Skocz do zawartości

Chlopaki help jak wypolerować aluminum!!!


Gość Trumna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeden problem... klamki z aluminium wiec beda sie sierac i matowiec a na rekawicach zostanie syf z aluminium lub n rekach jak bez rekawic ale wpadlem na lepszy pomysl... sesese:) i tez wyglad gitara!!!

tylko ze chce je jeszcze prysnac lakierem bezbarwnym i zobaczymy jak bedzie wygldac (tylko najpierw pooesperymentuje na jakims zbednym zlomie)

a czy bedzie syf zostawal hmm mysle ze jaks ie je bedzie systematycznie czyscis jakas pasta polerska to powinno byc ok

zobaczymy jak to bedzie , jak to sie mowi brudy wyjda w praniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie da nic aluminium po prostu pod rekawic bedzie sie scierac w iesz jak to wyglada taki grafit na rce zostaje i syfi wszystko.

 

Jak ktos dorwie jakis dobry lakier katory mozna nalozyc na polekre to prosze o znaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

ja to jeszcze chcialem powiedziec ze ten skan to ja tez bym przyjal ale juz o tym na priv pisalem! co do chemi z tego co mi wiadomo w poznaniu nie ma chyba wiekszegoproblemu aby to kupic! na 100 nie wiem! ale kumpel ostanio chcial kupic sode kaustyczna i chyba kupil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kiwigips

Sode chyba mozna kupic wszedzej, chociasz mam nadzieje! ale nie wiem. soda mozna wyczyscic tlumik w 2sowie z brodow ktore go zapychaja. nie urzywa sie jej do aluminjum bo nastapi nie przyjemna reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez ja nie napisalem zeby aluminium tym czyscic tylko ze mozna to tam dostac nie? :) no:) jeszcze jedno male pytanko1 wlasnie sobie kupile papier scierny 200, 400, 600, 800 1200 i auto max! zrobilem probe efekty sa niesamowite, ale czy jak bede to robil tarcza to efekt bedzie taki sam slyszalem ze recznie wychodzi to najlepiej! wiecie cos o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem ostatnio bęben tylny.Najpierw papier 800 w celu usuniecia wiekszych rys.Potem 1200 a na koniec 2000.Oczywiście na WODĘ!!!!! Proponuje przy tym rekawiczki gumowe ,w przeciwnym razie pazury macie na kilka dni szaro-czarne 8O i zero kontaktu z panienkami :) One jednak zwracaja uwage na czyste paznokcie u facetów.

Ale wracając do polerowania....Po dokładnym zeszlifowaniu całego syfu papierem 2000 proponuje pasty polerskie ale dośc drobne bo pozostana brzydkie koliste ryski.Ja wstępnie darłem recznie (na wodę) a potem przy uzyciu wiertarki akumulatorowej na nie wysokich obrotach z krążkiem filcowym i z pasta .Jeśli stosujesz kilka past sciernych to do kazdej powinien być oddzielny filc.Strasznie sie przy tym kurzy :!: Na koniec zmyłem to preparatem firmy RM PK 700 i polakierowałem bezbarwnym lakierem.Bez lakieru aluminium sie szybko utleni i zmatowieje.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kiwigips

Racja, tez chyba mozna wymyc rozpuszczalnikiem mieka bawelniana szmatka. niech mnie ktos sprawdzi na tym bo moze miec to effekt ze sie wrzystko za bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...