Skocz do zawartości

problem ze skrzynią kawasaki en 500


aliocha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam kawasaki en 500. Kilka dni temu miałem kolizję. Jakiś dzieciak wyjechał mi skuterem. Zaliczyłem glebę.potłukły sie lusterka i porysował prawy gmol. Po zdarzeniu motorek ładnie zapala, ale jak wrzucę bieg i chce ruszać to gaśnie. Dodam że silnik przy kolizji nie został nawet draśnięty. Jeśli ktoś wie co może się dziać proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Posiadam kawasaki en 500. Kilka dni temu miałem kolizję. Jakiś dzieciak wyjechał mi skuterem. Zaliczyłem glebę.potłukły sie lusterka i porysował prawy gmol. Po zdarzeniu motorek ładnie zapala, ale jak wrzucę bieg i chce ruszać to gaśnie. Dodam że silnik przy kolizji nie został nawet draśnięty. Jeśli ktoś wie co może się dziać proszę o odpowiedź.

 

Czujnik bocznej podstawki, albo czujnik pod klamką sprzęgła. Kontrolka luzu pracuje normalnie?

 

--

pzdr

yahoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalic zawsze odpali na stopce , ale podczas ruszania gdy na biegu puszczacz klamke sprzegla rozlacza zaplon , sprawdz caly uklad od tego czujnika, moze kabelki sie gdzies przetarly.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych motocyklach

jeśli kontrolka luzu działa prawidłowo to na 90% jest coś z czujnikiem podstawki bocznej (lub z przewodami od niej ) . pozostałe 10 % to jeszcze możliwe ze uszkodził się czujnik przy klamce sprzęgła (albo tez przewody od tego czujnika )

 

a jeśli wchodzi tylko pierwszy bieg i nie daje się wałczyć drugiego "na sucho" (czyli jak silnik nie pracuje ) to najzupełniej normalne w tych silnikach . no chyba ze nie daje się przełączyć nawet w czasie pracy silnika to już gorzej bo powodów może być baaardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli próbujesz wrzucić dwójkę na postoju to nie da rady, nie ważne czy silnik odpalony czy nie. Jedynie po ruszeniu bądź w opcji na pych się da- sprawdzone ;) . A tak pozostaje tylko jedynka i luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...