Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam,szukam i nic. :icon_twisted: Raczej pozostanie mi nowa z salonu ale to jeszcze ciągle nic pewnego.Przez to szukanie zaczynam sie zastanawiać nad innym motocyklem,jednak jest mały problem bo albo kupie coś małego czyli 125 albo 600(Yamaha).Drodzy koledzy poradźcie.

 

To może koleżanka odpisze ;) Nie koniecznie skupiaj się tylko na tym motocyklu, też go chciałam a po dokładnym obmacaniu go z każdej strony, siedzeniu w siodle itd stwierdziłam, że niz z tego o wiele bardziej przypadł mi do gustu w necie niż na żywca. Tak jak wcześniej pisałaś, że to Twój pierwszy moto znalazłabym coś po środku między 125 a 600 czyli Suzugi GS500, jak preferujesz owiewki jak Ja to GS500F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam,szukam i nic. :icon_twisted: Raczej pozostanie mi nowa z salonu ale to jeszcze ciągle nic pewnego.Przez to szukanie zaczynam sie zastanawiać nad innym motocyklem,jednak jest mały problem bo albo kupie coś małego czyli 125 albo 600(Yamaha).Drodzy koledzy poradźcie.

 

600 oznacza zazwyczaj sporo większą moc, ale nie zawsze. Skoro wymieniłaś Yamahe to może być np. XJ600, która ma coś koło 60KM, może być też wspomniana przez Iskrę Suzi GS500F. Jest w czym wybierać, pamiętaj jednak że moc motocykla to jedno ale trzeba też brać pod uwagę jego masę.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga, w temacie ćwiartek...

W nowym M albo ŚM jest wzmianka o Chądzie FałTeeR 250, która ma się pojawić w tym roku w sprzedaży...

To dopiero może być fajny sprzęcik na miasto :)

Wcześniej bardzo rzadki sprzęt u nas, bo chyba tylko na japonię robiony, a szkoda.

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze Suzi zaproponowana przez Iskre jest oki tylko tez mało egzemplarzy,znalazlam jeden naprawde fajny tylko czy nie bedzie tak jak ostatnio pojedziemy,zobaczymy i wrócimy lekko podk**wieni,ze miał być idealny i bezwypadkowy a był mega złom. :icon_twisted: Co do Kawy jest wlasnie problem z jazda testowa,musze gnac do Wawy zeby sie przejechac paranoja.Jezleli chodzi o Yamaszke to R6 bo taka moge miec z pewnego zródła :bigrazz: .

podaje link do suzi,ktora znalazlam co o niej myslicie?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1288448

Kobiety z natury są aniołami, ale kiedy połamie im się skrzydła przychodzi im latać na miotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GS500F jest sporo dobrych na naszym rynku w przeciwieństwie do innych sprzętów ze względu na to, że były swego czasu wersje salonowe w atrakcyjnych cenach i ludzie nabierali jako przyjazne moto do nauki jazdy i samej jazdy i można znaleść sporo egzemplarzy od pierwszych właścicieli w naprawdę dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze Suzi zaproponowana przez Iskre jest oki tylko tez mało egzemplarzy,znalazlam jeden naprawde fajny tylko czy nie bedzie tak jak ostatnio pojedziemy,zobaczymy i wrócimy lekko podk**wieni,ze miał być idealny i bezwypadkowy a był mega złom. :icon_twisted: Co do Kawy jest wlasnie problem z jazda testowa,musze gnac do Wawy zeby sie przejechac paranoja.Jezleli chodzi o Yamaszke to R6 bo taka moge miec z pewnego zródła :bigrazz: .

podaje link do suzi,ktora znalazlam co o niej myslicie?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1288448

 

Hmmm R6 to średni pomysł jak na początki przygody ze sprzętami :)

Chyba, że jakąś moco zdławioną wersję ze Szwajcarii czy coś takiego :)

Z ogłoszeniami faktycznie jest tak jak piszesz i miny są bardzo powszechnym zjawiskiem.

Może sama powinnaś dać ogłoszenie tutaj i na jakichś innych forach, że kupisz GS500F lub Ninje250 kupioną w polskim salonie, bezwypadkową itd. ?

