Skocz do zawartości

Derbi Senda ile tarcz sprzęgłowych??


scooby_bp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duuuży problem. ale zacznę od początku. od kiedy kupiłem sende zawsze ślizgało mi się sprzęgło(pewnie dlatego ze mam założony cylinder 80ccm), raz mocniej raz słabiej( jak kupiłem twardsze sprężyny), teraz postanowiłem zakupić sportowe tarczki wraz z sprężynami. Jak postanowiłem tak zrobiłem, po kilku dniach moje oczy cieszyły nowe tarczki;]. Wiele razy rozkładałem na części pierwsze ten silnik i jakoś nie sprawdzałem ilości tarcz sprzęgłowych, czy zgadza sie z manualem. W zestawie dostałem 4 tarcze, a w silniku miałem 3(?). od razu pobiegłem do domu sprawdzic w manualu, jednak w nim też były 4( mam dwa manuale i w obydwu tak było). No to jak w manualu są 4 to i ja 4 zakładam, jednak dekiel nie chce dojść do reszty silnika, i po podłączeniu linki sprzęgło nie chce sie wcisnąć. Wygląda mi na to ze zamało jest tam miejsca. Zastawia mnie jedna podkładka, jest pomiędzy koszem sprzęgłowy a tym na co zakładamy przekładki(nie wiem jak to się nazywa), w dodatku jest ona grubości około jednej tarczki jak nie więcej. Nie wiem czy można wywalić tą podkładke czy nie. dodam ze pierwsza tarczka jest w takiej odległośi od kosza sprzęgłowego ze zmieściła by się tam tarczka. Dzisiaj cały dzień szukam na internecie podobnych przypadków albo innych manuali ale nic. Macie może jakieś pomysły jak ten problem rozwiązać??

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Scooby_bp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal na probe ta podkladke. i zobacz czy dziala. Jak bedzie ok to lataj :biggrin:

No racja,niech wyrzuci bo jakoś nie widziałem przekładki o grubośći tarczki,może ktoś tarczki nie miał to założył przekładkę zamiast niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuciłem tą podkładke to dekiel doszedł do reszty silnika ale nie mogłem wcisnąć sprzęgła;/ na razie założyłem na 3 tarczki i niby jest ok. Kiedyś jak byłem u mechanika i chciałem przez niego zamówić sprzęgło to on zapytał mnie sie czy mam 3 czy 4 tarcze. Nie wiem, może są jakieś wersje z 3 tarczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ta podkladka jest potrzebna bo robi dystans.gdy zkaldasz sprezyny i dokrecasz sruby dzieki tej podkladce mozna wycisnac sprzeglo(w sendzie wyciska do gury,am6,rotax,mtx,dt wycsika w dol i robi sie luz.ona tam byc musi.niem ozesz moze zlozyc bo niazaskakuja ci ząbki przekladek w korpus nie ksoza a tej czesci drugiej aluminiowej.Senda ma 4 tarcze.z tego co pamietam to towja senda jest od mojego kumpla i ja skladalem.i z tego co pamietam tez miala 4 tarcze.sprawa prosta.tarcze stare sa takiej samej grubosci jak nowe?? nie chodzi mi o powiechrnzie roboczatylko o aluminiowa czesc tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...