Skocz do zawartości

Szybki do kasków - stopień przyciemnienia


Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na coś takiego?

 

http://www.lazerhelm.../visors/lumino/

 

Zastanawiam się nad zakupem ale czas reakcji na zmianę oświetlenia trochę mnie niepokoi (około 15s). Po wjeździe do tunelu może być kupa.

Ile to kosztuje? ;D

A co sądzicie na temat takich folii na szybkę?

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-akcesoriow/folia-koloryzujaca-na-wizjer-oxford-ultra-vision,art52.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to kosztuje? ;D

A co sądzicie na temat takich folii na szybkę?

http://www.motogen.p...sion,art52.html

Kolega ma taką to słabo przyciemnia. Wygląda też nie bardzo, bo nie pokrywa całej szyby, rysuje się łatwiej. Trzeba bawić się w odklejanie przed nocą. Lepiej dołóż i kup czarną szybę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Ja po jednej trasie z przyciemnioną szybką 70% w średniosłoneczny dzień dostałem wielotygodniowej depresji :laugh: .

Szybkę wypierdoliłem w krzaki. Może w Grecji, w Hiszpanii czy jakimś Dubaju TO ma swój sens. W PL nie za bardzo.

Oczywiście nie odbieram nikomu prawa do posiadania odmiennego zdania ... że w Polsce jest akurat a Dubaju nie :cool: ...

 

Nie wiem co zobaczyłeś ;) , ale warto udać się do okulisty

Szyby przyciemniane poprawiają kontrast w słoneczne dni i widać dużo lepiej niż w przezroczystej. Używa się ich w słoneczne dni, także w Polsce ;)

Poza oczywistymi zaletami posiadają również walory estetyczne, co poniektórzy często nagminnie wykorzystują, czego efektem może być rzucanie wizjerem po krzakach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na coś takiego?

 

http://www.lazerhelm.../visors/lumino/

 

Zastanawiam się nad zakupem ale czas reakcji na zmianę oświetlenia trochę mnie niepokoi (około 15s). Po wjeździe do tunelu może być kupa.

 

Niestety nie wiem jak się to sprawuje w kaskach, ale ja parę lat temu miałem okazję nosić jakiś czas okulary ze szkłami fotochromatycznymi i to chyba na tej samej zasadzie działa i generalnie było to tak o ile dobrze pamiętam, że z ciemnego w jasne jak wchodziłeś to one ciemniały może nawet te 15-20 sekund natomiast heca była jak było przejście z jasnego w ciemne (przykładowy wjazd do tunelu) bo do najjaśniejszego ustawienia wracały dobrze ponad minutę wiec pierwsze parę chwil chodziłem zawsze "po ciemku" i nie były one nigdy w 100% przeźroczyste. I to ich ciemnienie było jeszcze jakoś powiązane z temperaturą, że jak był konkretny upał to nie ciemniały do końca. Ale działo się to ładne parę lat temu więc może zrobili już postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnich kilka sezonów jeździłam w szybce lustrzance Shoei'a - genialna w ciągu dnia, nawet w ostrym słońcu daje radę. W nocy - niestety - widoczność bliska zeru - raz zdarzyło mi się wracać w lustrzance z Lublina do Warszawy po zmroku - nic nie było widać :(- jechałam z podniesioną szybą.

Osobiście nie wyobrażam sobie jazdy w przezroczystej w słoneczny dzień, ale wszystko zależy od osobistej tolerancji słońca.

 

Jedyny sposób żeby się przekonać, to przetestować na sobie - wiara na słowo ludziom z forum nikomu jeszcze chyba na dobre nie wyszła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnich kilka sezonów jeździłam w szybce lustrzance Shoei'a - genialna w ciągu dnia, nawet w ostrym słońcu daje radę. W nocy - niestety - widoczność bliska zeru - raz zdarzyło mi się wracać w lustrzance z Lublina do Warszawy po zmroku - nic nie było widać :(- jechałam z podniesioną szybą.

Osobiście nie wyobrażam sobie jazdy w przezroczystej w słoneczny dzień, ale wszystko zależy od osobistej tolerancji słońca.

 

Jedyny sposób żeby się przekonać, to przetestować na sobie - wiara na słowo ludziom z forum nikomu jeszcze chyba na dobre nie wyszła ;)

Jazda jak się nic nie widzi tym bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...