Skocz do zawartości

Wymiana płynu hamulcowego w FJ 1200 z ABS FJR


słowik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich.

Przyszło mi wymienić płyn hamulcowy w FJ 1200 z ABS (jak kupiłem nie działał i pokazywał błąd wymień płyn). Na ten temat nie ma za dużo informacji w necie. Jednak na niemieckim forum znalazłem informacje jak go wymienić. Włącz tryb testowy, naciśnij hamulce jednocześnie i włącz zapłon. Płyn sam powinien zejść i po chwili należało nalać nowy. Czynność powtórzyć i płyn powinien być w układzie. Jednak po włączeniu zapłonu pompa włączy się na chwilę i na tym się kończy. Płyn się nie zmienia, wypływa. Zmieniłem płyn w tradycyjny sposób jednak nie działa w dalszym ciągu ABS. Może ktoś ma jakieś sugestie lub podpowiedzi byłbym wdzięczny. Posiadam dużo materiałów do FJ min serwisówkę po angielsku i niemiecku. Podejrzewam że podobne rozwiązania były zastosowane w FJR 1300 więc tych też chętnie wysłucha,. Doczytałem się również, że w pompie (HDU) jest płyn którego się nie zmienia. Czy ktoś wie coś na ten temat?

pozdrawiam słowik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,dlaczego sadzisz ze ABS nie dziala ,lampka ciagle sie pali ?

 

Mialem kiedys fj z abs,ale bylo to lata temu.Plyn wymieniany byl tradycyjnie,aczkolwiek przy obecnosci horyzontalnych lini hamulcowych latwiej to zrobic wypompowujac stary plyn i jednoczasnie wlewajac swierzy,tzn zawsze jest plyn w zbiorniczku..

Nawet jezeli to ma oznaczac ze 2 % starego plynu pozostanie w ukladzie.

 

W innym przypadku,tzn kompletnie spuszczajac stary plyn do sucha a nastepnie zalewajac swierzy,odpowietrzenie takiego ukladu moze byc powaznym bolem D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie działa? Po wciśnięciu hamulca do końca koło się blokuje. Ideą ABS -u jest by do takiej sytuacji nie dopuścić. Poza tym po wymianie płynu w tradycyjny sposób i skasowaniu błędu nic się nie wyświetlało a ABS nie działa. Czy może są jakieś zestawy naprawcze do pompy ABS-u. Lata w końcu robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem w swojej FJcie, wymiana płynu a ABS nie działa - kontrolki podczas testu działają prawidłowo, nic nie wskazuje na błędy ABSu a jednak po naciśnięciu hebli na maksa koła są blokowane. Dodatkowo mam problem z przednim heblem jest miękki i mam wrażenie jak by się zapowietrzał, kilkukrotne naciśnięcie klamki powoduje wzrost ciśnienia w układzie i skuteczniejsze hamowanie ale tylko na chwilę. Wymieniłem klocki, czyściłem cały układ i nalałem nowego płynu ale nic to nie pomogło. Potem wymieniłem cały zestaw naprawczy pompy, kolejna zmiana płynu i dalej to samo. Nie wiem co jest tego przyczyną, pozostały jeszcze przewody i pompa ABS. Jeśli komuś udało się znaleźć ten problem i go rozwiązać to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...