Skocz do zawartości

Przyjazd Motocyklem z UK


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

ja mam pytanie odnośnie przyjazdu NA MOTOCYKLU z Anglii do Polski.

 

Wiem, że trzeba mieć ubezpieczenie (tzw Temporary motorcycle insurance) Niestety, żadna z firm ubezpieczeniowych w Anglii do której dzwonilem (Bennett's, Bike Direct, UK motorcycle) takiego ubezpieczenia nie oferuje.

 

Stad pytanie:

1. Czy aby przyjechać z UK na motocyklu - oprócz formalności z Dealerem motocykli (faktura, dowód rejestracyjny) jakie musze mieć. MUSZE zalatwic wlasnie takie ubezpieczenie?

 

a) jeżeli tak, to czy znacie jakąś firmę ubezpieczeniową z UK, które to oferuje?

b) a może w Polsce można wykupić takie ubezpieczenie?

 

 

z góry dziękuję

 

 

 

No wiec juz wiem.

 

Dla tych ktorych to tez interesuje to wyglada to tak:

 

1. trzeba wykupic ubezpieczenie (np ebikeinsurance.co.uk - opcja Pay as you go - mi wyliczyli ok 80 funtow na miesiac)

2. miec wazny MOT (czyli przeglad techniczny)

3. Road tax (podatek drogowy), mozna go wykupic na poczcie.

 

i mozna smigac do polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wybieram moja Bestia do Polszy na zlot i wakacje :icon_mrgreen: Akurat moje ubezpieczenie obejmuje 30 dni zielonej karty, tylko musze im wczesniej zglosic ze wyjezdzam, date podac. Prom juz wykupilem i hotele. Jade na dwa razy, nocleg w Germanii 9 Hannover). A prom, :notworthy: smieszne pieniadze...27 funciakow w dwie strony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrwa. Dziś pisałem pół dnia odpowiedzi na podobne pytania odnosnie moto z UK. Nie cche mi się pisać detali znowu więc napsizę w skrócie, najważniejsze.

 

Ogólnie jest tak:

kupujesze moto i musisz miec na nim road TAX - podatek, na rok, kupujesz moto z nim, a jak moto nie ma TAX`u to mozesz utargowac cene, TAX kosztuje ok.60F na rok, ale moto bez TAX`u mozesz wyrwac za 100-200f taniej. TAX mozesz kupic od ręki na prawie każdej poczcie w UK, potrzebne do tego jest V5C - dowód rej, MOT (przegląd tech.) i ubezpieczenie.

 

MOT - badanie techniczne

 

ubezpieczenie - rozne sa firmy, rozne warunki i ceny. Nie kazda daje tymczasowe ubezp. Ja ci polecam

www.ebikeinsurance.co.uk - korzystam z nich bo jako jedni z niewielu oferuja ubezp. kureirów moto (3x cena zwyklej polisy). Poza tym oferuja polisy Pay As You Go czyli miesieczne polisy - placisz co miesac i dostajesz polise na miesiac, w razie anulowana nie ponosisz zadnych kosztow. W sam raz na wyjazd moto z kraju. Ubezpieczenie to CHYBA pokrywa wyjazd za granicę 365 dni/rok. Ja tak miałem. Czasem latałem z przesyłką na moto do Paryża więc sie przydało.

 

A teraz kilka porad - jak nie masz MOT, TAX`u lub ubezp. to lepiej nie jeździj tym moto. Szczególnie w Londynie i wiekszych miastach. Kamery przemysłowe są połączone do systemu ANPR (automatic number plate recognition) i jesli smigniesz pod taką kamerą (a są wszędzie) to system filtruje twoj nr. rej i w bazie zapodaje alarm iprzekazuje info lokalnej polcji, oni w ciągu 2 minut zdejmą cię. Za jazdę bez ubezp. grozi ci nawet 5 tys kary/6 miesiecy wiezenia. Za jazde bez ubezp. tracisz prawko nawet na 2 lata - dysfalifikacja ważna w całej EU. Ubezp. nie jest waże bez MOT`u. Za jazde bez TAX`u dostaniesz 60f mandat bez punktów. Jesli DVLA (odpowiednik urzędu rej. pojazdów) znajdzie twoje moto bez taxu zaparkowane na publicznej drodze to mają prawa je zabrać na lawetę i zezłomować. Poza tym za brak TAX`u grozi 1000F kary od DVLA/Ministry of Transport.

 

Ok. Tyle teorii. Znam z dosciwadczenia, robię jako kurier moto w Londynie. Pozdro.

 

Jakies pytania jeszcze to pisać.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ineresuje mnie ten temat.

