Skocz do zawartości

Wszystko o KTM EXC 400/450/520/525


Rekomendowane odpowiedzi

szumu to ja nie słyszę nigdy, ale luz sprawdzam praktycznie po każdej jeździe. czy on pojawia sie przed, po, nad, obok czy za luzami? :evil:

no zgadza się, ja słyszałem szum u siebie i co za tym idzie luzy były na łożyskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty nie próbujesz a mi jeździ się dobrze

 

co do zaworów to właśnie stalowe po pewnym czasie siadają poprzez zmęczenie materiału.

 

odnośnie piasty to zdarza się bardzo czesto że rozwalają ją wysypane kulki z jednego z tylnich łożysk

U mnie "pewien czas" dla zaworów zaworów stalowych wyniósł 7 lat :icon_eek: i to tylko ssące a wydechowe jak igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto mam prawie od roku i na dzień dobry przypuściłem atak na silnik:

-zawory j/w, głowica (gniazda zaworowe) przeszlifowanie, wał korbowy regeneracja, nowy wałek rozrządu (robiony od podstaw u Świątka), tłok, łożyska-silnik,zębatka 5-go biegu na wałku zdawczym, inne duperszmity - razem 2500-2700 PLN (3/4 na częściach orginalnych bo okazały się najtańsze :biggrin: )

zawiecha:

-łożyska na wachaczu: orginał 265 PLN,

-łożysko dolne PDS 40 PLN+ uszczelniacze 16 pln,

-łożyska koło P 60 PLN+ 7 PLN uszczelniacze,

 

Jeżeli chodzi o obsługę "codzienną" tak jak napisałem parę postów wyżej.

 

-napęd: przy terenie w jakim jeżdżę spisuje się tylko zestaw: zębatka stal JT + DID VM520

-opony: P jestem zwolennikiem zakładania któregoś z topowych producentów T MITAS C10-C16 (jeżdżę przeważnie w weekendy więc wytrzymałość w/w elementów jest b. zadowalająca).

 

Remont kapitalny robiłem dla własnego spokoju a nie z musu, żeby wiedzieć na czym stoję.

Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że KTM to mistrzowski sprzęt. Ja śmigam na exc450 z 2007 i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że motor spisuje się wyśmienicie. Mam zastrzeżenie jedynie do sprzęgła, które chodzi po prostu głośno, a reszta jest po prostu zajebista. Jak w każdym sprzęcie trzeba brać pod uwagę serwis ale tak to już jest jak chce się zapierd@|ać w terenie :icon_mrgreen:

Kasy nie ma co żałować :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio natknąłem się na model xcf który przypomina excf ale jednak trochę sie od niego różni. Czy spotkaliście się już kiedyś z takim modelem czy różni się tylko wyglądem od excf czy tagrze silnikiem czy zawieszeniem ??

 

 

oto link http://www.allegro.pl/item363441666_ktm_xc...cf250_raty.html

Edytowane przez Stoźu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancuszek rozrzadu zaklada sie tylko rozkuty ? czy mozna zakuty zalozyc ? i czy dostepne sa akcesoryjne wieksze zbiorniki paliwa ? bo z tego co widze w hamerykanskiej wersji byly 13 litrowe .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancuszek rozrzadu zaklada sie tylko rozkuty ? czy mozna zakuty zalozyc ? i czy dostepne sa akcesoryjne wieksze zbiorniki paliwa ? bo z tego co widze w hamerykanskiej wersji byly 13 litrowe .

przeglądam teraz katalog ktm i widze że są dostępne większe zbiorniki paliwa ale moim zdaniem szpecą motor, przynajmniej na zdjęciach tak to wygląda. Ale jak ktoś potrzebuje to coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niemiecki katalog Aunera KTM i tak jak kolega wczesniej mowi one trosze szpeca motor. No ale 25l w exc 525 to nie jest malo :biggrin: Jak mamy oslony chlodnic to w tym zbiorniku sa one na stale do baku przyczepione i tam tez wchodzi paliwo :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...