Skocz do zawartości

Bandit 600 '96 hamulce przód, czy klocki zawsze lekko trą o tarcze?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy to normalne, że klocki hamulcowe zawsze delikatnie trą o tarcze?

Przy puszczonym hamulcu da się bez problemu obrócić przednie koło, jednak jak przestaje działać na nie siłą to od razu jest zatrzymywane przez hamulce- nie tak jak w rowerze ze jak sie zakręci kołem to się ono kręci dość długo.

 

Z jednej strony klocki trące cały czas o tarcze będą się zużywać, no i podczas jazdy będzie się wydzielać dużo ciepła.

 

Z drugiej strony jak przeanalizuje budowę zacisku to tam nie ma nic co odciąga klocki od tarczy po puszczeniu dzwigni hamulca.

 

Więc stąd pytanie czy to normalne?

Edytowane przez serpente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy wszystko jest w porzadku. U mnie tez troche ocieraja klocki o tarcze, ale tylko minimalnie i moge spokojnie pokrecic przednim kolem, tak ze jeszcze przez chwile sie samo kreci...

Moze powinienes wymienic plyn hamulcowy?

Edytowane przez Witas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy wszystko jest w porzadku. U mnie tez troche ocieraja szczeki o tarcze, ale tylko minimalnie i moge spokojnie pokrecic przednim kolem, tak ze jeszcze przez chwile sie samo kreci...

Moze powinienes wymienic plyn hamulcowy?

chyba klocki o tarcze

 

 

 

a co do kolegi do sprawdź czy klocek jest luźno tzn spróbuj nim poruszać przy oczywiście puszczonej klamce hamulca powinien mieć minimalny luz na boki,jeśli nie to trze a jeśli jest taki luz to powinno być oki :biggrin:

aha może przejedź się używając tylko tylnego hamulca (oczywiście żeby to było bezpiecznie bo zaraz będzie że chce Cię zabić :bigrazz: ) i zobacz czy tarcze się grzeją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wskrzeszam temat, bo mam bardzo podobny problem. Mianowicie po wymianie przednich klocków i płynu klocki delikatnie trą o tarcze, nie jest to jakieś poważne zjawisko, po przejechaniu kilometra jedna tarcza jest delikatnie ciepła, druga popiskuje(przy nie wciśniętym hamulcu) i jest jeszcze cieplejsza, chociaż daleko jej do gorącej. Poza tym wszystko jest w porządku, klamka ma cały czas taką twardość jak powinna, siłę hamowania też da się dozować bez problemu.

Tłoczki raczej nie mają specjalnych oporów, bo mogę je odciągnąć palcami. Poza tym przed wymianą klocków i płynu wszystko chodziło idealnie, taką samą operację wykonałem też w tylnym hamulcu i tam wszystko chodzi ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle odpowietrzony układ i po zagrzaniu zacisku występuje stały , niewielki nacisk na tłoczki.

To nie może być to, bo wyjeżdżam z całym zimnym układem, naciskam hamulec raz przy minimalnej prędkości (żeby się ułożyły klocki tak jak przy normalnej jeździe będą ułożone) i przejeżdżam kawałek nie dotykając klamki i już się podgrzewają.

Przejechałem na tych klockach może 2km jak na razie, być może muszą się dopasować? Tylko dlaczego z tyłu nie muszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem na tych klockach może 2km jak na razie, być może muszą się dopasować? Tylko dlaczego z tyłu nie muszą?

 

 

:icon_eek:

Z tyłu też muszą się ułożyć. Tylko że z tyłu nie czuć tak mocno bo 1 mała tarcza jest. I pewnie na tyle jest stała tarcza i stały zacisk a na przodzie masz pływające tarcze i pływające zaciski.

Każde klocki hamulcowe muszą się ułożyć. Przez ok.100km nie wolno nadużywać ich zbyt mocno aby się nie zagrzały, mogą się zeszklić i wtedy będzie hamulec kiepski już do końca życia tych klocków.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...