekipa z która jeździsz akceptuje twój ubiór lub jeździsz sam to nie ma znaczenia w czym jeździsz ważniejsze jest jak :D

 

i tak jestem zszokowany przebiegiem dyskusji myślałem że wyniknie coś w stylu kask integral/enduro na ale widocznie czas sie zmienia :D

 

I do kasków enduro są gogle jeśli byś nie wiedział :buttrock:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np na enduro jeźdze w integralu bo jest 1000x wygodniejszy od enduro

twoje enduro to OGAR 200 jak mniemam ? To może jeszcze hard enduro , co ?

 

super.. ogólnie cały twój tekst można sobie o kant dupy rozbić albo sobie wydrukuje i podetre sobie nim dupe (do tego tylko sie nadaje), bo ogólnie takich bzdetów to dawno nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...