Skocz do zawartości

co się stanie jeśli założe o pół minimetra mniejszy tłok


seweryn2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem znalazłem do swojego motoru tłok po piątym szlifie ale facet podaje ze wysokość tamtego tłoka wynosi 66 mm. a mój wynosi 66,5 i co mam z tym zrobić może to błąd pomiaru a jeśli naprawdę tak jest to co wtedy się stanie. Czekam na wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie mniejsza komprecha, ale nic sie nie stanie.

 

Jeśli w cylindrze jest nicasil, to luźny tłok spowoduje jego szybkie zużycie, więc raczej się coś stanie. Nie wiem jak jest u założyciela tematu, ale generalnie za mały tłok również może narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótszy o pół milimetra ale od której strony? Jeśli denko będzie bliżej sworznia to będzie tylko trochę mniejsza kompresja ale jeśli dół tłoka będzie bliżej sworznia to się zmienią fazy rozrządu. Myślę jednak, że 0,5mm to mała różnica, bardziej martwiłbym się czy zamki pierścieni się zgadzają. Tłok porównuj mierząc od sworznia, pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w cylindrze jest nicasil, to luźny tłok spowoduje jego szybkie zużycie, więc raczej się coś stanie. Nie wiem jak jest u założyciela tematu, ale generalnie za mały tłok również może narobić szkód.

 

 

piąty szlif.... i wszystko jasne w sprawie nicasilu.

 

Szkoda roboty. jak nie dopasujesz dobrze tłoka to będziesz za niedługo robił wszystko od nowa.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od krawędzi sworznia do denka mój tłok ma 22mm. a tamten 21,5 i co doradzisz

 

ja mam cylinder po czwartym szlifie a tlok kupuje po piatym zrobie szlif i pod tym względem bedzie ok tylko jest krotszy o pól mm i pisze do was co w takiej sprawie zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli średnica tłoka będzie dobra, to można go zamontować. Jakiej firmy jest ten tłok? Ile kosztuje?

Osobiście oddałbym cylinder do tulejowania i wsadził nominalny tłok, pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakiej firmy ale koles z Lipna zalatwil mi z Warszawy za 210zł

Jak jakiś Meteor to wg. mnie nie ma się z czym bawić.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem znalazłem do swojego motoru tłok po piątym szlifie ale facet podaje ze wysokość tamtego tłoka wynosi 66 mm. a mój wynosi 66,5 i co mam z tym zrobić może to błąd pomiaru a jeśli naprawdę tak jest to co wtedy się stanie. Czekam na wasze odpowiedzi.

 

Ja bym montował raczej spokojnie. Kompresja się nie zmieni przecież średnica będzie tak jaka ma być a,ze tłok jest o 0.5 mm krótszy może być to specjalnie zrobione celem skorygowania kanału ssacego lub wydechowego. Po każdym szlifie zmieniaja się wymiary okiem więc to nie koniecznie jest jakieś gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...