Skocz do zawartości

Jak naprawdę jezdzi Suzuki Mauruder 800 ?


samart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie tak siedzę i myslę jak i gdzie to zrobić kolego Prałat. Gruba pianka poliuretanowa pomoże?

W maju szukuje się wyjazd cóś około 440 km i nie wiem jak to załatwić z tak twardym siedzeniem?

Pomocy!!

 

Odświeżam temat....@ Wilku

Udało się coś podziałać w kwestii ascetycznego siedzenia ?

Pytałem mojego tapicera o możliwość podniesienia komfortu takiego siedziska

i stwierdził, ze wszystko jest do zrobienia tylko musi mieć oryginał na wzór....

Tak więc jest możliwość poprawy komfortu dla 4 liter :-)

 

pzdr.SamArt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że kolega dopiero teraz odświeża temat bo mam moto u mechanika od zeszłego wtorku. Gdybym wiedział wcześniej to podesłałbym swoje siedzenie dla kolegi i może tapicer by zdążył przez tydzień. Moto odbieram w ten czwartek.

Poszukam na allegro siedzenia, ktoś kiedyś sprzedawał. Gdyby co propozycja zrobienia nowego siedziska będzie możliwa?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak siedzę i myslę jak i gdzie to zrobić kolego Prałat. Gruba pianka poliuretanowa pomoże?

W maju szukuje się wyjazd cóś około 440 km i nie wiem jak to załatwić z tak twardym siedzeniem?

Pomocy!!

 

Sorki za odgrzewanie starego kotleta, ale dawno mnie tu nie było i nadrabiam zaległości :-).

 

Drogi wilku 440 km, to nie powód by wymieniać "taboret" w marauderze. Taką traskę pykniesz bez problemu z niewielkimi przestojami i twoje 4-litery za wiele nie ucierpią.

 

Jak mówi Prałat (pozdrowienia) fotel w marauderze jest faktycznie twardy, ale nie tragicznie niewygodny. Wystarczy chwilka przerwy i można cisnąć dalej. Co zaobserwowałem z własnego doświadczenia, odpowiednie portki mają znaczny wpływ na komfort podróży. Jadąc w skórzanych spodniach, mając pod spodem termoaktywne gajdory-kalesony jest ok, ale raz nie chciało mi się przyodziewać całego "rynsztunku" i krótka przejażdżka zmieniła się w koszmar. Wierciłem się na siedzeniu jak mucha na kanapce z miodem ;-).

 

Na allegro ogłasza się firma która obszywa fotele motocykli. Można spróbować. Z przyjemnością zapoznam się z opinią kogoś kto ma już przerobiony fotel w vz-cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie wiem jak Wasze ,ale mi siodło mej Marusi pasi :) Fakt -nie odbyliśmy razem bardzo długiej trasy,ale na to co do tej pory jest ok!!!

 

Szpadi na twoim foto i filmie nie widzę jakie masz siodło .Zobacz link i czy ty masz takie czy inne

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a54951a2eac1fd46.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie wiem jak Wasze ,ale mi siodło mej Marusi pasi :icon_biggrin: Fakt -nie odbyliśmy razem bardzo długiej trasy,ale na to co do tej pory jest ok!!!

 

Szpadi na twoim foto i filmie nie widzę jakie masz siodło .Zobacz link i czy ty masz takie czy inne

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a54951a2eac1fd46.html

 

Mam zwykłą kanapę. Ta na fotce mi się podoba... pewnie jest wygodniejsza od tej co fabryka dała :-). Ale ja swój zad już przyzwyczaiłem... i w sumie chyba nie będę nic kombinował (no chyba, że coś mi odbije).

 

@ Szpadi

 

Udało Ci się wymienić tylną oponę ?

Jeżeli tak, to czy zmienił się w jakiś sposób komfort jazdy,

możliwości trakcyjne marudy ?

 

Nie, nie wymieniłem, bo mi póki co odradzono gdyż jest "zdrowa" ta którą posiadam. Natomiast poprawiłem ustawienie tylnego koła. Po naciąganiu łańcucha przestawiło mi się czego nie zauważyłem :-) i to dużo zmieniło. Oponę zmienię prawdopodobnie w przyszłym sezonie. Ale sprawdzę sobie jak się prowadzą inne marudy jak tylko dopadnę na jakimś zlocie którąś :-) Będę miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek odebrałem moto od mechanika, wymienił wszelkie płyny, olej w przednich lagach - tu była tragedia. Kumpel który sprowadził to moto z USA dał je do mechanika-amatora w celu zmiękczenia przedniego zawieszenia, bo wydawał mu się za twardy.

No i mechanik-amator coś tam zrobił że maruda stała się miętka z przodu. Ale co zrobi to nie wiadomo bo ten mój mechanik, zresztą bardzo dobry, Zbyszek ze Skąpego woj. Lubuskie, pow. Świebodzin (trochę reklamy nie zaszkodzi) jak rozebrał lagi to stwierdził że takiego czegoś to jeszcze w życiu nie widział!

Z dwóch lag zlał prawie (i tu uwaga) 0,5 litra jakiegoś olejopodobnego płynu. Tragedia!

Fakt, że koledzy tak jak i ja, którzy tą marudą jeżdzili to żadni mechanicy ani faceci co zęby zjedli na motorach ale uważaliśmy że tak ma być. Ale coś mi się od początku jak go kupiłem nie podobało, że za często mi dobijało to przednie zawieszenie na nierównościach a mieszkam w małym miasteczku gdzie uliczki są raczej takie powojenne i mają dużo niespodzianek.

Olej w lagach został wymieniony i teraz dopiero maruda jeżdzi pięknie, prowadzenie, wchodzenie w winkle, teraz to jest jazda.

Człowiek uczy się całe życie i głupim umiera, nie ma to jak dobry mechanik.

Mam jeszcze jedną sprawę, otóż przy okazji zmieniłem zębatkę zdawczą na większą z 15 zębów na 16. Może ktoś już to przerabiał i ma doświadczenie w tym temacie. Jakie odczucia po zmianie, czy nie trzeba zmieniać sprężyn dociskowych na sprzęgle, jak z prędkością, spalaniem, mocą motorka?

Za wszelkie opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Edytowane przez wilk1961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy,którzy zmieniali napęd w Marudzie dawali większą zębatkę zdawczą.Co to daje?Większą V max,trochę niższe obroty przy prędkościach przelotowych,mniejsze zużycie paliwa.no i niestety trochę mniejszą moc.Sprężyn nie trzeba wymieniać.Ogólnie daje ta zmiana więcej pozytywów niż negatywów.Polecam.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż. Wracając od mechanika wzrost prędkosci był odczuwalny no i te moje głośne wydech były spokojniejsze. Co do spadku mocy to chyba mało znaczący bo odejście miał super.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez wilk1961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...