Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd do Chorwacji


tarrrra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm! Na początku lipca chce wybrac się z dziewczyna do Chorwacji na CBR F2. Mam kilka pytań co do takiego wyjazdu. Czy jechal kotś juz dłuższą trase na tym sprzęcie? W sumie zrobiłem juz kikla tras po jakieś 400km, a teraz bedzie to jakieś 1200 no i z plecakiem i bagażami. Wiadomo że wszystko opiera się na pieniądzach. Wiec żeby wiecej przeznaczyc na wypoczynek, myślę o zrobieniu stelaży pod walizki sztywne, takie małe z kółkami, ktore myśle że kupię za około 40 zł za sztukę. Czy ktoś próbował juz takiego patentu, czy ma to szanse sie sprawdzić? Poza tym co zabrać z niezbędnych rzeczy? Wiem że jest od groma takich tematów i postów, ale pytam o ten konkretny sprzęt. Zapytam tez o wygodę jazdy, bo pozycja nie jest zbyt komfortowa, ile mozna dziennie pokonać dystansu? Jakie moze byz spalanie pod takim obciążeniem? Dodam że zszedlem nawet do 5l/100km co mnie bardzo miło zaskoczyło. No i czy może wybiera sie ktoś koło 1, 2 lipca w południowy rejon Chorwacji?? Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że wszystko opiera się na pieniądzach. Wiec żeby wiecej przeznaczyc na wypoczynek, myślę o zrobieniu stelaży pod walizki sztywne, takie małe z kółkami, ktore myśle że kupię za około 40 zł za sztukę. Czy ktoś próbował juz takiego patentu, czy ma to szanse sie sprawdzić?

może i się sprawdzi ale wadą takiego rozwiązania na pewno będzie:

- przemakalność (wyobraź sobie zawartość po kilkugodzinnej jeździe). Można to zawinąć w worki na śmieci ale zawsze się to gdzieś nadmucha i będzie denerwowało.

- łatwość zdjęcia, przecięcia (kradzieży). Kufry jednak można zostawić przypięte do moto i spokojnie iść zwiedzać coś po drodze.

- mała opływowość co za tym idzie większy opór powietrza i nieznacznie większe spalanie

- łatwiej takie coś zgubić, choć to zależy od tego jak to przymocujesz

- w razie szlifu, parkingówki są duże szanse że pakunek nie przetrwa

zalety:

- właściwie tylko cena mi przychodzi na myśl, no może jeszcze te kółka bo nie będziecie musieli tego nosić.

 

Pozdro

 

I jeszcze jedno. Nie pakuj do walizek jedzenia jak chcesz zaoszczędzić :cool: KLIK

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

I jeszcze jedno. Nie pakuj do walizek jedzenia jak chcesz zaoszczędzić :icon_mrgreen: KLIK

A u mnie pół szafy czekało na wyjazd.Zupki chińskie , konserwy itp ciekawe czy faktycznie będą sprawdzac na granicy.

Co do Twoich toreb to ja bym tego nie robił raz że lipnie będzie wyglądała twoja cbr dwa to deszcz a trzy to kup używane i tanie sakwy na motocykl, będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mam na myśli takie sztywniejsze skrzynki i chce powykrecac z nich co sie da. Wiesz kufry to koszta ok 150 zł za sztuke, a lepiej wydac to na wakacje. Sadzisz że moga wystapić opory powietrza na tyle duze że spalanie sie zwiekszy? Planuje prędkość ok. 120 km/h w zaleznosci od drogi, wiadomo. Ze ściągnieciem moze być problem, bo myslę zrobić je na stałe. Proszę o wiecej rad jak sie jeszcze przygotować i ile moze ewentualnie wynieść koszt paliwa przy całkowitym dystansie ok 2500km. Pozdrawiam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mam na myśli takie sztywniejsze skrzynki i chce powykrecac z nich co sie da. Wiesz kufry to koszta ok 150 zł za sztuke, a lepiej wydac to na wakacje. Sadzisz że moga wystapić opory powietrza na tyle duze że spalanie sie zwiekszy? Planuje prędkość ok. 120 km/h w zaleznosci od drogi, wiadomo. Ze ściągnieciem moze być problem, bo myslę zrobić je na stałe. Proszę o wiecej rad jak sie jeszcze przygotować i ile moze ewentualnie wynieść koszt paliwa przy całkowitym dystansie ok 2500km. Pozdrawiam :flesje:

 

 

Pomysl o czyms takim: KLIK , naprawde za ta cene warto to nabyc i spokojnie daje rade. Przejechalem z tym Chorwację (4,5 tys km) i Alpy (6,6 tys km). Spalanie wyjdzie ci pewnie kolo 6,5 l/100km wiec mozesz policzyc koszty wachy. Polecam Plitwickie Jeziera!!! MUSISZ je zobaczyc!!! Wrazenie - bezcenne, za bilet zaplacisz karta :lalag:

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy faktycznie będą sprawdzac na granicy.

Na początku może być różnie. Ale chyba bardziej mają czego sie obawiać właściciele kamperów, wanów i kombiaków. Widziałem takie na naszych blachach załadowane żarciem po sufit. Ludzie kupują w Polsce jedzenie na cały wypad i wakacje w Chorwacji mają za podobną cenę jak w Polsce (jedynie dojazd nieco droższy). Te pojazdy pewnie będą trzepane bo to zarobek dla Chorwacji. Ciekawe jaki jest koszt utylizacji :biggrin:

Pozdro

 

Sadzisz że moga wystapić opory powietrza na tyle duze że spalanie sie zwiekszy? Planuje prędkość ok. 120 km/h w zaleznosci od drogi, wiadomo.