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sama powinnaś dać ogłoszenie tutaj i na jakichś innych forach, że kupisz GS500F lub Ninje250 kupioną w polskim salonie, bezwypadkową itd. ?

 

Myślę że może być problem z 250 kupioną w PL, ja swoją raczej nie mam zamiaru sprzedawać ( chyba że sytuacja $$$ zmusi, a i żona na nic większego się nie chce zgodzić). Wg. mnie mogą się pojawić dopiero w przyszłym roku w większej ilości, jak do tej pory to chyba 2 szt widziałem do sprzedania kupione w PL.

Wbrew pozorom 250 na miasto jest wystarczająca a i 1000 na światłach doganiam :). Rozmawiałem kiedyś z amazonką stwierdziła, że 250 jej pasuje wagowo, jeździła wcześniej na ER6 i dla niej była za ciężka i trochę za daleko miała do ziemi.

Ninja 250 myślę że na 2-3 sezony powinna wystarczyć, pozycja nie jest leżąca jak na sporcie.

YZF 125 raczej na 1 sezon, pozycja typowo sportowa, jak się jeździ to nie wiem.

 

Ale każdy kupuje co mu się podoba.

Edytowane przez TOM68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew :icon_biggrin: jednak chyba stanie na nowej z salonu ćwiarteczce :biggrin: ,mysle podobnie jak Tom,chce pojezdzic kilka sezonow a taka 250 bedzie chyba jednak najbardziej odpowiednia.Przemawia za nia waga,wysokosc i sylwetka ogolnie podoba mi sie najbardziej z tych "małych "motocykli.Co do GS fajnych egzemplarzy jest jak na lekarstwo,a Ninja jednak nowa.Czekamy jeszcze na odp ze stanów bo moze bedzie troche taniej. :wink:

Tom czy wczesniej jezdziles jakims wiekszym motorkiem? Czy to Twoje pierwsze moto?

Kobiety z natury są aniołami, ale kiedy połamie im się skrzydła przychodzi im latać na miotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawien dawna choruję na to moto i męczę się z DT ale dzisiaj napisałem do Liberty Motors w sprawie kupna na raty ( bo chce tym pracować :) ) i oto odpowiedź:

 

Witam,

 

współpracujemy z bankiem Santader Consumer Bank gdzie nie jest wymagana

żadna wpłata własna.

Okres kredytowania to od 12-72 m-cy.

W pierwszym roku kredytu jest obowiązkowe ubezpieczenie AC, ale

oferujemy bardzo konkurencyjny pakiet dealerski ubezpieczeń w TU

Allianz, które również można skredytować.

W kredyt wliczone jest ubezpieczenie na życie.

 

Przykładowa kalkulacja:

Koszt motocykla 18900 zł

Okres: 36 m-cy

Bez wpłaty własnej

Rata miesięczna: 701,30

Oprocentowanie: 11,99%

 

Okres: 72 m-ce

Bez wpłaty własnej

Rata miesięczna: 423,39

Oprocentowanie: 13,49%

 

Dodam jeszcze, że gdy MCS Warszawa sprzedawał Kawasaki to chcieli wpłatę wstępną minimum 10% wartości motocykla.

Trzeba ogniem rejestrować DT, zarobić grosza i może w końcu będę Zielony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom czy wczesniej jezdziles jakims wiekszym motorkiem? Czy to Twoje pierwsze moto?

 

Jawa 350, Jawa 350TS, Suzuki GS550 L (4gary), Honda Magna V65 (1100), bzyk 50 ccm, no i teraz Ninja 250 ( powrót do motocykli po ok 10 latach).

 

Nowy z USA = 4000 USD + 500 USD ? transport = 14435 zł ( kurs USD=3,2078) + 1154zł cło (8%) + 3430zł VAT (22%) = 19019 zł tak na szybko.

 

Mam takie pytanie może ktoś wymieniał w 250 przedni przewód hamulcowy na w oplocie ? czy jest różnica, czy jest sens? bo może na przyszły sezon bym sobie wymienił.

Edytowane przez TOM68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...