Skocz do zawartości

Geometria...pytanie


elan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem dziś oglądać zx6r, którego zamierzałem kupić. Oglądałem zdjęcia w jakim stanie był przywieziony do kraju, ogólnie tylko przetarta lewa owiewka i rozwalony tylny kierunkowskaz.

W trakcie jazdy próbnej po puszczeniu kierownicy przy prędkości ok. 90km/h zauważyłem, że motocykl lekko ściąga na lewą stronę.

Wg kresek na wahaczu wyglądało jakby koło było nierówno skręcone (różnica jednej kreski)

Jak uważacie, różnica jednej kreski może powodować zauważalne ściąganie? Lagi wykluczam

Edytowane przez elan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej różnica o jedną kreskę powodowała by ściąganie, pytanie tylko po co ktoś tak to ustawił, możliwe, że rama jest krzywa i jak ustawisz dobrze koło to będzie śiągać jeszcze bardziej, a ów przekoszenie koła miało to zamaskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej różnica o jedną kreskę powodowała by ściąganie, pytanie tylko po co ktoś tak to ustawił, możliwe, że rama jest krzywa i jak ustawisz dobrze koło to będzie śiągać jeszcze bardziej, a ów przekoszenie koła miało to zamaskować

Właściciel nie jest handlarzem i nie ma żadnego pojęcia o motocyklach, sprowadził go sobie indywidualnie 2 lata temu (moto było 3 miesięczne) i zrobił nim 3000 km.

Chce żebym te koło sam sobie ustawił bo on się na tym nie zna, a jeśli to nic nie pomoże to on zapłaci mi koszty paliwa za niepotrzebny dojazd (mam 350 km w jedną stronę).

Zastanawiam się czy jest sens jechać, stąd pytanie odnośnie tej "jednej kreski"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel nie jest handlarzem i nie ma żadnego pojęcia o motocyklach, sprowadził go sobie indywidualnie 2 lata temu (moto było 3 miesięczne) i zrobił nim 3000 km.

Chce żebym te koło sam sobie ustawił bo on się na tym nie zna, a jeśli to nic nie pomoże to on zapłaci mi koszty paliwa za niepotrzebny dojazd (mam 350 km w jedną stronę).

Zastanawiam się czy jest sens jechać, stąd pytanie odnośnie tej "jednej kreski"...

trzeba było od razu poprawić ustawienie i przejechać się po. Moto po szlifie więc musisz być uważny, jednak przestawienie koła o jedną kreskę może powodować takie zachowanie o jakim mówisz z powodzeniem. Jeśli moto poza tym o czym piszesz godne uwagi to ja bym podjechal jeszcze raz. Najlepiej ustaw to koło dokładnie suwmiarką, wtedy będziesz miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...