Skocz do zawartości

Aprilia Rally AC - problemy z silnikiem


Facet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z silnikiem. Niedawno ( miesiac temu) zrobilem remont silnika. Spowodowane to było podbiciem cegłówki w cylinder. wynikiem tego z 9 atmosfer zrobily sie 3 jak dodawalem gazu to sie dusil i troche glosniej chodzil. wymienilem na nowe - cylinder evolution 70 cm3 (podróba), pierścionki, usczelki, uszczelniacze, łożyska, wariator . Po tym remoncie skuter chodził w miare dobrze do czasu jak przejachalem okolo 500 km. oczywiscie jezdzac delikatnie. teraz motor po zmierzeniu cisnienia w cylindrze ma 6 atmosfer, strasznie pluje olejem ( na nowiutki tłumik leo Vinci TT i na świece) i dymi okrutnie. w tej chwili ma przejechane około 1000 km. max predkosci jaka osiaga to 50 km/h.

 

pomóżcie!!! co moze byc przyczyna?? ja podejrzewam rozszczelnienie sie silnika na połówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spowodowane to było podbiciem cegłówki w cylinder

o co chodzi????

jak masz 6 atm cylinder nadaje sie do szlifu, i na drugi raz nauczysz sie kupowac oryginał, i bedziesz wiedział za co płacisz a nie za dziadostwo made in China z Allegro....

sprawdź czy głowica jestdobrze dokrecona i zrób próbe olejową, bedziesz wiedział wszystko.

Odnośnie oleju możliwe że na dozowniku jest źle wyregulowana dawka i żyga olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ta podróba ma tak fatalną jakość albo coś źle zrobiłeś przy składaniu czy docieraniu......6 atmosfer=remont przyczyną plucia olejem może być rozszczelnienie skrzyni korbowej ja tak miałem w mtx 80(miałem dziure w skrzyni korbowej i też tłumik strzelał kropelkami oleju całe koło brudne ziemia pod moto etc...)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną plucia olejem może być rozszczelnienie skrzyni korbowej ja tak miałem w mtx 80(miałem dziure w skrzyni korbowej i też tłumik strzelał kropelkami oleju całe koło brudne ziemia pod moto etc...)

czy ty wiesz o czym piszesz w ogóle? skuter nie ma skrzyni biegów z której może zaciągac olej.....

Edytowane przez kuba_195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ty wiesz o czym piszesz w ogóle? skuter nie ma skrzyni biegów z której może zaciągac olej.....

 

Kuba jutro w takim razie pojde za Twoja rada i przeprowadze testy. jakbys mi mogl mi zdradzic tajemnice jak wyregulowac dozownik??

 

a jakie ewentualne bledy mozna popelnic przy docieraniu??? bo duszony na max nie byl. raczej spokojna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec przy docieraniu powinna by zwiększona dawka oleju. Ja praktykuję standardowe ustawienie dozownika i dolewanie do zbirnika paliwa dodatkowych kilkunastu gramów oleju w celu zwiększenia dawki oleju w okresie docierania. standardowo dozwonik podaje 1:50 olej a w okresie docierania powinien ten stosunek wynosic 1:35.

Wynik 9 atm na nowym cylindrze to też rewelacji nie ma 10-11 to ok. jak już poniżej 6 jest to już należy przeprowadzic remont.

Jeśli chodzi o błędy podczas docierania to nie należy przegrzac silnika, i przed jazdą dac mu chwile pochodzic zeby sie rozgrzał.

Powiedzmi w Twoim silniku dozownik jest po stronie wariatora i idzie do niego linka czy od strony koła zamachowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dozownik u mnie jest od strony kola zamachowego. teraz tylko nie wiem (nie pamietam bym widział) gdzie tam sie moze znajdowac jakies pokretlo do regulacji. w poniedzialek zaczynam rozbiorke silnika na czesci i szukam jakiegos uszkodzenia czy błędu... podejrzanym jest rozszczelnienie na polówkach karterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...