Ale sprawa nie jest chyba tak prosta:

 

...

1. trzeba wykupic ubezpieczenie (np ebikeinsurance.co.uk - opcja Pay as you go - mi wyliczyli ok 80 funtow na miesiac)

...

i mozna smigac do polski.

 

Na stronie ebikeinsurance.co.uk, przy ubezpieczeniu "Pay as you go" napisano:

"This motorcycle insurance site is intended for the use of residents of the United Kingdom only."

Co znaczy, tylko dla mieszkańców UK... sorry, ale obawiam się, że będzie tak z większością ubezpieczycieli.

Jeśli ktoś zna jakiegoś ubezpieczyciela, który ubezpieczy moto w Anglii dla obcokrajowca, proszę o info.

(A może inny sposób ubezpieczenia?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...minimum rezydencji w UK to 2 lata. pierwsze moto kupiłem tu po 4 tyg. pobytu i nikt nie sprawdzał jak długo tu jestem i po co. Olej rezydencje. Siedze tu ponad 3 lata, nadal nie reejstrowany jako immigrant i jakos nie mialem z tym problemu a pracuje ponad 2 lata jako kurier moto i mam kontakt z polciją, co dzien smigam moto po 12h dziennie przez cały rok.

 

Jesteśmy w EU i nikt nie wnika jak długo tu siedzisz. Jak płacisz cene jaką chcą to jedziesz. pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...minimum rezydencji w UK to 2 lata. pierwsze moto kupiłem tu po 4 tyg. pobytu i nikt nie sprawdzał jak długo tu jestem i po co. Olej rezydencje. Siedze tu ponad 3 lata, nadal nie reejstrowany jako immigrant i jakos nie mialem z tym problemu a pracuje ponad 2 lata jako kurier moto i mam kontakt z polciją, co dzien smigam moto po 12h dziennie przez cały rok.

 

Jesteśmy w EU i nikt nie wnika jak długo tu siedzisz. Jak płacisz cene jaką chcą to jedziesz. pozdro.

Wiesz qurim, problem w tym, że ja siedzę w Polsce. Więc nie bardzo mi się chyba uda olać rezydencję - bo jak podam w polisie adres polski, to może to nie przejść - co myślisz ? A podać nie istniejący adres w UK - to obawiam się, że mogę mieć problemy w razie W.

Zastanawiałem się, aby pojechać do UK po moto (bo wychodzi taniej). Przy okazji zrobić sobie wakacje - Szkocja, Anglia, Francja, Szwajcaria, wracać do kraju bez pośpiechu - krajoznawczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli planujesz turystyczny wypad do UK, to na pewno masz tu jakichs znajomych, kazdy ma. Podasz ich adres i bedzie git. Firmy ubezpieczeniowe nie sprawdzaja takich rzeczy, im chodzi wylacznie o kase. Wiara wpisuje rozne bzdety, ile to nie ma znizek, jazda bezwypadkowa, prawko 10 lat...Nie podaja punktow karnych. I rzadko sie zdarza, zeby chcieli potwierdzenie No claim bonus...Wiec taki maaalutki walek z adresem, to nie jest zaden walek :cool: https://www.aquote.co.uk/frames.asp?pagecode=MC Polecam!

Edytowane przez Zorba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa. Jak wyżej. Nie musisz tu mieszkać zeby miec adres. Sam niedawno pomogłem jednemu z forumowiczów ktory kupił tu moto i od razu wracał Van`em do PL z motocyklami na pace. Podałem mu adres swoj i dowód rej. przyszedł do mnie (na jego nazwisko) a ja go wysłałem do PL. Masz znajomych w UK to pogadaj z nimi, napewno się zgodzą, to samo z adresem do ubezp. Licz się z tym że stawka ubezp. jest zależna od kodu pocztowego. Jesli adres jest z Londynu to mozesz zapłacic nawet 2-3 razy wiecej za ubezp. aniżeli mieszkałbyś gdzieś w małej miejscowośći.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wlasnie co w przypadku gdy kupuje moto (zamierzam go wyslac do polski wiec nie chce kupowac rocznego ubezpieczenia) ale od miejsca zakupu do miejsca w ktorym mieszkam w uk dzieli mnie spory kawalek a potzrebuje jakos to moto przewisc. nie mam wana i zamierzam wracac na kolach co w takiej sytuacji czy moge jechac tylko na TAX-ie i MOT czy raczej potrzebuje jeszcze jakies ubezpieczenie wykupic ztego co przeczytalem to raczej bede musial ale gdzie moge wykupic terminowe? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...