Skocz do zawartości

Aprilia rs 125 zatarła sie :(


piotrek2345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ku**** m** przytarłem albo zatarłem cyla w aprili....

Wyprowadziłem motor rano z garazu odpaliłem niby wszystko ok ładnie kurzy na zimnym z rury tak jak zawsze....

Pojezdzilem po podworzu chwile postawilem motor zeby pochodzil na wolnych , poszedlem po kask ( motor stał z 2-3 minuty) przychodze temperature 55 stopni daje mu lekko gaz moze do 5 tys obrotow i slysze ze silnik dziwnie chodzi tak jakby gwizd (przypomina odglos jakby silnika elektrycznego) mysle ku**a pewnie cos nei tak i oleju nie dostaje , szybko gasze motor wolam starego i odczepiłem rurke ta co idzie z dozownika do gaznika odpalam motor daje gazu i ani kropli oleju nie idzie rozkrecam dozownik i dupa nie pompuje wziolem odkreciłem swiece dałem troche oleju prosto do cylindra i troche rozrusznikiem pokrecilem .

Myśle sobie spoko dobrze ze nei zatarłem silnika do konca , zrobilem mieszanka wlałem do baku odpalam motor ,odpalił chowile pochodził i j*b zgasł znowu pruboje odpalil juz nie chce odpalic rozrusznik sie dusi......

 

 

Teraz mam do was pytanie czy trzeba wyjmowac caly silnik z ramy zeby wydrzec cylinder z motoru mam rske z roku 99,.

Rozkrecałem kiedys cylinder w futurze to nei trzebabylo wydzierac silnika.

I drugie pytanie jakby był nikasil lekko przytarty to juz po cylindrze , czy jest mozliwe jakeis honowanie ??? a w ostatecznosci tuleja , ktorej nie chce :/

Kurde hu**ia straszna stary tez sie wk**wil bo to jest pare dni roboty przy motorze

Edytowane przez piotrek2345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby wyjąc cylinder nie trzeba zdejmowac silnika z ramy :biggrin:

co do tulejowania i tych spraw.. to zalezy jaka ryse masz itp.

Moze uda Ci sie dostac cylinder od bitego moto z allegro... Teraz kupa takich okazji. Jak to sie stało ze olej nie podawał?? Nie zauwazyłes nic po ostatniej jezdzie?

 

Ja tam bym sie ta robota nie przejmował tak... Gorzej kasą jaką bedziesz musiał wsadzic :/

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby wyciagnac cylinder to nie musisz wyciagac silnika ale tylko tyle powiem przesrane jest dojscie musisz non stop byc schylony i odpowiednio klucze przerobic zeby odkrecic lub dokrecic cylinder:)

 

Ja robilem tuleje u Pana Woryny, jesli mam jakies cylindry i potrzebuje tloki to wale do Niego. Jestem tam stalym klientem i troche na mnie zarobil. Robilem tez u niego tuleje do rs160 + do tego tlok polini nominal, wyszlo mi niecale 600zl. A chodzi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalałem motor to łądnei kurzył i zostawiłem na 3 minuty zeby pochodzil na wolnych i cos sie ze*rało z pompka...

Rozkreciłem ten dekiel od pompki sprawdzamy czy pompuje to tloszek niby jest ok ale jak przekreca sie silnikiem to nic nie pompuje ta pompka jak bede miał nowa to rozbiore tą to zobacze dokładnie co w niej poszło :icon_evil:

Mam nadzieje ze cylinder sie nei uszkodził tylko tłok :)

 

No przesrane z tymi scigaczami musze sie tego pozbyc w pizdu bo plecy mnei bola z jazdy na tym i wogle ...

Pewnei bede musiał wydrzec silnik silnik z ojcem zeby łatwiej sie robiło

Edytowane przez piotrek2345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika zabardzo nie ma sensu wyjmować. Sprawdź kompresje jeszcze. Po pierwsze to wiesz że olej pompką idzie bardzo powoli, moze ci sie wydawalo ze nie leci. Moze to uszczelka pod głowicą? Jeśli sie przetarł, to szlif, nowy tłok i latasz dalej. Roboty dużo nie masz:p to tylko 2T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem cylinder i okazało sie ze niby nie jest zatarty widac racxzej normalne slady eksploatacyjne . Podejrzewam ze albo siady łozyska na wale albo wykleił sie magnez z kola magnesowego tylko nei wiem w ktora strone odrecic ta nakretke na wale bo sciagacz juz dorobiłem.

zdjecia robione telefonem....

http://img177.imageshack.us/my.php?image=cylekzw8.jpg

http: //img517.imageshack.us/my.php?image=cylekoa9.jpg

http://img177.imag eshack.us/my.php?image=cylek2ni3.jpg

http://img517.imageshack.us/my.php?image=cylek4uf5.jpg

Tłoc zek http://img369.imageshack.us/my.php?image=tokef7.jpg

 

 

Wieczorem wrzuce filmik bo akurat zanim silnik niby sie zatarł kreciłe maparatem filmik i słychac ze silnik chodzi jak wiertarka ale to potem rzuce bo musze teraz spadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarcie to to nie jest. Podejrzewam łożysko, świecę albo zasyfiony gaźnik. Jakby się miał zatrzeć to na pewno nie przy 55 stopniach. Jak moja apka się zatarła to wystarczyło się pochylić nad licznikami żeby sobie ryja ładnie przygrzać.

 

Co do dozownika to nie zakładaj go z powrotem bo ciężko go odpowietrzyć i trzeba przejechać trochę na podwójnej mieszance. Lepiej samemu przygotowywać miksturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...