Skocz do zawartości

Enduro dla dorosłego faceta


Rekomendowane odpowiedzi

Z takimi pieniędzmi nie pchałbym się w taką półkę, bo raz, że jestem niecierpliwy, a dwa że nie wierze w super stany jak ludzie piszą o swoich dwukołowcach, które są przez parenaście lat użytkowane w terenie, chociaż to nie reguła.

Dokładnie, nie reguła. Ja mam moto z 89 roku, a jest w stanie duuużo lepszym niż nie jedna sztuka młodsza o kilka lat. A teren to nie wiem czy ona widziała wcześniej w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys xt600 tenere z 86 r. w trasie przy ekonomicznej jezdzie palila okolo 4,5l/100km. w terenie nie wiem bo oponki byly srednio terenowe i sie nie pchalem. moto mnie nie zaskoczylo nigdy awaria ale wymagalo pracy i doprowadzenia do stanu uzywalnosci po poprzednich wlascicielach. uwazam ze xt z tamtych lat to calkiem dobry motocykl. robiac taki zakup trzeba sie liczyc z kosztami i czasem jaki trzeba w nie wsadzic i nie bardzo wierze ze moze byc inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kawa już parę miesięcy jest na allegro..

Jeśli mogę doradzić - to nie dla ciebie...Ciężkie, szerokie, wielkie i trza walczyć...

W terenie to ona tylko polne i leśne drogi. Miałem klr 650 i zmieniłem na lżejszy...

W stanach to jeden z najpopularniejszych turystyków.

Co do palenia - na szosie potrafią palić 60-% tego co w terenie...Licz na 7, 8 litrów na 100 w terenie...

Ta kawa to mi paliła w lekkim terenie ponad 8 litrów.

No i nic dziwnego że stoi juz pare miesięcy. Okazało sie nawet dla niewprawnego mojego oka złomem,wydech dziurawy,zębatka tył zjechana,opony zerowe i podejrzane bo dziwnie jednostronnie zjechane z tyłu, manetki i przełaczniki na sznurki,amorki do wyrzucenia,osłonki boczne na gwożdzikach,dzwignia biegów spawana 4 razy, dekiel lewy spawany,ehhhhhhhh i pare jeszcze drobniejszych spraw i sprawek Zobaczcie co było z wydechem.

http:/www.files.snookeriada.pl/wydech.jpg

Co do palenia i zuzycia to podejrzewam że oleju pali tyle co benzyny :icon_mrgreen:

 

 

Pozatym rzeczywiście krowiasty troche. Przejechałem sie kawałek i owszem nie wywaliłem sie ale wielkieto i cięzkawwe.Chyba nie dla mnie.

A teraz ciekawostka XT 1994 ??

Z którego roku ten motor jest w/g Waszego rozeznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pali na kopniaka, ma z tyłu hamulec bebnowy i widziałem go na włąsne oczy bo stoi u mnie w miescie. Faceta zaczepiłem o rok i sie zarzekał ale widziałem "pewne takie z niesmiałoscią :-)) zażenowanie i zdenerwowanie"

hmmmm moim niedoświadczonym okiem to jest to

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yam..._xt600%2084.htm

 

Czyzby az taka próba przekretu?

Edytowane przez petrosbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc 1 rejestracja 94 - czesto tak ludzie pisza odmladzajac sprzety

 

co do plastikow w enduro i spawanej stopki biegow - czego ty wymagasz od enduro ? zeby terenowy motocykl byl w oryginalnym malowaniu bez ryski majac 20 lat ? jak bedziesz jezdzil to tez nieraz cos polamiesz.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....co do plastikow w enduro i spawanej stopki biegow - czego ty wymagasz od enduro ? zeby terenowy motocykl byl w oryginalnym malowaniu bez ryski majac 20 lat ? jak bedziesz jezdzil to tez nieraz cos polamiesz.

 

Dokładnie! Nie patrz na obtarcia i zdarte nalepki. To enduro, tu nie pyta się CZY będziesz miał glebę, ale ILE RAZY za jednym wypadem :)

 

Patrz na silnik i zawiechę! Szukaj XT, to dobry target. A jeśli mogę doradzić, to wszystkie opowiadania o "bez wkładu finansowego" włóż z założenia między bajki. Nikt nie sprzedaje moto świeżo po przeglądzie :cool: Musisz z tysiąc albo dwa mieć na przegląd i doprowadzenie moto pod własne potrzeby. Jak nie od ręki, to w ciągu miesiąca - trzech i tak wyjdzie ile trzeba zrobić. Moto nie wino - z wiekiem nie staje się lepsze... :)

 

Poza tym nie przejmuj się tak specjalnie wagą. Wielki chłop jesteś, to dasz sobie z takim 170 kg (z płynami) motongiem radę!

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plastików i stopki to tylko wspomniałem dla porzadku. Jasne że to nie najwazniejsze. Bardziej mi zawieszenie nie leżało bo usiadł prawie do gleby jak siadłem na siedzeniu. Silnik na czarno dawał i podejrzane spawy na deklu z leej strony. Biegu jedynki nie mogłem wyłączyc i widac było wiele tzw burackich interwencji. Ogólnie zobaczyłem że lepiej dołozyc jeszce 1k i mniej roboty miec -zreszta od razu do 3500 opuscił więc sobie sprawe zdawał co ma.

 

Szukam dalej intensywnie -celuje na XT jak na razie. Jak nie znajde nic u nas to może sie w niemczech rozejrzec? Ma ktos jaki pomysł? Kombinował juz ktos stamtąd sprowadzic?

Edytowane przez petrosbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poco kombinowac , pogadaj z jarkiem , jako forumowicz mozna mu ufo-c :) , mysle ze miny by ci nie wciskal

 

p.s kopcene na czarno to zle spalanie , zly sklad mieszanki , a nie zuzycie oleju - jak zre olej to kopci na ciemnobialo/blekitnie

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety wiele osob nabiera sie na to , kiedys na forum DR byla 600 z 94 gdzie produkcje zakonczono w 89 , ja kupujac sprzeta mialem wpisane w briefie 89 gdzie faktyczny rok produkcji to 88

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...