Skocz do zawartości

pierscienie,tłok cylinder


kondziureq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam na cylindrze z 2006/2007r od yamahy dt (113, 50ccm standard) jezdziłem w moim moto z minarelli okazało sie ze popekały mi pierscienie i delikatnie uszkodziły tłok i cylinder... mechanik strwierdził ze wystarczy wymienic pierscienie i wszystko sie dotrze tylko w tym jest problem... gdzie i jakie pierscienie kupic... na allegro i mielochu nie moge nic znalezc... natomiast moge kupic tłok + pierscienie sworzen etc. tylko nie wiem jakiego rozmiaru potrzebuje, mój jest to zestaw standardowy taki jak w TZR 2005-2007 wiec mysle ze w salonie yamahy by mi znalezli ale chcac kupywac przez internet musze znac rozmiary... czy na moim tłoku jest gdzies rozmiar? lepszy tłok ( vertex) + sworzen + pierscienie czy same pierscienie?

 

 

 

poradzi ktos?? a moze sie jakos mierzy rozmiar tłoka?

Edytowane przez kondziureq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz chyba taki przyrząd jak sub miarka? :flesje: zmierz wymiary tłoka itd i kup..jak naprawdę nigdzie nie ma t może zadzwoń do motohause....

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korsaz co to jest sub miarka? Do czego służy?

 

kondziureq zmień mechanika, oddaj cylinder do jakiegoś zakładu szlifierskiego, niech pomierzą i zdecydują, co z tym robić.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj link do motohause jak mozesz :) hmmm zmienic mechanika?? ten dobry chyba :icon_eek: a co powinienem szlif robic? da rade bo to chyba NICASIL przynajmniej tak mi sie wydaje :( jak kupie tłok i pierscienie nie bedzie ok?????

Edytowane przez kondziureq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korsaz co to jest sub miarka? Do czego służy?

 

kondziureq zmień mechanika, oddaj cylinder do jakiegoś zakładu szlifierskiego, niech pomierzą i zdecydują, co z tym robić.

 

Pozdro

 

suwmiarka suwmiarka.... służy do dokładnych pomiarów różnych rzeczy,czy tak? ;]

 

kondziureq

 

http://www.motobi.pl/pl/85,punkty_serwisowe.html

http://www.motobi.pl/pl/84,punkty_sprzedazy.html

 

 

 

znajdź najbliższy tobie...jeśli nie będą mieli tego w Polsce ,ściągną ci z zagranicy..

Edytowane przez Korsaz

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji zapytam jeśli ktoś się orientuje

 

jaki jest dopuszczalny luz na zamku pierścienia przy pojemności 50-80cc ?

powyżej 125cc jest ok 0.3mm to tu będzie podobnie ?

na pierwszym pierścieniu jest 0.3 luzu, na drugim 0.25mm i się zastanawiam czy wymieniać tłoczek z pierścieniami

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem ze mam tłok 40,25 ale co teraz? chyba bede zmuszony zrobic szlif... mam taki cylinder:

http://img208.imageshack.us/my.php?image=372178093po1.jpg

z tego co czytałem to jest nicasil (mam racje?) i na tym cięzko zrobic szlif ale jak znajde kogos kto zrobi wezme kupi np ten tłok http://www.allegro.pl/item366734831_vertex...27_nicasil.html bedzie OK?? tańszych tłoków nie znalazłem a ten niby do nicasila (a ja nie wiem nawet czym to sie rózni) (ten jest napewno do AM6?)

prosze o WYROZUMIAŁOSC i rady :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz robił szlif musisz mieć nieco większy tłok...najlepiej jak byś zrobił szlif i zmierzył..dopiero kupił

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma nicasil to nie zrobi przeciez szlifu. Moze oddac do honowania. A tlok nie wiekszy na oko tylko odpowiednio dobrany pod cylinder,ktory nalezy pomierzyc srednicowka i podac sprzedajacemu te wymiary aby dobral odpowiedni tlok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze poziom tej rozmowy jest tak niski że aż wstyd, większośc nie ma nawet pojęcia o czym pisze!!!!! ludzie nie udzielajcie się jak nie macie pojęcia !!! jaki szlif cylinda aluminiowego?? co za bzdury.... oddaj do zakładu gdzie zmierzą dokładnie cylinder, jeśli trzeba to wyhonuja, dobiorą tłok. Na 100% pewien nie jestem ale to na moje jest żeliwny cylinder, zrób lepsze zdjęcie.

jak będziesz robił szlif musisz mieć nieco większy tłok...najlepiej jak byś zrobił szlif i zmierzył..dopiero kupił
o ile większy?? o 1cm?? chłopacy uczcie sie i bzdur nie piszcie.. w zależności od jakości tłoka dobiera sie luz montzażowy, który jest praktyczie zawsze na opakowaniu tłoka. Edytowane przez kuba_195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...