Skocz do zawartości

olej w cbr1000rr


voy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że Shell robi syntetyk 10w40, ale tak jak napisałem w serwisówce jest wyraźnie: API: SG or higher, JASO T 903standart: MA, Viscosity SAE 10W40.

no ale przeciez shell podaje ze jego olej advance ultra4 "posiada parametry przewyższające specyfikacje międzynarodowe (API - SL i JASO MA) oraz wszystkich japońskich i europejskich producentów motocykli" wiec w czym problem? :banghead:

 

Podczas pierwszego przeglądu był zalany Castrol Power GPS 10w40, a to jest półsyntetyk. Stąd moje pytanie.

Czy jak był zalany taki olej to mam go znowu zalać, czy zmienić na syntetyk?np. na Castrol Power 1 Racing 10W50? Moto ma 6 tyś. przebiegu.

6tys km to akurat czas przegladu wiec ja bym wymienil olej na syntetyk shell advance ultra4 lub motula 300V 10w40 i sie nie szczypal, tez wymienialem olej po 1000 i 6000km, JA bym tak zrobil, Ty zrobisz jak zechcesz

 

ja latam teraz na shell advance i mam na liczniku 8000km, przy 12000km sprobuje motula 300V

 

pozdrawiam.lenar

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amen

 

Wystarczy zajrzeć do manuala lub Autodaty.

10W40 SG ilość 3.1 litra , półsyntetyk motocyklowy z wyjątkiem wyrobów konfekcjonowanych lub produkowanych w naszym kraju.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...