Skocz do zawartości

Gażniki Bandit 1200


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z gażnikami w GSF 1200, 97 rok.Jakiś czas temu musiałem je wyczyścić.Znawcą tematu nie jestem i robiłem to pierwszy raz. Po złożeniu dziwnie zachowuje się ssanie. Po zakręcenie rozrusznikiem silnik normalnie odpala, ale po chwili gaśnie. Da się odpalić bez ssania, ale trzeba naprawdę długo kręcić, i wygląda to tak,że jakiś cylinder łapie co chwila ale wszystkie zaczynają pracować po długim katowaniu rozrusznika. Po odpaleniu silnik pracuje normalnia, ale po zaciągnięciu ssania dusi sie i gaśnie.

Ma ktoś pomysł co zrobiłem nie tak?

Edytowane przez Igor84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor zamiast paliwem został napojony jakąś dziwną substancją.W gażnikach wyglądało to jak jakaś oleista ciecz wymieszana z wodą, wytrącały się z tego kryształki podobne do soli.Wyglądało tragicznie.Usunąłem cały osad.Wykręciłem i przedmuchałem dysze i wszystkie kanały.Czyściłem je też środkiem do mycia gażników i dla sprawdzenia przepłukałem benzyną pod ciśnieniem.Wydaje mi się,że wszystko jest drożne.Śruby do regulacji też wykręcałem, ale starałem się wkręcić tak jak były przed rozbiurką.Całą czynność powtarzałem już kilka razy i cały czas to samo.Nie wiem co za substancja była w tych gażnikach,zastanawiam się czy mogła coś uszkodzić , czy to ja spaskudziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jeżeli oczywiście dysze wolnych obrotów są czyste to masz zatkane kanały doprowadzające paliwo do studzienek dysz wolnych obrotów. Krótki kanalik pomiędzy studzienką dyszy głównej a studzienką dyszy wolnych obrotów. Brak dostępu do niego w linii prostej ponieważ jest po wykonaniu technologicznie zaślepiony. Wypada porządnie je umyć w myjce ultradźwiękowej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gaźniki można rozkręcać i starczy wanna 0,5 litra to możesz sobie kupić to http://efox.pl/4_1201_Wanna_ultradźwiękowa_serii_400C.html , starczy nie na jeden raz i pewnie taniej będzie niż w serwisie.Pozdrawiam!

 

I co tam chcesz upchać do tej wanny ? pokrywki z gaźników ? czy może dysze główne ?

Potrzebna jest wanna do której wejdzie bez oporów cała bateria gaźników.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...