Skocz do zawartości

Wyświetlacz biegów


elan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MłodyVFR, popraw stronkę bo nie otwierają się obrazki do powiększenia, a szkoda:( Kodowanie też się partoli.

 

no tak jak widac, ja ta stronka nie zajmuje sie juz 5 lat. nawet mi sie nie chce tego robic. nie wiem tez, gdzie wcielo mi zdjecia w duzym rozmiarze. moze bym je znalazl, ale nie mam pojecia czy mam jeszcze dostep do tego serwera zeby cos edytowac. to bylo na kumpla, i po prostu tam zalega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że samo programowanie, czy nawet zbudowanie układu to jest najmniejszy problem. Akurat Atmel to nazwa firmy, nie konkretnego mikrokontrolera. Jeśli miałeś na myśli kostki typu 89C2051, 89C52 i podobne to faktycznie bez programatora nie da rady (mam, jak by co to mogę zaprogramować). Są jednak kości typu AVR, ATtiny i ATmega. Nie dość, że ich możliwości są o wiele większe to jeszcze można je programować praktycznie prosto z komputera, już w zmontowanym układzie wyświetlacza. IMO największy problem to montaż czujnika do pomiaru prędkości. No i softu bym nie napisał, za dużo matematyki jak na mój asembler.

 

to ja mam kolesia co by się podjął softu napisania i programowanie to też nie problem, ale stwierdził, że chce budować na Atmelu no i potrzebuje zestawik testowy aby nie lutować wszystkiego x razy do testowania softu i całego ukłądu zliczającego

 

a czujnika żadnego nie trzeba, wpinasz się w zegary i masz dwa impulsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam kolesia co by się podjął softu napisania i programowanie to też nie problem, ale stwierdził, że chce budować na Atmelu no i potrzebuje zestawik testowy aby nie lutować wszystkiego x razy do testowania softu i całego ukłądu zliczającego

 

a czujnika żadnego nie trzeba, wpinasz się w zegary i masz dwa impulsy

Jaki zestaw testowy?! Atmel (firma o szerokiej ofercie) już w najprostszym układzie 89C2051 ma wbudowane dwa liczniki, "masę" pamięci ram i odpowiednio wydajne porty. Potrzeba nam do niego osiem rezystorów (z czego siedem do wyświetlacza), wyświetlacz, pięć kondensatorów, kwarc i stabilizator (np 7805, bo najprostszy). Nie wiem jakie impulsy są w oryginalnej instalacji więc trzeba by to sprawdzić. Jeśli mają "ludzki" zakres to wystarczy jakaś bramka ze schmittem, np 74132, 7414. W sumie 18 elementów, o czymś zapomniałem? Zbudujesz i masz, musi działać jeśli tylko soft będzie dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw testowy?! Atmel (firma o szerokiej ofercie) już w najprostszym układzie 89C2051 ma wbudowane dwa liczniki, "masę" pamięci ram i odpowiednio wydajne porty. Potrzeba nam do niego osiem rezystorów (z czego siedem do wyświetlacza), wyświetlacz, pięć kondensatorów, kwarc i stabilizator (np 7805, bo najprostszy). Nie wiem jakie impulsy są w oryginalnej instalacji więc trzeba by to sprawdzić. Jeśli mają "ludzki" zakres to wystarczy jakaś bramka ze schmittem, np 74132, 7414. W sumie 18 elementów, o czymś zapomniałem? Zbudujesz i masz, musi działać jeśli tylko soft będzie dobry...

 

ja też za bardzo nie wiem o jaki zestaw chodzi, ale koleś takie coś stwierdził, że potrzebuje bo tak się wygodniej testuje, ale przedstawie w wolnej chwili mu twoje propozycje i kto wię może coś z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To nie jest zbyt trafiony pomysł bo co z wciskaniem sprzęgła albo za każdym razem odliczanie albo wyświetlana litera S czy tam C i dowiadywanie się o włączonym biegu po puszczeniu sprzęgła...

taki wyświetlacz ma wtedy coraz mniej zalet

 

jak już to ingerencja w skrzynię

A jednak trafiony,

wystarczy podłączenie do czujnika sprzęgła co powoduje "zamrożenie" stanu.

W każdym razie wyświetlacz gotowy bez żadnej ingerencji w skrzynię :icon_eek: , reaguje błyskawicznie na zmianę biegu -odczyt z czujników kilka razy w ciągu sekundy

Edytowane przez elan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak nietrafiony

 

skoro powoduje zamrozenie stanu, to dopiero po puszczeniu sprzegla sie dowiesz, na jakim biegu jestes? a jak majtniesz noga i nie jestes pewien co wlaczyles lub nie wlaczyles to spojrzysz na zamrozny stan, gdzie wlasnie chcialbys uzyskac informacje co nabroiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak nietrafiony

 

skoro powoduje zamrozenie stanu, to dopiero po puszczeniu sprzegla sie dowiesz, na jakim biegu jestes? a jak majtniesz noga i nie jestes pewien co wlaczyles lub nie wlaczyles to spojrzysz na zamrozny stan, gdzie wlasnie chcialbys uzyskac informacje co nabroiles.

Jeśli masz problemy z niekontrolowanymi majtnięciami to... raczej żaden wyświetlacz nie pomoze :)

Ja i wiekszosc motocyklistow klamke sprzegla podczas jazdy mam wcisnieta ponizej sek. na kazdym z biegow, a zamrozenie stanu jest po to aby nie wyswietlał biegu wyzszego zaraz po wysprzegleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...