Skocz do zawartości

Koc azbestowy na wydech...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chodzi mi po głowie owinięcie wydechów kocem azbestowym, ale zastanawiamy się z kolegami czy wystarczy samo owinięcie, czy do tego jest potrzebny jakiś klej czy jeszcze coś innego na co będzie się ten kocyk trzymał?

Ma ktoś doświadczenie w nawijaniu czegoś takiego?

Rozumiem, że później już nie ma za bardzo możliwości odtworzyć oryginału?

Ale w sumie jak moto całe będzie przerobione, to pal licho oryginał :biggrin: :D :D

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że tylko na początku i na końcu trzeb czymś chwycić- tak? To prawda, że ten kocyk na tyle izoluje od temp wydechu, że praktycznie nie będę w stanie się poparzyć o rurkę? :icon_razz:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że tylko na początku i na końcu trzeb czymś chwycić- tak?

Tak

 

To prawda, że ten kocyk na tyle izoluje od temp wydechu, że praktycznie nie będę w stanie się poparzyć o rurkę?

Nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem:P

Ale wiesz myślę, że ta owijka to taki bardziej ''bajer'' dla hardcore'owego wyglądu, niż miało by tam coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i też takie właśnie zadanie ma u mnie spełniać -> hardcore'owy wygląd. A o tą izolację cieplną to raczej z ciekawości zapytałem :icon_razz:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro zarzucę (chociaż coś mi się wydaje, że co nie co zapodawałem na forum), teraz siedzę w robocie i nie mam do nich dostępu.

 

W każdym razie we wtorek odbierałem felgi z firmy, która mi je profesjonalnie pomalowała na czarny macik i powiem Ci, że normalnie teraz tylny laczek wyglądają tak tłusto, że aż się prosi o palenie gumy :lalag:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze kocyk na moim wydechu, powieksz sobie fote widac dosyc dobrze.

oprucz efektu wizualnego niema zadnej innej korzysci no chyba ze masz robione kolanka i niechce ci sie ich dokladnie obrabiac, ja mialem wydechy zrobione z kolanek chamburskich

 

http://picasaweb.google.com/sowietboxer/Fj...228028340663154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem owinięte azbestem kolanko wydechowe w moim go-karcie i dobrze to izolowało, nie poparzyłem się nigdy o to. Tylko czy ten azbest nie szkodzi zdrowiu? Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ronon- ładna maszynka :D

 

marcin- własnie o to samo miałem zapytać... azbest niby jest rakotwórczy, ale chyba ten którego używano kiedyś do budowania bloków, bo o ile się nie mylę do dziś koce azbestowe są używane przez straż pożarną (chyba).

 

Czy orientuje się ktoś jak to jest z ew szkodliwością takich kocyków na wydechu?

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbest jest szkodliwy jako pył który dostaje się do organizmu przez płuca. To własnie szkodzi. A sam kontakt z azbestem nie jest szkodliwy jesli go nie jesz/nie pijesz/nie wdychasz kurzu azbestowego. Jak chces miec pewność to ubierz maskę jednorazową przy pracy z azbestem bo pewnie będzie sie kruszył przy zawiajniu i obróbce. A później to juz spoko. No i przy demontażu tez maskę lepiej ubierz bo przegrzany azbest bedzie sie abrdziej kruszył/sypał a ten pył jest szkodliwy. Pozdro.

 

 

PS. Niezły patent z tym kocem macie. Zamiast placic kupe kasy za owijke można gwizdnąć skądś stary koc pożarniczy. Ja sam mam kilka sztuk od kumpla który jest strażakiem i ostatnio zmieniali w wielu budynkach na jakieś nowe koce a stare dał mi. przykrywam nimi Harleya tak na wszelki wypadek.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma to chyba nie azbest który jest w tym momencie chyba zakazany i nie mozna go stosować. Tasma daje bardzo dobrą izolację. Jej stosowanie to nie tylko "bajer" - w sportowych sprzetach z wysilonymi silnikami poprawia przepływ spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka Ty siedzisz w H-D'kach a aktualnie na otomoto stoi jeden Sportster 1200(w pomarańczowo-czarnym malowaniu) właśnie z takimi wydechami i o taki mniej więcej efekt mi chodziło...

 

A co masz na myśli pisząc "ta taśma"? Możesz podrzucić jakieś zdjęcie?

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ta taśma" to taka owijka dedykowana na rury wydechowe pojazdów. Np. taka:

http://cgi.ebay.co.uk/Exhaust-Wrap-Kit-25-...VQQcmdZViewItem

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...