Skocz do zawartości

Nolan N103 - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

w zeszlym tygodniu mierzylan Nolana N103- co mnie od razu urzeklo: mega wygodny dla mnie okularnika :) okulary mam dosc szerokie wiec ciezko mi bylo znalezc model do ktorego wogole wejda mi okulary (o wygodzie juz nie mowiac)

 

male pytanie: jak go mierzylam w sklepie strasznie mi zaparowal, kompletnie nie wiem czemu, poniewaz w internecie znalazlam 99% opinii, ze jego najwieksza niemal zaleta jest ze NIE paruje- pozostaly procent stanowily egzemplarze z zeszlego roku (jakas seria wadliwych byla).

 

Czy ten egzemplarz, ktory akurat mierzylam moze byc trefny?

Czy kask dopiero przestaje parowac przy zalozonym antifogu?

Czy N103 ma ten antifog ekhm juz "zalozony"?, w opisie kasku jest zdanie "posiada antifog w systemie pinlock"- niestety jestem jeszcze troche zielona w tym temacie wiec prosze o wyrozumialosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten egzemplarz, ktory akurat mierzylam moze byc trefny?

Czy kask dopiero przestaje parowac przy zalozonym antifogu?

Czy N103 ma ten antifog ekhm juz "zalozony"?, w opisie kasku jest zdanie "posiada antifog w systemie pinlock"- niestety jestem jeszcze troche zielona w tym temacie wiec prosze o wyrozumialosc :)

 

Pinlock w N103 jest opcjonalny.

Wizjer powinien być z powłoką anyfog fabrycznie wtopioną.

Jak widać trafiłaś tak jak ja na trefny egzemplarz :(

Edytowane przez Kati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lalag: Będziesz zadowolona z zakupu.

P.S. Dokup pinlocka. :)

 

jestem bardzo zadowolona z zakupu :icon_mrgreen:

od razu sie zapytalam co z tym pinlockiem i ile to kosztuje, uslyszalam ze nic a nic, juz jest zamontowany :P

pochuchalam zawziecie i nic nie zaparowalo :)

w dodatku jest szalenie wygodny i wizualnie bardzo ladny :clap:

 

a co do blendy- nie uderza mnie w nos, idealnie dopasowana do mojej twarzy, mojego lubego natomiast uderzyla w nos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez byłem ..... zadowolony ........ ale już nie jestem ..... wieje tak jakbym miał wywietrzniki wszystkie pootwierane a są zamnknięte, pinlock porysował szybe od środka .... paruje w deszczu czy zimnie ...... jednak zbieram na Schubertha :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez byłem ..... zadowolony ........ ale już nie jestem ..... wieje tak jakbym miał wywietrzniki wszystkie pootwierane a są zamnknięte, pinlock porysował szybe od środka .... paruje w deszczu czy zimnie ...... jednak zbieram na Schubertha :buttrock:

 

Ja po wczorajszej wycieczce Warszawa-Radom-Opoczno-Warszawa stwierdzam, że chyba jednak nie jest aż tak bajecznie... to, że paruje to nie nowość.... ale jego ciężar jednak czuję dziś w postaci obolałego karku :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mierzyłem N103 zanim kupiłem Airoha Miro. I szczerze, to ta blenda dotykała mnie w nos. To w ogóle nie jest fajne, bo dotyk dotykiem, ale jak się zdarzy paciak a ktoś będzie miał tą blendę opuszczoną, to nos może ucierpieć i to solidnie...

 

Airoh pod tym kątem jest zajebisty, blenda nie dotyka nosa i jest dostatecznie ciemna. Poza tym A jest bardzo lekki - 1500g wobec N103, który waży 1750g, to naprawdę gigantyczna różnica. Głośność.. cóż, jak to szczękowiec, ale od czego są zatyczki ;) Świetnie sprawuje się w strudze powietrza, wiatr nie rzuca głową :P Niestety, paruje. No i nie można otworzyć szybki tak, żeby była mała szczelina - co dla mnie jest dużym minusem.

 

Pozostanie zmienić za czas jakiś na C3 :icon_mrgreen:

 

pozdr

LYsY

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie blenda też jest w sam raz, nie dotyka, jest dostatecznie ciemna.

 

Ale mój kark po ponad 300km z wczoraj jednoznacznie mówi, że w przyszłym sezonie zmieniam na inny. :buttrock: waga niestety jak dla drobnej kobiety stanowczo za duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

KOledzy czy warto zainwestować 1300 pln w Nolana N103 Matrixa , może lepiej Caberg Justissimo albo Sintesii. MOże jakieś inne pomysły dobrego szczękowca - POZA SCHUBERTHEM - ( powód cena 2300 )

 

 

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam pozwólcię że odświeżę temat.

Jak się sprawuje Nolan N-103 bo pewnie wiele osób może się na jego temat wypowiedzieć bo ma go ładnych pare lat.

Śmiga ktoś z Nolanem N-104, Wart swojej ceny czy nie bo wydać ok 1400 to troche kaski jest a ja mamoną nie szajstam więc chcę wydać raz a dobrze żeby na wiele wiosen starczyło. Będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...