Skocz do zawartości

Rieju RR


devdawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

 

Jako że jestem nowym userem witam wszystkich forumowiczów!

 

Niedawno zakupiłem Rieju RR z roku 2003, sprowadzony z Francji.

 

Jak to bywa ze sprowadzonymi, tanimi motorami był zaniedbany. Rozebrałem go, przeczyściłem i pomalowałem ramę, wyczyściłem gaźnik. Problem polega na tym że z wydechu olej kapie. Sprawdzałem to na postoju, bo piasta mi przy tylnym kole pękła na łożysku. Na wyższych obrotach wiadomo - leci mocniej, w czym może tkwić problem? za duża dawka oleju a może jakieś badziewie jest wlane że nie dopala ?

 

Co do koła to się zastanawiam czy to pospawać. Sprawa wygląda tak:

 

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

 

Bo używane koła 18" do crossa są jak dla mnie drogie. Oczywiście jeżeli będzie trzeba to kupie, bo co innego zrobię. Chyba też było coś z ośką kombinowane bo łożysko na niej po prostu lata. Łożyska mają fi wew. 15mm a oś w przekroju ma średnicę 14mm, tak więc musiałbym i tak oś inną kupić.

 

Jeszcze jedna sprawa - gdzie się sprawdza san oleju w skrzyni (AM6) ? Obok kopki jest korek, ale jak go odkręcę to żadnej miarki nie ma a stan oleju jest ważny, zwłaszcza że moto stało podobno jakiś dłuższy czas nieruszane.

 

W Rieju jest jeszcze sprawa elektryki do zrobienia ale z tym sobie poradzę :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

Piasta zdecydowanie do wymiany, rozbierz koło, kup nową i daj do jakiegoś serwisu rowerowego do złożenia i wycentrowania.

 

Olej lecący z wydechu - uszkodzony simmering wału korbowego od strony sprzęgła, nieszczelne kartery, nieprawidłowo działający dozownik/ zbyt duża ilość oleju w paliwie, jazda na zbyt niskich obrotach. Jak rozwiązać/zdiagnozować te problemy dowiesz się zaprzyjaźniając się z forumową wyszukiwarką.

 

Jesli nie masz bagnetu na deklu powinna być śrubka oznaczona oil control, odkręcasz i uzupełniasz olej do tej śrubki. Pozdrawiam

 

Kupiłeś sprowadzony, ale w Polsce? Jaka cena?

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

 

Już wysłałem zapytanie do Motor-Landu (sprowadzają każdą część do Rieju) o nową piastę, a jak będzie droższa od używanego koła (co jest możliwe) to poszukam jakiegoś koła na allegro

 

Moto kupiłem sprowadzone w Polsce, za 2,5k z tym że już papiery miałem przetłumaczone, przegląd zrobiony i oczywiście VAT-25 opłacony

 

Z tym olejem myślałem że będzie prostrza sprawa :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema! na prawym deklu, na srodku masz srubke na krzyzak - ona jest kontrolna od oleju, jesli nie tam to z lewej strony na dole, z piasta sie nie pie**ol ze tak powiem, tylko kup kolo od sendy,xp6, dt czy innego enduro 50 cc bo maja wszystkie takie same kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, jutro sprawdzę jak z olejem

 

no tak tyle że DT ma bęben (chociaż w nowszej wersji już nie ale mało tego), ja potrzebuje czegoś z ośką bo jak się okazało na sztukę została założona chudsza no i w rozsądnej cenie tak do 200zł, nic na allegro nie widzę :-/

Edytowane przez devdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc to wina simmeringu - regulacje mieszanki nie pomogły

 

no i teraz pytanko, czy te będą dobre? :

 

http://www.allegro.pl/item358230074_simmer...lli_yamaha.html

 

no i z której strony wymienić? od strony skrzyni czy kopki ?

bo co do samej wymiany to myślę że aż tak trudne nie jest, a korzystając z okazji że koła jeszcze nie mam muszę to zrobić bo pluje olejem niemiłosiernie - po przygazowaniu jak odejmę gazu to wylatuje olej dość mocno

 

u mielocha trochę drogo chcą za simmeringi bo są w zestawie z łożyskami a tych nie chce wymieniać

Edytowane przez devdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli od strony kopki

No tak, tylko że u mnie w mieście nie ma takiego sklepu a w pierwszym lepszym motoryzacyjnym wątpię żeby mieli, więc chyba pozostaje mi tylko kupno przez Internet wg. wymiarów

 

aha - i jeszcze jedno - jak sprawdzełem to olej ma taki mocno szary kolor i jakby troche z wodą rozcieńczony był... jak rozbiore dzisiaj to zobacze moze uszczelniacz od wody też gdzieś przecieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aha - i jeszcze jedno - jak sprawdzełem to olej ma taki mocno szary kolor i jakby troche z wodą rozcieńczony był... jak rozbiore dzisiaj to zobacze moze uszczelniacz od wody też gdzieś przecieka

 

jeśli używasz dozownika kup olej Midiland ,jest w pół litrowych butelkach,jest czerwonego koloru,specjalnie do dozowników

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie... ale porządnie sprawdzę dopiero jak będę miał koło

 

zaglądałem właśnie jaki to mam olej do mieszanki i jest to coś zielonkawo-szarego. Bardzo dziwny jak na olej do mieszanki, będę musiał kupić półsyntetyk i wymienić koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem rozbiórkę i mam mały problem, otóż sprzęgło zdjąłem, został kosz który przykręcony jest na nakrętkę, tyle że jak kręcę to ona się okręca, jak wrzucę bieg to kręci się tez zębatka napędu ale nie mam koła więc tak tego nie zablokuje - jak to zablokować żeby niczego nie uszkodzić a odkręcić nakrętkę?

 

na schemacie to element nr. 49041

 

proszę o radę bo już nie wiem jak się za to złapać, a boję się gdzieś oprzeć śrubokręt bo wszystko alu

 

http://www.easyparts.nl/showdrawing/351/59...1_K_S_EURO.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...