Oczywiście. Wiem to po Suzie. Założyłem kiedyś puste kufry i bujnąłem się obwodnicą. Prędkość maksymalna spadła o 30km/h nie mówiąc już o przyśpieszaniu na wyższych biegach. A jeśli trzeba trzymać na wyższych obrotach żeby utrzymać tą samą prędkość to naturalne jest, że spalanie wzrasta. Dodatkowo chcesz założyć po bokach walizy o mało aerodynamicznych kształtach, nadmuchujących się powietrzem. U mnie spalanie z załadowanymi kuframi wzrasta o 1,5 litra przy dodatkowo mniej dynamicznej jeździe.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kiedyś puste kufry i bujnąłem się obwodnicą. Prędkość maksymalna spadła o 30km/h nie mówiąc już o przyśpieszaniu na wyższych biegach. A jeśli trzeba trzymać na wyższych obrotach żeby utrzymać tą samą prędkość to naturalne jest, że spalanie wzrasta. Dodatkowo chcesz założyć po bokach walizy o mało aerodynamicznych kształtach, nadmuchujących się powietrzem. U mnie spalanie z załadowanymi kuframi wzrasta o 1,5 litra przy dodatkowo mniej dynamicznej jeździe.

 

Pozdro

Tak, racja. Ale ogladam na aukcjach i sklepach sprzety, to w sumie z sakiew jest coś ale o ładowności 40l kosztuja ok. 200 zł, plus jeszcze moze jakis tankbag, za powiedzmy 150 o ladownosci 30l. Nie wiem ile rzeczy i co niezbednego trzeba zabrac z akcesorii do moto, a wiadomo ze jeszcze coś na przebranie i jakies drobiazgi. Hmm może starczy akurat :D tylko takie sakwy kupiłbym uzywane. Nie wiecie gdzie szukać??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item377326934_sakwy_...nie_kufry_.html

 

http://www.allegro.pl/item377186650_sakwy_moto_detail.html

 

http://www.allegro.pl/item377921301_torby_...oto_detail.html

 

http://www.allegro.pl/item377847331_moto_d...pojemnosci.html

 

Nie kombinuj z tymi walizkami, te sakwy sa ok.

 

http://www.allegro.pl/item377867944_plecak...kbag_metro.html

 

teks z mojego artykulu, moze Ci pomoze w przygotowaniach:

http://www.motogen.pl/artykuly/turystyka/a...przez-alpy.html

 

...W przygotowaniach motocykla i bagaży pomogło nam doświadczenie zdobyte podczas poprzedniego, wspólnego wyjazdu do Chorwacji. Fazera wyposażyliśmy w gmola, tylny stelaż pod torbę, wymieniliśmy podnóżki pasażera na wygodniejsze oraz zabezpieczyliśmy przed odrapaniem boczki, w miejscach, gdzie zostały zamocowane sakwy. Jak można się domyślić, spakowanie dwóch osób na 3 tygodniowy wyjazd pod namiot, jednym motocyklem, nie było prostą sprawą. Nasze rozwiązanie było następujące: każde z nas miało do dyspozycji jedną 20l sakwę, w której musiał się zmieścić śpiwór, ręcznik oraz wszystkie ubrania. Ciężkie biwakowe przedmioty, apteczkę oraz narzędzia umieściliśmy w dwupoziomowym tankbagu. Na tył do 50 l nieprzemakalnej torby zapakowaliśmy namiot, dwie karimaty, plastikowe talerze oraz chińskie zupki na czarną godzinę. Oboje mieliśmy też na sobie po małym plecaku na podręczne rzeczy, aparat fotograficzny i jedzenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko, czy na taki wyjazd powiedzmy na 10 dni liczac razem z przejazdem starczy nam 2500 zł??

 

Wątpie. Ja byłem tam w zeszłym roku i wydałem około 2500 a byłem bez plecaka :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli trzeba trzymać na wyższych obrotach żeby utrzymać tą samą prędkość to naturalne jest, że spalanie wzrasta.

Ze niby masz przekladnie hydrokinetyczna czy jak :crossy: bo nie sadze ze zostales zmuszony do uzywania nizszego biegu. Przy tych samych obrotach spalanie jest zalezne od otwarcia przepustnicy i to jest raczej powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, co zabrać z warsztatu?? Jakieś zestawy naprawcze opon w razie czego? Nie wiem jakies klucze hehehe nie mam szczerze mowiąc pojecia co jest niezbędne w takiej trasie. Jak jade jakieś 400 km to zabieram tylko smarowidło do łańcucha :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, co zabrać z warsztatu?? Jakieś zestawy naprawcze opon w razie czego? Nie wiem jakies klucze hehehe nie mam szczerze mowiąc pojecia co jest niezbędne w takiej trasie. Jak jade jakieś 400 km to zabieram tylko smarowidło do łańcucha :notworthy:

 

Jesli masz to zestaw narzedzi dolaczony do moto, jesli nie to zgromasz narzedzia do naciagania lancucha, smarowidlo naturalnie ( najlepej nowe bo ciezko w trasie sie szuka jak sie skonczy), typowe klucze ampulowe i takie standardy jak 10 i 12, jakies male kombinerki. Cos do opon tez mozesz wziac ale ja nie mam tu zdania bo nigdy zadnego nie uzywalem.

 

Wykup asistance i lepiej niech Ci sie nie przyda (tanie jest a pomoze zaoszczedzic na kosztownym zabraniu sprzeta z autostrady jak cos padnie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...