Skocz do zawartości

zgasł w trakcie jazdy; brak reakcji na gaz


Gość gutierrez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gutierrez

Cześć,

 

przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiego samego problemu, a w każdym razie nie znam się na tym na tyle żeby zidentyfikować to jako taki sam.

 

w trakcie dzisiejszej przejażdżki (2x25 km) jakieś 2 kilometry po ruszeniu (już bez ssania, AFAIR) w trakcie jazdy około 60 kmph, obroty około 4-5 tysiecy moto zaczęło słabnąć, aż w końcu mogłem sobie odkręcać manetkę ile chciałem, a obroty i tak spadały, aż zgasło.

(Rano było jeszcze dość zimno, myśle że ze gdzieś między 0 a 2 stopnie.)

Zjechałem na bok. Nie chciał odpalić, ale w końcu zajarzył. Spróbowałem ruszyć, ale momentalnie zgasł.

Nie znam sie na mechanice, ale wykoncypowałem sobie, że to "musi być coś z paliwem"... Przekręciłem kranik na rezerwę (ale paliwa na pewno jest na tyle dużo że to nie problem rezerwy...). Odpalił i odjechał.

Po jakichś 20 kilometrach znowu to samo (cały czas na rezerwie), zatrzymałem się. Starter, odpalił bez większych negocjacji i odjechał.

Dojechałem do miejsca docelowego, postawiłem moto na 3-4 h. W drodze powrotnej już wszystko było w porządku.

Moto niedawno kupiłem, a z racji pogody jeździłem okazyjnie raz na tydzień i zrobiłem około 200 km, do tej pory wszystko było ok.

Ktoś ma jakiś pomysł z czym to może być związane? Może syf w baku, bo paliwo jest jeszcze z zimowania?

 

Jeszcze przy okazj,i żeby nie śmiecić w innych tematach zadam tutaj kilka pytań świeżaka :biggrin: :

1. coś psuję odpalając z rańca moto z lekkim gazem? (jakoś tak łatwiej wtedy odpala...)

2. jak kończę używać moto w danym dniu to kranik zostawiam w pozycji "on" czy przekręcam na "off"?

3. niedziałający licznik kilometrów [prędkościomierz działa] to droga sprawa? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jakby paliwo wolno napływało do komór pływakowych Sprawdz na początku podstawowe rzeczy: zbiornik paliwa(znieczyszczenia na dnie) filtr kranika i odstojnik ,zaworek podciśnieniowy (jak jest) i same komory pływakowe (może woda itp.)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez robson63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...