Skocz do zawartości

kłopot ze skuterem!


zipptriad2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam zipp triad 2. przejechalem nim jakies 2800 km, gwarancji juz na niego nie mam,ale to dluga historia.

potrzebuje pomocy, jestem zielony jesli chodzi o motoryzacje, jak dokladnie ustawic zawory. 2 zawory, silnik 4 suw, jakie szczeliny, co,gdzie i kiedy???????????????????????????

jak uregulowac gaznik, ile obrotow na srubie z mieszanka??????????????

pomozcie

ma ktos moze ksiazke serwisowa za free do pobrania?

dajcie znac jesli jest ktos kto dobrze sie na tym zna i pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak uregulowac gaznik, ile obrotow na srubie z mieszanka??????????????

 

 

Zaworów nie powiem ci jak regulować, bo nie wiem ;), ale gaźnik to musisz doświadczalnie, tzn. nie ma reguły

ile obrotów. Musisz najpierw wykręcić świecę i obadać jaki ma kolor. Elektroda powinna mieć taki jakby kawy z mlekiem a to w około czarny .

Jeśli ma ciemniejszy to znaczy że mieszankę masz zbyt bogatą i musisz zmniejszyć. A jeśli jest jasna to znaczy że zbyt uboga i mieszankę zwiększasz. wkręcasz świece jedziesz i km, sprawdzasz czy nie muli, szarpie, czy nie gaśnie na wyższych. Wracasz do chaty wykręcasz świece badasz jaki masz kolor jak kawy z mlekiem to ok, jeśli inny to czynność powtarzasz. To by było chyba na tyle :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nie kombinował bym nic najwyżej bym gaźnik wyregylował, lecz jednak za zawory sie nie zabiera jeśteś w tym zielony, nie ubliżam oczywiście, jednak je sli nie ma sie tego rozeznania popełnisz jakiś błąd i będzie wtedy porzadny problem.

Sprawę zaworów zostawił bym serwisowi, najwyżej gaźnik wyreguluj żebyś za to nie musił w serwisie bulić tylko za samą regulację zaworów.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przekładni przy tylnym kole wchodzi 100ml do wszystkich skuterów tyle wchodzi, ale sprawdź to.

Na kadłubie lub misce olejowej będziesz miał wybite ile ma być oleju zresztą intruckje napewno masz do niego więc zobacz tam.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...