Skocz do zawartości

Dylemat -pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do was pytanko odnośnie sprzęgła ponizej jest zdjęcie z zaznaczonym czerwoną strzałką moim "problemem" Niewiem do czego jest ta sroba i ile należy ją wkręcić.Wymieniałem niedawno tarcze w motocyklu obecnie nagle stało się tak ,ze moj motocykl na 1 i 2 biegu można pchac bez wysiłku kiedy pogrzebie przy regulacji linki od sprzęgła troszke sprawa się polepsza ,ale nie znacznie co to moze byc? Dodam , że motor pali od "pierwszego" nie bierze grama oleju . :banghead: :biggrin:

 

 

 

Link ze zdjęciem:

 

http://bikepics.com/pictures/1299627/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko odnośnie sprzęgła ponizej jest zdjęcie z zaznaczonym czerwoną strzałką moim "problemem" Niewiem do czego jest ta sroba i ile należy ją wkręcić.Wymieniałem niedawno tarcze w motocyklu obecnie nagle stało się tak ,ze moj motocykl na 1 i 2 biegu można pchac bez wysiłku kiedy pogrzebie przy regulacji linki od sprzęgła troszke sprawa się polepsza ,ale nie znacznie co to moze byc? Dodam , że motor pali od "pierwszego" nie bierze grama oleju . :D :icon_question:

Link ze zdjęciem:

 

http://bikepics.com/pictures/1299627/

Jeśli przez środek wałka na którym zamocowane jest sprzęgło idzie pręt powodujący rozłączanie tarcz, to ta śruba służy do regulacji luzu sprzęgłowego. Wykręcając ją spowodujesz zlikwidowanie występującego w tej chwili podparcia tarcz. Innymi słowy obecnie tarcze są cały czas w pozycji częściowego rozsunięcia i ślizgają się. Musisz więc wykręcić śrubkę w zewnętrznej tarczy aż do zlikwidowania poślizgu. Jeśli to nie pomoże to być może niewłaściwie złożyłeś sprzęgło, w niektórych sprzętach istotna jest kolejność wkładania tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczyć fakt, iż po zamontowaniu przezemnie nowych tarcz motor działał jak należy przez ok 200km i nagle stało się to o czym pisze wyżej.

Na mój gust sprzęgło się ślizga, inaczej nie dało by się przepchać bez wysiłku motocykla na biegu. Albo coś nieprawidłowo działa w mechanizmie wyłączania sprzęgła, albo poluzowały się śruby mocujące sprężyny ściskające tarcze albo "pocieniły się" tarcze sprzęgłowe. Myślę, że trzeba zdjąć pokrywę i popatrzeć. Cudów nie ma. W mechanice jednośladów niestety nie obowiązuje zasada, że jak się samo zepsuło to i samo się naprawi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczyć fakt, iż po zamontowaniu przezemnie nowych tarcz motor działał jak należy przez ok 200km i nagle stało się to o czym pisze wyżej.

 

 

Taa. Bardzo możliwe. Złożyłeś silnik i wszytko było git, latał jak trzeba a po jakimś przebiegu zaczyna swirować. Otóż kosz sprzegłowy wiruje z dużą prędkością obrotową i ta śrbua może sama sie odkręcać pod wpływe tych obrotów. Musi być dobrze skręcona i najlepiej skontrowana jeśli jest taka opcja. Po to własnie ta śruba ma gniazdo na wkrętak - ustawiasz ją jak trzeba i kotrujesz kluczem płaskim jendoczeście trzymając ją wkrętakiem. Dobrze skontrujesz to nie powinno sie powatrzać. Miałem tak w Jawie 350 - jadę w trasę a nagle tarcze sprzęgłowe i zabierak wypadają z kosza bo nakrętka się poluzowała i spadła. Często z tym walczylem, na końcu użyłem nakrętki samokontrującej i podkładki zabezpieczającej z innego moto i dobrze ją zagiąłem na nakrętkę. Było git wtedy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...